رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: جمعه ۲۱ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۲۲:۲۹ | کد خبر : 14000
 • سفر قریب الوقوع هیأتی از جنبش حماس به قاهره

  به گزارش وعده صادق به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری میزان به گزارش وعده صادق به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین،روزنامه فرا منطقه ای القدس العربی نوشت: قرار است رهبران جنبش حماس در داخل فلسطین و خارج از آن به زودی به مقامات مصری در قاهره دیدار و گفتگو کنند و در همین راستا، به زودی هیاتی از حماس به قاهره سفر می کند.

  منابع آگاه اعلام کردند که ریاست هیات حماس در داخل فلسطین بر عهده محمود زهار از رهبران برجسته این جنبش و ریاست هیات رهبران آن در خارج بر عهده موسی ابو مرزوق عضو دفتر سیاسی حماس خواهد بود.

  روزنامه القدس العربی اعلام کرد که حماس پس از اتهامات وزیر کشور مصر علیه خود تماس های گسترده ای با مقامات مصری برقرار کرد و اعلام نمود که هیچ ارتباط سازمانی با جماعت اخوان المسلمین ندارد و تصمیمات آن توسط دفتر سیاسی این جنبش اتخاذ می شود.

  سامی ابو زهری سخنگوی حماس در نوار غزه نیز در گفتگو با این روزنامه خاطر نشان کرد که اخیرا تماس هایی میان رهبران حماس و مقامات مصری برقرار شده است که محور اصلی این تماس ها و گفتگوها تلاش برای عبور از بحران اخیر بوده است.

  وی افزود که حماس در جریان این تماس ها تاکید کرد که با وجود فضای منفی ناشی از کنفرانس مطبوعاتی اخیر، به تلاش های خود برای بهبود روابط و مناسبات با قاهره ادامه خواهد داد.

  ابو زهری در حاشیه همایشی که از سوی دفتر سانه ای فلسطین در غزه برگزار گردید، هر گونه مشارت و دست داشتن حماس در ترور دادستان اسبق مصر را تکذیب کرد و ضمن تاکید بر اهتمام حماس به حفظ امنیت مصر و عدم دخالت در امور دیگر کشورهای عربی، تصریح کرد که در جریان تماس هایی که قبل از اتهامات اخیر وزیر خارجه مصر علیه حماس، میان این جنبش و قاهره برقرار می شد، هیچ اتهامی علیه این جنبش مبنی بر دست داشتن در عملیات مذکور مطرح نشد.

  وی قبل از این نیز از تماس های رهبران حماس با مقامات مصری به منظور بهبود روابط میان طرفین خبر داده بود و تماس خالد مشعل رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس با “خالد فوزی” وزیر اطلاعات مصر را از جمله آنها برشمرده بود.

  روابط حماس و مصر پس از برکناری محمد مرسی رئیس جمهور سابق مصر به تیرگی گرایید و مراجع مصری از آن زمان تاکنون بارها سعی در متهم کردن حماس به دست داشتن در حملات علیه مصر به منظور حمایت از جماعت اخوان المسلمین را داشته اند، اما جنبش حماس این اتهامات را رد کرده است و حتی به همراه دیگر گروه های فلسطینی، ترور هشام برکات دادستان اسبق مصر را محکوم نموده بود.

  سامی ابو زهری تصریح کرد که هیچ یک از جوانانی که به دست داشتن در عملیات ترور برکات اعتراف کرده بودند، وارد نوار غزه نشده اند. وی ابراز امیدواری کرد که اتهامات اخیر وزیر کشور مصر علیه حماس صرفا نظر شخصی اشتباه وی باشد؛ به ویژه که این اتهامات زمانی مطرح شد که این جنبش تماس های متعددی برای از سر گیری روابط با قاهره آغاز کرده بود.

  سخنگوی حماس تاکید کرد که در گذشته تعدادی از رهبران و مسئولان حماس در خارج ترور شده اند، اما این جنبش واکنشی به این ترورها که توسط رژیم صهیونیستی در خارج از مرزهای فلسطین صورت گرفته بود، نشان نداد.

  ابو زهری با تاکید بر اهتمام حماس به امنیت مصر اعلام کرد که مرزهای مشترک نوار غزه با مصر در سمت فلسطینی کاملا امن هستند و حماس اجازه هیچ گونه ایجاد ناامنی علیه مصر را نمی دهد.

  انتهای پیام/

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار