رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۲۶ | کد خبر : 14033
 • اقدام آمریکایی‌ها در محکوم کردن ایران به پرداخت غرامت مضحک است/هیچ رابطه سببیتی بین ایران و حادثه ۱۱ سپتامبر وجود ندارد

  اقدام آمریکایی ها در محکوم کردن ایران به پرداخت غرامت مضحک است/هیچ رابطه سببیتی بین ایران و حادثه 11 سپتامبر وجود نداردخبرگزاری میزانگروه سیاسی: قاضی یکی از دادگاه‌های آمریکا با صدور حکمی ایران را محکوم به پرداخت نزدیک به ۱۱ میلیارد دلار بابت ماجرای ۱۱ سپتامبر سال ۲۰۰۱ کرد.

  در همین حال، پایگاه خبری بلومبرگ در گزارشی نوشت: «جورج دنیلز» قاضی دادگاه نیویورک آمریکا حکمی غیابی را صادر کرده است که براساس آن ایران باید به خانواده‌های قربانیان انفجار مرکز تجارت جهانی و پنتاگون در ماجرای ۱۱ سپتامبر پول پرداخت کند.

  در ادامه گزارش آمده است: قاضی دنیلز همچنین خواهان پرداخت ۳ میلیارد دلار دیگر به شرکت‌های بیمه‌ای که پرداخت خسارت‌ها و توقف فعالیت‌های تجاری ناشی از این ماجرا را بر عهده گرفتند، پرداخت نماید.

  حکم  دنیلز در واقع تصویب دیگر حکم قاضی دادگاه ناحیه‌ای آمریکا در دسامبر سال گذشته پیرامون خسارت‌های وارده در این زمینه است.

   در حالی‌که گرفتن خسارت از یک کشور خارجی مخالف آمریکا دشوار است، احتمال دارد شاکیان این پرونده از قانونی پیگری کنند که به دولت اجازه می‌دهد از اموال مسدود شده تروریست‌ها در آمریکا برای جبران مافات این مسئله استفاده شود.

  این ادعای مضحک در حالی از سوی دادگاه آمریکا صادر شده است که تاکنون اسناد متعدد و متقنی از جزییات حادثه یازده سپتامبر منتشر شده است.


  صدور حکم غرامت غرض‌ورزانه و سیاسی است/هیچ رابطه سببیتی بین ایران و حادثه ۱۱ سپتامبر وجود ندارد

  «محمدعلی اسفنانی» در گفت‌وگو با خبرنگار حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، با اشاره به صدور حکمی توسط یک قاضی آمریکایی مبنی براینکه ایران موظف است به خانواده قربانیان ۱۱ سپتامبر غرامت پرداخت کند، اظهار کرد: صدور چنین حکمی هیچگونه مبنای حقوقی و قانونی ندارد چرا که در همه نظام‌های حقوقی دنیا اصل اساسی در رسیدگی به هر پرونده‌ای وجود رابطه سببیت است، بنابراین آمریکا باید توضیح دهد بر اساس چه رابطه سببیتی این حکم را صادر کرده است.
   
  وی ادامه داد: صدور حکم غرامت آن هم یک‌طرفه و بدون حضور طرفین منازعه در هیچ نظام حقوقی دنیا پذیرفته نیست و محلی از اعراب ندارد.

  اسفنانی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه در توجیه این حکم گفته شده ایران در این پرونده به خرابکاران و هواپیماربایان این ماجرا کمک کرده است گفت: سیاست‌های آمریکا همسو با رژیم غاصب صهیونیستی است و در این اقدام اخیر نیز به خوبی مشخص است که تحت نفوذ و سیطره این رژیم عمل کرده، درحالی که هیچ رابطه سببیتی بین حادثه‌ای که اتفاق افتاده و جمهوری اسلامی ایران وجود ندارد و این رای یک حکم سیاسی و براساس غرض‌ورزی است.

  عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: آمریکا اگر چنین ادعایی دارد باید آن را از طریق مراجع بین‌المللی دنبال می‌کرد و دادگاه‌های داخلی این کشور صلاحیت صدور چنین حکمی را ندارند.

  اقدام آمریکایی ها در محکوم کردن ایران به پرداخت غرامت مضحک است/ این رویکرد فعالیت های تروریستی عربستان را تشدید می کند

  نوذر شفیعی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار گروه سیاسیخبرگزاری میزان درباره حکم یکی از قضات آمریکایی مبنی بر پرداخت غرامت از سوی ایران و تبرئه عربستان به دلیل حادثه ۱۱ سپتامبر اظهار کرد: حکم صادر شده پیرامون این موضوع بسیار مضحک بوده زیرا پرونده جمهوری اسلامی ایران در بحث حقوق بشر به خوبی روشن و واضح است.

  وی افزود: به هر حال با توجه به اقدام صورت گرفته از سوی این قاضی آمریکایی، جمهوری اسلامی ایران و بخصوص دستگاه دیپلماسی کشورمان باید در راستای برخورد با این موضوع وارد عمل شوند.

  سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: قطعا به منظور ثبت در اسناد بین المللی و حمایت از حقوق مشخص کشورمان در عرصه جهانی دولت جمهوری اسلامی ایران باید واکنش جدی را نسبت به این موضوع نشان دهد تا آمریکایی ها نسبت به رفتاری که نشان داده اند تجدید نظر کنند.

  شفیعی با اشاره به اینکه این اقدام آمریکایی ها سبب  تشدید فعالیت های تروریستی مقامات آل سعود خواهد شد، گفت: بدون شک در دنیای امروز عربستان و سردمداران آن یکی از حامیان بزرگ گروه های تروریستی در جهان محسوب می شوند به گونه ای که حضور آنها در سوریه و یمن مشهود است از این رو انتظار می رفت مقامات آمریکایی برای سرکوب اقدامات عربستان چاره ای را تدبیر می کردند تا به جای اینکه ایران را متهم کنند.

  وی خاطر نشان کرد: سیاست های جمهوری اسلامی ایران در طی سالهای گذشته در قبال مبارزه با تروریسم بسیار مشهود بوده است از این رو هیچ کشور و سازمانی نمی تواند ایران را به حمایت از تروریسم متهم کند.

  سخنگوی کمیسیون امنیت ملی تأکید کرد: آمریکایی ها بهتر است در ارزیابی و قضاوت هایشان به گونه ای عمل کنند که در جامعه بین المللی عملکردشان زیر سوال نرود.

  خبرگزاری میزان از شما مخاطبان می خواهد نظر خود را در خصوص این حکم دادگاه آمریکایی با ما در میان بگذارید.

  برای شرکت در این نظرسنجی اینجا کلیک کنید.

  انتهای پیام/

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار