رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۲۰ | کد خبر : 14053
 • تظاهرات گسترده مصری‌ها علیه وضعیت اقتصادی و خفقان سیاسی

  مردم استان‌های مختلف مصر با برگزاری تظاهرات در محکومیت گرانی و افزایش قیمت‌ها، آزادی زندانیان سیاسی و توقف بازداشت اداری معترضان را خواستار شدند.

  به گزارش وعده صادق به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت شبکه خبری الجزیره، تظاهرکنندگان مصری‌ پس از اقامه نماز جمعه در استان قاهره و مناطق مختلف الجیزه نسبت به افزایش قیمت‌ها تجمع کردند.

  همچنین در شهر “العدوه” در استان الشرقیه، زادگاه محمد مرسی،‌ رئیس جمهور برکنار شده مصر نیز تظاهرات مشابهی برگزار شد و معترضان با در دست داشتن تصاویر مرسی، نسبت به کشتار صدها معترض در میدان “رابعه العدویه” قاهره در جریان “کودتای نظامی” تابستان ۲۰۱۳ انتقاد کردند.

  ‌در مناطق “الرمل” و “العواید” در استان اسکندریه و منطقه “برکه السبع” در استان منوفیه نیز تظاهراتی در این راستا برگزار شد.

  در جریان تظاهرات روز جمعه مصر معترضان شعارهایی برای برکناری دولت سیسی و بازگشت روند دموکراسی سر داده و وضعیت اقتصادی وخیم کشور را محکوم کردند و با در دست داشتن تصاویر معتزضان بازداشت شده، آزادی آنها و توقف روند بازداشت معترضان و مخالفان را خواستار شدند.

  مسئولان مصر محدودیت‌های شدیدی را برای تظاهرات اعمال می‌کنند و این امر موجب کاهش تظاهرات شده است. طبق برخی گزارش‌ها نزدیک به ۵۰ هزار مخالف در حال حاضر در زندان‌های مختلف مصر به سر می‌برند.

  انتهای پیام

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار