رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۴۷ | کد خبر : 14456
 • در پایان دی ماه امسال؛

  بدهی خارجی ایران به ۵.۵ میلیارد دلار رسید

  به گزارش وعده صادق، براساس تازه ترین گزارش بانک مرکزی، میزان بدهی های خارجی (تعهدات بالفعل) کشور در پایان دی ماه امسال به رقم ۵ میلیارد و ۵۵۲ میلیون دلار رسیده که ۵ میلیارد و ۲۰۱ میلیون دلار آن بلندمدت و ۳۵۱ میلیون دلار آن کوتاه مدت است.

  گزارش بانک مرکزی از ارقام عمده پولی و اعتباری، نشان می دهد که میزان اسکناس و مسکوک در دست اشخاص در پایان دی ماه امسال ۲۹۸ هزار میلیارد ریال بود که نسبت به اسفندماه سال قبل ۱۵.۳ درصد کاهش داشته است.

  میزان پول در پایان دی ماه ۹۴ حدود ۱۱۸ هزار میلیارد تومان با رشد منفی ۲.۲ درصدی نسبت به پایان سال ۹۳ و رقم شبه پول نیز ۸۳۱ هزار میلیارد تومان با رشد ۲۵.۶ درصد اعلام شد.

  حجم نقدینگی در پایان دی ماه امسال به حدود ۹۵۰ هزار میلیارد تومان رسیده که نسبت به دی ماه سال قبل ۲۷.۲ درصد و نسبت به اسفندماه ۲۱.۳ درصد رشد داشته است. این رقم در پایان اسفندماه ۹۳ حدود ۷۸۰ هزار میلیارد تومان بوده است.

  همچنین گزارش بانک مرکزی از خلاصه دارایی ها و بدهی های بانک‌ها و موسسات اعتباری غیربانکی نشان می دهد که دارایی های خارجی در پایان دی ماه امسال ۲۱۷ هزار میلیارد تومان با رشد ۱۴ درصدی نسبت به پایان اسفندماه می باشد.

  میزان سپرده بانک‌ها و موسسات اعتباری نزد بانک مرکزی ۱۰۶ هزار میلیارد تومان و کل بدهی های بخش دولتی، غیر دولتی و غیره یک هزار و ۹۲۰ میلیارد تومان با رشد ۱۷.۸ درصدی نسبت به پایان سال گذشته و رقم بدهی این موسسات به بانک مرکزی نیز در مدت مذکور ۸۳ هزار میلیارد تومان با رشد منفی ۲.۵ میلیارد تومان اعلام شد.

  کل بدهی بانک‌های تجاری به بانک مرکزی در این مدت ۱۶ هزار میلیارد تومان و بانک های تخصصی ۵۴ هزار میلیارد تومان گزارش شده است.

  منبع: مهر

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار