رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: جمعه ۲۱ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۱۷ | کد خبر : 13935
 • دانشگاه‌ها به خواب غفلت فرو رفته‌اند/برخی اساتید‌ وارد دعواهای جناحی و سیاسی شده‌اند‌

  به گزارش وعده صادق به نقل از خبرگزاری فارس از اراک، آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه امروز اراک با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری در دیدار با نمایندگان مجلس خبرگان افزود: بنا به فرمایشات رهبری باید از انجام هرگونه اقدام که منجر به اختلاف می‌شود جلوگیری کرد.

  وی افزود: دشمنان اسلام تلاش می‌کنند به جنگ بین شیعه و سنی در منطقه دامن بزنند.

  خطیب جمعه اراک با بیان اینکه اسلام با ظلم و ستم، بمباران کشور‌های اسلامی و به خاک و خون کشیدن مردم مظلوم مخالف است، گفت: اسلام برای ایجاد عدالت آمده و هرگز اجازه ظلم و ستم به کسی را نمی‌دهد.

  آیت‌الله دری نجف‌آبادی خاطر نشان کرد: تمامی اقدامات آل سعود خودسرانه و ابزار سیاسی برای دفاع و حمایت از اسرائیل است.

  امام جمعه اراک با اشاره به دیدار رهبر انقلاب با نمایندگان مجلس خبرگان اظهار کرد: مقام معظم رهبری بر لزوم آمادگی نمایندگان مجلس خبرگان، انقلابی بودن، نیکو عمل کردن، انجام وظیفه و احقاق حقوق مردم در این دیدار تأکید کردند.

  آیت‌الله دری نجف‌آبادی با تأکید بر جایگاه مهم مجلس خبرگان در کشور تصریح کرد: اگر زمانی نمایندگان مجلس خبرگان بخواهند در ارتباط با موضوعی تصمیم‌گیری کنند بدون هیچ ملاحظه‌ای باید تنها خدا، آرمان‌های امام، انقلاب و ملت را در نظر بگیرند.

  وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در ارتباط با مهم برشمردن اقتصاد مقاومتی به عنوان یک اصل مهم افزود: ظرفیتی که در کشور و به ویژه استان مرکزی به لحاظ دارا بودن بخش‌های مختلف کشاورزی، صنعت تولیدات گلخانه‌ای و… موجود است باید مدیریت شود و هدر رفت این منابع ارزشمند ظلم به جامعه و مردم است.

  امام جمعه اراک به رشد و توسعه علمی به عنوان اصل مهمی از سخنان رهبر معظم انقلاب در دیدار با نمایندگان مجلس خبرگان اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری از رشد علمی در دانشگاه‌ها و مراکز علمی راضی نبودند و در این زمینه نباید شرکت‌های دانش بنیان و حوزه‌ها به خواب غفلت فرو روند.

  آیت‌الله دری نجف‌آبادی بیان کرد: دانشگاه‌ها باید در مسیر پیشرفت علمی حرکت کنند این در حالی است که برخی از اساتید به جای پرداختن به هدف اصلی، ابتکار و خلاقیت به دنبال دعواهای جناحی و سیاسی هستند و این ظلم به خون شهداست.

  وی خاطرنشان کرد: دانشگاهیان، مسئولین امنیتی و اطلاعاتی، دادگاه‌ها و حراست باید دقت کنند، مسئولیت سنگینی بر دوش آنها است.

  امام جمعه اراک با اشاره به موضوع مسئولیت پذیری در برابر تجاوزات فرهنگی به عنوان محور سوم سخنان رهبر انقلاب در این دیدار، تأکید کرد: صیانت از شبکه‌های مجازی برای جلوگیری از ورود فرهنگ‌های بیگانه بسیار مهم است، زیرا این شبکه‌ها مقدسات، ناموس و دین ما را مورد هدف قرار داده‌اند.

  وی گفت: در آستانه فرا رسیدن سال جدید مردم استان مرکزی برنامه‌های خداپسندانه از قبیل سفر‌های زیارتی و سیاحتی را گسترش دهند.

  خطیب جمعه اراک با اشاره به در پیش بودن سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) بیان کرد: حضرت فاطمه (س) جلوه‌ای از نور و مظهر حجاب، عفاف، صبر و پاک‌دامنی است و در کنار حضرت علی (ع) به زیبایی زندگی کردند و در ایام جوانی توسط دشمنان اسلام به شهادت رسیدند.

  امام جمعه اراک خاطر نشان کرد: حضرت زهرا (س) مادری مهربان و همسری دلسوز بودند و بانوان جامعه همواره باید ایشان را الگوی زندگی خود قرار دهند.

  آیت‌الله دری نجف‌آبادی با اشاره به نزدیکی چهارشنبه آخر سال و حوادث ناشی از آن، بیان کرد: در سال گذشته تعداد ۵۰ نفر در این روز به دلیل سهل‌انگاری خسارت‌های مادی و غیر مادی را متحمل شدند و در نهایت باید گفت برگزاری این چنین کار‌های بیهوده حیف و میل کردن بیت‌المال است.

  وی افزود: بهتر است در این روز‌های آخر سال خدمت به ایتام و صله رحم مورد توجه قرار گیرد و کار‌های بیهوده را به انجام فعالیت‌های ارزشمندتر تبدیل کرد، زیرا خیر دنیا و آخرت را به همراه دارد.

  امام جمعه اراک به هفته درختکاری اشاره کرد و ادامه داد: فضای سبز در استان مرکزی همواره باید توسعه پیدا کند و در این زمینه درخت‌ها و گونه‌های مقاوم کاشته و آبیاری شده تا به گسترش جنگل کمک شود.

  آیت‌الله دری نجف‌آبادی با تأکید بر موضوع احسان و نیکوکاری تصریح کرد: همزمان با آغاز سال جدید تا دو دهه بعد باید از هرگونه اسراف پرهیز کرد و به یاری نیازمندان شتافت و با صرفه‌جویی بخشی از نیاز این قشر را برطرف ساخت.

  انتهای پیام/۲۲۹۹/چ۴۰

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار