رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۰۵ | کد خبر : 14261
 • اقتصاد مقاومتی در مجلس آینده از شعار و همایش به عمل و اجرا برسد

  یک عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس گفت: کمیسیون‌های مجلس شورای اسلامی محلی برای تبادل نظرهای تخصصی و کارشناسی است و جایی برای کار سیاسی در این کمیسیون‌ها وجود ندارد و این باید در مجلس آینده به صورت جدی محقق شود.

  علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به اولویت‌های مهم مجلس دهم گفت:‌ مجلس آینده باید به اقتصاد مقاومتی با برنامه و به صورت غیرشعاری توجه جدی کند و قوانینی را در این رابطه به تصویب برساند تا اقتصاد مقاومتی از شعار و همایش به عمل و اجرا برسد.

  وی افزود:‌ نظام تعرفه‌ای در بخش اقتصادی موضوع دیگری است که باید مورد کارشناسی و بازنگری قرار گیرد و به نحوی اصلاح شود که واردات بی‌رویه و مخل تولید متوقف شود و از سویی واردات علم، دانش و تکنولوژی به کشور تسهیل شود. هم‌چنین مبارزه با قاچاق کالا و نظارت بر اجرای قوانین در این حوزه نیز باید در مجلس آینده مورد توجه قرار گیرد.

  نماینده مردم محلات در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان اینکه حمایت واقعی از مراکز ایجاد اشتغال در کشور باید در راس اولویت‌های مجلس قرار گیرد گفت: اشتغال بخش قشر تحصیل کرده یکی از مشکلات جدی کشور است که می‌توان آن را با بهبود فضای کسب و کار و حمایت از مراکز تولیدی که بخش زیادی از اشتغال را به خود اختصاص می‌دهند ساماندهی کرد.

  وی تصریح کرد: حمایت از سرمایه‌های مردم در بخش تولید، بازرگانی، بورس و فرابورس نیز باید مورد توجه مجلس قرار گیرد تا از هدر رفت سرمایه های مردم در بخش‌های مختلف شهر و مشکلات بعد از آن ممانعت شود. ضمن اینکه توسعه علمی مبتنی بر نیاز و خروج از رکود علمی نیز باید با ساماندهی توسعه تحصیلات تکمیلی مورد توجه قرار گیرد.

  سلیمی در پایان تاکید کرد:‌ مجلس آینده باید مجلسی همگام با سیاست‌های کلان کشور باشد و در عین تعامل با سایر قوا استقلال خود را نیز حفظ کند چرا که ما نه مجلسی تابع نیاز داریم و نه مجلسی مخالف دولت.

  انتهای پیام

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار