• تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۳۶ | کد خبر : 14431
 • درخواست مصر از حماس برای قطع رابطه با اخوان المسلمین

  رئیس سازمان اطلاعات مصر در نشست با هیاتی از حماس، از این جنبش خواست ارتباطش را با اخوان المسلمین قطع کند.

  به گزارش وعده صادق به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری معا فلسطین، این درخواست در نشست خالد فوزی، رئیس سازمان اطلاعات با هیات حماس در قاهره مطرح شد و حماس نیز خواسته‌هایی را از طرف مصری داشته است. قاهره در حال بررسی درخواست‌هایی است که حماس مطرح کرده است.

  همچنین در نشست مذکور حماس مدارک و شواهدی را جهت اثبات عدم دخالتش در حملاتی که در مصر صورت گرفته و یا ارتباطش با اخوان المسلمین ارائه کرد.

  بنا به گفته منابع فلسطینی، در راس خواسته‌های حماس این بود که قاهره گذرگاه رفح واقع در مرز غزه با مصر را بگشاید.

  هیات حماس که شامل برخی از رهبران این جنبش در داخل و خارج است، روز یکشنبه به ریاست موسی ابومرزوق، عضو دفتر سیاسی این جنبش وارد قاهره شد. سفر هیات حماس به مصر محدود نمی‌شود و مذاکراتی در قطر، عربستان، ایران، ترکیه و لبنان نیز انجام داده و یا انجام می‌دهد. این سفر با هدف شرح شرایط سیاسی و معیشتی دشوار غزه و جلب حمایت‌ها از انتفاضه قدس و نیز اتخاذ موضع‌گیری‌های سیاسی در سازمان همکاری اسلامی آغاز شده است.

  سفر هیات حماس به قاهره در راستای ترمیم روابط میان قاهره و حماس صورت گرفته است.

  صلاح البردویل، سخنگوی حماس نیز با اشاره به اینکه هیات مذکور مدارکی دال بر تبرئه حماس از اتهام ترور دادستان مصر در اختیار دارد، اعلام کرد، هیات مذکور با رئیس دستگاه اطلاعات مصر دیدار کرده است.

  البردویل تاکید کرد حماس به شدت تمایل دارد روابط میان قاهره، مردم فلسطین و حماس براساس احترام باشد. وی بازگشایی گذرگاه رفح و لغو محاصره علیه مردم فلسطین را خواستار شد.

  سخنگوی حماس اظهار داشت: حماس به چند دلیل به مصر نیاز دارد از جمله این دلایل گذرگاه تقریبا تعطیل رفح است که برای فلسطینی‌ها در حکم پنجره‌ای به سوی جهان است.

  انتهای پیام

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:1

  آخرین اخبار