رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۴۷ | کد خبر : 14303
 • آیت الله مکارم شیرازی:

  آمار بالای قاچاق کالا در کشور شرم آور است

  به گزارش وعده صادق از قم، آیت الله ناصر مکارم شیرازی که امروز در عزاداری شهادت حضرت فاطمه(س) و در مدرسه امیرالمؤمنین(ع) قم سخن می‌گفت اظهار داشت: حل مشکلات اقتصادی به اجرای عدالت بستگی دارد و اگر عدالت در مسائل اقتصادی رعایت نشود، کمبودها و مشکلات مختلفی پدید می‌آید.

  مرجع تقلید شیعیان از افزایش قاچاق در کشور انتقاد کرد و افزود: آماری ارائه داده‌اند که برخی از اجناس تا ۷۰ درصد قاچاق می‌شود و این مسئله شرم آور است و از سوی دیگر، یکی از عوامل عدم تحقق رونق اقتصادی کشور همین قاچاق است.

  وی گفت: برطرف شدن تحریمها در رونق اقتصادی اثر زیادی ندارد و نباید به این مسئله امید بست. مهمترین عامل نجات اقتصاد کشور، تکیه بر توانایی‌های داخلی و رسیدن به اقتصاد مقاومتی و اجرای آن است که سبب شکوفایی اقتصادی می شود و سرمایه‌گذاری خارجی برای رونق اقتصاد، چندان موثر نیست.

  شیعه و سنی به عظمت حضرت فاطمه(س) اذعان دارند

  آیت الله مکارم شیرازی خاطرنشان کرد: عظمت و بزرگی حضرت فاطمه زهرا(س) بر همگان واضح و روشن است و این مسئله بین شیعه و اهل سنت مشترک است و آنها نیز به عظمت ایشان اعتراف می کنند.

  مرجع تقلید شیعیان با اشاره به برخی از تفاسیر اهل سنت افزود: یکی از مسائل خاص آن حضرت که تنها با حضرت مریم(س) مشترک است، نزول مائه آسمانی است و این نشان شأن آن بزرگوار است.

  مبلغ عالی حوزه علمیه قم به مسئله فدک اشاره کرد و گفت: در مسئله فدک، بحث ارث مطرح نبود بلکه یک مسئله سیاسی بود و نمی‌خواستند این قدرت اقتصادی در دست ائمه(ع) باشد. در هر زمانی که خلفا اراده می کردند، فدک را براساس میل و سیاستشان از ائمه(ع) می گرفتند یا پس می‌دادند، اما هیچگاه فدک آن طور که باید و شاید، در دست اهل بیت(ع) قرار نگرفت.

  محتوای غنی خطبه حضرت زهرا(س) برای مردم تبیین شود

  استاد سطوح عالی حوزه علمیه به اهمیت مطرح شدن خطبه حضرت زهرا(س) اشاره کرد و افزود: این خطبه بسیار جامع است و فلسفه احکام در آن تبیین شده است. تمام احکام شرعی دارای دلیل هستند و عقلانیت احکام، یکی از بزرگترین افتخاراتی است که اسلام دارد، اما متاسفانه گروهی از مسلمانان با ادعای عدم حجیت عقل، اساس اسلام را زیر سوال می برند، این در حالی است که خود قرآن هم در آیات بسیاری بر اهمیت تفکر و اندیشه تأکید کرده است.

  آیت الله مکارم شیرازی به محتوای خطبه حضرت زهرا(س) اشاره کرد و گفت: حضرت فاطمه(س) در این خطبه می‌فرمایند که مردم حق امر به معروف و نهی از منکر دارند و این کار باید با مهربانی و بدون خشونت انجام شود. دولت هم باید به قوانین مصوب مجلس در این زمینه عمل کند و آنها را اجرایی کند.

  ازدواج سخت شده است اما طلاق به راحتی صورت می‌گیرد

  مرجع تقلید شیعیان از افزایش مراجعات به دادگاه در خانواده ها انتقاد کرد و تصریح کرد: این که در هر اختلافی به جای کمک خواستن از فامیل و آشنایان، به سرعت روانه دادگاه می‌شوند، نتیجه‌ای جز افزایش طلاق ندارد. باید صله رحم گسترش یابد تا اختلافات زن و شوهرها توسط بستگان حل شود قبل از اینکه این مشکلات به دادگاه‌ها برسد و پای زن و شوهرها به دادگاه باز شود.

  استاد سطوح عالی حوزه علمیه قم از آسان بودن طلاق و سخت شدن ازدواج انتقاد کرد و گفت: در اسلام مسئله برعکس است و شرایط ازدواج آسان و شرایط طلاق سخت قرار داده شده است اما امروز در جامعه ما، طلاق راحت اما ازدواج سخت شده است. تبلیغی در یکی از روزنامه‌ها دیدم که طلاق در یک هفته را وعده می داد این در حالی است که ازدواج ماه‌ها زمان می‌برد.

  در ادامه این مراسم مداحان اهل بیت(ع) به ذکر مرثیه و مداحی پرداختند.

  منبع: تسنیم

  انتهای پیام/

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:1

  آخرین اخبار