رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۲۱ | کد خبر : 14437
 • وزیر خارجه روسیه: وادا مساله دوپینگ در روسیه را سیاسی نکند

  سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد که وادا باید از سیاسی کردن بحران دوپینگ روسیه خودداری کند.

  به‌ گزارش ‌ایسنا‌ و به نقل از سایت Inside the games، سرگئی لاوروف بعد از مثبت شدن تست دوپینگ تعداد زیادی از ورزشکاران روسی از وادا خواست که بحران دوپینگ را سیاسی نکند.

  سباستین کو، رییس فدراسیون جهانی د‌و‌و‌مید‌ا‌نی هفته‌ گذشته اعلام کرد که زمان بیشتری به روسیه می‌دهد تا اثبات کند که با بحران دوپینگ مبارزه می‌کند، اما هنوز محرومیت د‌و‌و‌مید‌ا‌نی روسیه برداشته نشده است.

  محرومیت روسیه بعد از اعلام سیستماتیک بودن دوپینگ در این کشور و دست داشتن مسئولان دولتی در پنهان کردن دوپینگ ورزشکاران اعمال شد.

  رییس گروه بازرسی مساله روسیه اعلام کرده است که این کشور پیشرفت زیادی در مبارزه با دوپینگ نداشته است. تصمیم گیری درباره روسیه به ماه می موکول شده است. در صورتی که محرومیت روسیه برداشته نشود د‌و‌و‌مید‌ا‌نی کاران این کشور نمی‌توانند در بازی‌های ریو ۲۰۱۶ شرکت کنند.

  کمیسیون مستقل وادا اعلام کرده است که روسیه هنوز مساله را جدی نگرفته است.

  وزیر امور خارجه روسیه درباره این مساله، اظها‌ر کرد: ما به وادا احترام می گذاریم و می‌خواهیم که با آنها همکاری کنیم. این همکاری باید در سطحی حر‌فه‌ای و عادلانه انجام شود. نباید شعار داده شود و باید حقایق علمی آشکار شوند. ما نیز متخصصان خود را داریم.

  روسیه در هفته‌های اخیر چالش زیادی داشته است. شبکه ARD آلمان دوباره مستندی درباره دوپینگ در روسیه پخش کرده است.

  در هفته‌ آخر تست دوپینگ تعدادی از ورزشکاران روس به دلیل مصرف “ملدونیوم” مثبت شد، لاوروف اعلام کرده است که روسیه به دنبال توضیحی برای دلیل ممنوع شدن “ملدونیوم” است.

  او در این باره گفت: باید توضیحات حر‌فه‌ای در واکنش به سوالات حر‌فه‌ای داده شود. وادا اعلام کرده است که حدود ۹۹ مورد مصرف “ملدونیوم” پیدا شده است.

  ویتالی موتکو، وزیر ورزش روسیه اظهار امیدواری کرده است که ماده “ملدونیوم” از لیست مواد ممنوعه خارج شود.

  موتکو در مصاحبه خود با برنامه تلویزیونی Vesti گفت: در تاریخ ورزش روسیه پیش از این نیز درباره ماده برومانتان چنین اتفاقی افتاد و تعداد زیادی از ورزشکاران المپیکی به دلیل مصرف این ماده محروم شدند. بعدا ثابت شد که این ماده نباید در لیست ممنوعه وارد می‌شد. من اقدامات لازم را درباره “ملدونیوم ” نیز انجام می‌دهم.

  انتها‌ی‌ پیا‌م

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار