رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: پنج شنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۲۲:۲۵ | کد خبر : 13871
 • برنامه‌های دفاعی ایران صرفا اهداف دفاعی دارد

  به گزارش وعده صادق به نقل از گروه سیاسی خبرگزاری میزان، نهاوندیان که در ویژه برنامه کریستین امانپور در شبکه تلویزیونی سی.ان.ان در لندن شرکت کرده بود ،افزود:برنامه های نظامی به ویژه موشکی ایران فقط اهداف دفاعی را دنبال می کنند و ماهیت دفاعی دارند.

  نهاوندیان گفت: فرصتی که پس از حصول توافق هسته ای برای ما بدست آمد، گفت و گو درباره تجارت و روابط اقتصادی است.

  وی که برای شرکت در همایش بررسی فرصت ها و چالش های سرمایه گذاری در ایران در لندن به سر می برد، افزود: برداشته شدن تحریم ها این پیام قوی را به مردم ایران داد که آن روزها تمام شده است.

  رییس دفتر رییس جمهوری دراین مصاحبه با اشاره به تحقق یکی از سه وعده حسن روحانی در کارزار انتخابات ریاست جمهوری گفت: ‘مردم خواهان داشتن روابط نزدیک و قویِ اقتصادی، فرهنگی و سیاسی با جهان خارج هستند. همچنین مردم خواهان مشاهده حضور ایران در عرصه اقتصاد جهانی هستند که فکر می کنم این به دلیل حصول توافق هسته ای است.

  نهاوندیان در پاسخ به این پرسش که نتایج انتخابات را چگونه می بینید؟ گفت: این یک پیروزی برای همه بود، زیرا حضور گسترده سیاسی مردم را نشان داد . به جهان نشان داد که این صندوق های رای هستند که سرنوشت ایران را مشخص می کنند و نتایج انتخابات یک پیروزی برای تمامی گروه های مختلف و گرایش های سیاسی بود.

  وی گفت: این بدان معنی است که مجلس جدید همکاری نزدیکی با دولت برای امور جدی کشو خواهد داشت.

  امانپور این مطلب را مطرح کرد که محافظه کاران و تندروها تلاش دارند تا مانع این نتیجه شوندکه وی پاسخ داد: ما به جلو می رویم، فقط وضعیت کنونی را با سه سال پیش مقایسه کنید، اکنون تحریم ها رفته، تولید نفت افزایش یافته و هزینه حمل و نقل نیز کاهش یافته و دسترسی به بخش صنعت هوانوردی ممکن شده است.

  رییس دفتر حسن روحانی افزود: مردم حس می کنند که کشور در اقتصاد جهانی حضور دارد.البته در بخشی از قسمت ها، مانند بخش بانکی ممکن است از آنچه انتظار می رود، آهسته تر باشد.
  امانپور درمورد نگرانی ایران از اعمال تحریم و فشارهای بیشتر در قبال پرتاب موشک های بالستیک از نهاوندیان پرسش کرد که نهاوندیان با رد این مطلب به صراحت گفت: نه! این ربطی به برجام ندارد.

  امانپور افزود: بله این دو مجزا هستند، اما نقض شورای امنیت است.

  نهاوندیان در پاسخ گفت: یک مسئله سیاسی است، آنچه که به برجام مربوط می شود و از یک سو به تعهد ایران، از جنبه فنی تاسیسات هسته ای و برداشته شدن تحریم ها است، مسئله نظامی فرای آن است.

  دربخش دیگری از این مصاحبه سی.ان.ان از وی پرسید که آیا ایران در نظر دارد تولید نفت خود را به میزان پیش از تحریم رسانده و اینبار صادارات را به سوی کشورهای آسیایی سوق خواهد داد که نهاوندیان پاسخ داد: برای همه روشن ساخته ایم که اولین گام ایران برگشت به سهم خود در بازار جهانی (نفت) است، آنهایی که مسبب کاهش قیمت نفت شدند، اکنون آنها مسول تصحیح این امر هستند و فکر می کنم این قضیه از سوی دیگر تولید کنندگان نفت قابل درک است.

  انتهای پیام/

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار