رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: جمعه ۲۱ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۵۲ | کد خبر : 13921
 • تأخیر در روند اصلاح نظام انتخاباتی حکومت افغانستان را با فروپاشی روبرو می‌کند

  به گزارش وعده صادق به نقل از دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «صدیق‌الله توحیدی» معاون کمیسیون اصلاح نظام انتخاباتی افغانستان با حضور در نشست خبری در کابل اظهار داشت: هرگونه سهل‌انگاری و تأخیر در روند اصلاح نظام انتخاباتی و برگزاری «لویه جرگه» تغییر قانون اساسی افغانستان سبب فروپاشی نظام سیاسی در این کشور خواهد شد.

  توحیدی عامل تأخیر در اجرای اصلاحات در نظام انتخاباتی را علاقه‌مندی حلقات خاص در حکومت وحدت ملی افغانستان می‌داند که به باور وی  در صدد اعمال فشار جهت  جابه‌جایی بستگان خود در ساختار کمیسیونهای انتخاباتی هستند تا زمینه برای تقلب گسترده  در انتخابات پارلمانی و شوارهای شهرستانها و همچنین انتخاباتهای بعدی  برایشان فراهم شود.

  وی همچنین افزود: نباید سرنوشت انتخابات در گِرو دو تیم در حکومت وحدت ملی قرار گیرد و با سرنوشت روندهای دموکراتیک معامله شود.

  معاون کمیسیون اصلاح نظام انتخاباتی افغانستان از کمیته گزینش کارمندان کمیسیونهای انتخاباتی افغانستان خواست که نتایج کارهای خود را در اختیار رسانه‌ها و مردم قرار دهند.

  این سخنان توحیدی در حالی مطرح می‌شود که قرار بود در هفته گذشته محمد اشرف‌غنی رئیس‌جمهور افغانستان فرمان تقنینی در مورد  اصلاح نظام انتخاباتی این کشور را امضا کند که براساس آن کمیته گزینش کارمندان کمیسیونهای انتخاباتی افغانستان با ترکیب جدید آغاز به کار کنند اما تاکنون علی‌رغم امضای این فرمان کار عملی بر روی ان آغاز نشده است.

  اصلاح نظام انتخاباتی افغانستان و برگزاری لویه جرگه تغییر قانون اساسی افغانستان از جمله مواد تفاهمنامه سیاسی تشکیل حکومت وحدت ملی میان عبدالله عبدالله و اشرف‌غنی بود که در غیر این صورت امکان برگزاری انتخابات جدید در افغانستان وجود نخواهد داشت.

  با توجه به ادامه اختلافات میان دو رهبر حکومت وحدت ملی افغانستان تاکنون این امور اجرایی نشده و با گذشت ماه‌ها از پایان کار پارلمان افغانستان انتخابات جدید برگزار نشده است.

  انتهای پیام/.

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار