• تاریخ انتشار: پنج شنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۲۶ | کد خبر : 13823
 • به گزارش وعده صادق، عباس آخوندی در آیین افتتاح پروژه بزرگ ترمینال مسافربری تبریز، با تاکید بر اینکه تبریز فرا‌تر از یک شهر در تاریخ ایران نقش داشته است، اظهار داشت: توجه به تبریز توجه به ایران است، چرا که تبریز را رکن توسعه و امنیت ایران می‌دانیم و باید فرا‌تر از نگاه منطقه‌ای به تبریز بنگریم.وی با بیان اینکه بعد از برجام، بحث عمده این است که ایران را به مرکز تعادل منطقه‌ای تبدیل کنیم، افزود: ایران همواره در منطقه، کانون تمدن و توسعه بوده است و برجام نیز ایران را به نقطه تعادل منطقه بازگرداند و اکنون در پسابرجام، در حال ایفای نقش تاریخی خود در منطقه هستیم.

  وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه با تبدیل ایران به نقطه تعادل، در قبال همسایگان نیز مسئولیت داریم، ادامه داد: همه کریدورهای حمل و نقل، اقتصاد، فرهنگ و توسعه را  باید در منطقه فعال کنیم و مهم‌ترین کریدور ما نیز کریدور شمالغرب ایران و تبریز است.

  وی با اشاره به اینکه اغلب اقدامات ما در حوزه ریلی و هوایی، تلاش برای فعال کردن کریدور شمالغرب کشور است، تصریح کرد: تاکنون ۶ کریدور جدید هوایی را فعال کردیم که از آسمان آذربایجان شرقی عبور می‌کنند.

  آخوندی، با تاکید بر اینکه یکپارچگی حمل و نقل درون شهری در کشور بسیار مهم است، گفت: اگر یکپارچگی بین مترو، راه آهن، ترمینال و فرودگاه ایجاد شود، آسایش و امنیت ایجاد می‌کند و گردشگران به راحتی از امکانات شهری استفاده می کنند.

  وزیر راه و شهرسازی در ادامه، با اشاره به خریداری ریل خط آهن تبریز-میانه، خاطر نشان کرد: تا ایستگاه بستان آباد ریل گذاری انجام خواهد شد و از بستان آباد تا تبریز نیز به صورت مشترک با ریل مترو احداث و به بهره برداری می‌رسد.

  آخوندی از نوسازی و بازسازی ۷ فرودگاه بین المللی کشور در آینده نزدیک طبق استانداردهای کلاس جهانی خبر داد و افزود: با ایتالیا و آلمان در این زمینه مذاکره کرده‌ایم که فرودگاه تبریز نیز یکی از فرودگاه‌های مدنظر برای بازسازی است.

  وی با بیان اینکه امیدوارم بتوانیم حمل و نقل ریلی حومه‌ای برای تبریز ایجاد کنیم، تصریح کرد: باید در این تنگناهای مالی از اندیشه‌های بزرگ جا نمانیم و حداقل طرح‌های روز دنیا را برای اجرا در کشور مورد مطالعه و برنامه ریزی قرار دهیم.

  این مقام مسئول با اشاره به اینکه حضور ۴۷ درصد از مردم آذربایجان شرقی در تبریز، یک زنگ خطر است، ابراز داشت: با این وضعیت، تمرکز بیش از حد در مرکز استان داریم و باید یک شبکه حمل و نقل سریع ریلی بین تبریز و شهرهای اطراف، با فاصله ۷۰ کیلومتری از تبریز ایجاد کنیم تا از ایجاد تمرکز در تبریز جلوگیری کنیم.

  وزیر راه و شهرسازی در پایان، با اشاره به اینکه با هماهنگی بانک مرکزی و مصوبه شورای عالی پول و اعتبار، جهت توسعه درون زای شهرها در مرکز بافت‌های میانی شهرهای بزرگ، ۱۲۰ میلیون تسهیلات در نظر گرفته شده است، گفت: در بافت‌های میانی دیگر شهرهای استان نیز ۸۰ میلیون اعتبار اختصاص می‌یابد.

  وی ادامه داد: با این اقدام تلاش می‌کنیم تا توسعه از درون و مرکز شهر‌ها را فعال‌تر کنیم و از تمرکز توجه‌ها به اطراف شهر‌ها بکاهیم.

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

 • برچسب ها : , , ,
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار