رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: پنج شنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۱۹ | کد خبر : 13706
 • عادل الجبیر: عربستان به دنبال بهبود وضعیت یمنی‌هاست!

  وزیر خارجه عربستان با استقبال از دعوت یک مسئول جنبش انصارالله برای دوری گزیدن تهران از بحران یمن تاکید کرد، راه حل سیاسی یمن باید یمنی – یمنی باشد.

  به گزارش وعده صادق به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت شبکه خبری المیادین، عادل الجبیر، وزیر خارجه عربستان در کنفرانس مطبوعاتی با ضروری خواندن برقراری آتش بس در یمن، تاکید کرد: راه حل سیاسی در یمن باید یمنی ‌- یمنی باشد.

  وی در ادامه بر لزوم برقراری آتش بس در یمن و پایبندی عربستان به راه حل سیاسی برای این بحران تاکید کرد.

  جبیر در ادامه تاکید کرد: راه حل سیاسی در یمن باید مبتنی بر طرح کشورهای حوزه خلیج فارس و نتایج آن و نتایج گفت‌وگوی ملی یمن و براساس قطعنامه ۲۲۱۶ شورای امنیت باشد.

  وزیر خارجه عربستان در پایان نشست ریاض از دعوت یک مسئول جنبش انصارالله از تهران برای دوری گزیدن از بحران یمن استقبال کرده و آن را مثبت ارزیابی کرد.

  وی اظهار داشت: عربستان به دنبال بهبود وضعیت مردم یمن است و راه حل سیاسی یمن باید میان خود یمنی‌ها اتخاذ شود.

  وی با تاکید بر حمایت فرستاده سازمان ملل به یمن و باور خود به راه حل سیاسی برای بحران یمن و لزوم برقراری آتش بس جهت ارسال کمک‌های انسانی و پزشکی برای نیازمندان گفت: نشست امروز فرصتی برای ادامه رایزنی‌ها در مورد مسائل منطقه و تحولات پر سرعت آن و همسوسازی موضع‌گیری‌ها در برخورد با این چالش‌ها با تمامی پیامدهایش برای امنیت منطقه و جهان است.

  وزیر خارجه عربستان همچنین گفت که کشورش هیچ مانعی در باز کردن صفحه جدید روابط با ایران در صورتی که شیوه و سیاست‌هایش را تغییر دهد، نمی‌بیند.

  او گفت: اگر ایران به دنبال روابط مثبت است باید به حسن همجواری متعهد باشد و ما در این باره نیازی به میانجیگر نداریم.

  او درباره مساله سوریه نیز گفت: بشار اسد هیچ آینده‌ای در سوریه ندارد و هفته‌های آتی آزمونی برای جدیت اسد و هم‌پیمانانش در مورد آتش بس خواهد بود.

  انتهای پیام

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار