• تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۲۶ | کد خبر : 14799
 • به گزارش وعده صادق به نقل از خبرنگار مهر، هوشنگ بازوند ظهر سه شنبه در حاشیه همایش بخشداران استان در جمع خبرنگاران سال «همدلی و همزبانی دولت و ملت» بعنوان شعار سال ۹۴ را یک کلیدواژه مثبت که در روند پیشرفت کشور اثرگذار بود، دانست و اظهار داشت: شعار همدلی و همزبانی مطرح شده از سوی رهبر انقلاب توانست در بحث سیاست خارجی کشور و شکل گیری برجام تاثیر مثبت داشته باشد.

  انتخابات یکی از اقدامات مثبت دولت در بحث سیاست داخلی

  وی به مخالفت های داخلی و خارجی در بحث مذاکرات هسته ای اشاره کرد و بیان داشت: علاوه بر صرف پول صندوق ذخیره ارزی عربستان و لابی صهیونیست ها برای مخالفت با بحث مذاکرات هسته ای ایران در داخل کشور نیز گروهی خواسته یا ناخواسته به جای اینکه مذاکره کنندگان را حمایت کنند آن ها را تضعیف می کردند ولی علی رغم همه این موارد و با توجه به حمایت های رهبری از تیم مذاکره کننده پرونده ۱۲ ساله هسته ای کشور بسته شد.

  استاندار لرستان افزود: اکنون و با به سرانجام رسیدن مسئله برجام گروه گروه از کشورهای اروپایی برای عقد قرارداد، سرمایه گذاری و مشارکت در مباحث اقتصادی وارد کشور می شوند و همچنین از سوی کشورهای پیشرفته از رئیس جمهور دعوت می شود در صورتیکه طی هشت سال گذشته رابطه ایران با بسیاری از کشورهای پیشرفته دنیا قطع بود.

  بازوند برگزاری انتخابات هفتم اسفند را یکی از اقدامات مثبت دولت در بحث سیاست داخلی خواند و گفت: انتخابات امسال در سایه همدلی و همزبانی در کشور برگزار شد و مردم به وظیفه اصلی خود عمل کرده و به دیدگاه ها و برنامه ها رای داده و به نوعی حماسه انتخابات سال ۹۲ و برجام دو را تکرار کردند.

  وی با اشاره به اینکه انتخابات در لرستان طوری برگزار شد که در کشور زبانزد بود، افزود: این انتخابات در کمال آرامش برگزار شد در صورتیکه در انتخابات چهار سال پیش اتفاقاتی در شهرهای دورود، پلدختر و … رخ داد که البته نباید شعور مردم را نادیده بگیریم و باید گفت که مردم به یک بلوغ سیاسی رسیده اند.

  نمایندگان به دنبال حواشی و عوض کردن مدیران نباشند

  استاندار لرستان ادامه داد: در انتخابات دوره های گذشته عده ای با عوام فریبی و فحش دادن به دولت و مسئولین برای خود رای جمع آوری می کردند و امسال نیز در استان یک کاندید که خود در بدنه دولت کار می کند به فحاشی بر علیه همه روسای جمهور کشور در ادوار گذشته دست زد که مردم به این فرد کمتر از شش هزار رای دادند و این نشان می دهد که مردم ما دیگر به این افراد توجهی ندارند و شعارهای آن ها دیگر سوخته شده است.

  بازوند با بیان اینکه تا کنون ۴۰ درصد از نامزدهای انتخابات مجلس در لرستان انتخاب شده و ۶۰ درصد دیگر به مرحله دوم راه یافته اند، عنوان کرد: باید به رای مردم احترام گذاشته و منتخبین مردم را صرفنظر از اینکه از چه جناحی بوده کمک و حمایت کنیم و حتی رقبای آن ها هم باید با منتخبین از در رفاقت وارد شده و دست از رقابت بردارند.

  وی اضافه کرد: نمایندگی فرصت خوبی است اگر یک نماینده بتواند از تمام ظرفیت خود استفاده کند به خوبی می تواند در توسعه منطقه ایفای نقش کند به شرط اینکه فرد منتخب دنبال حواشی و عوض کردن مدیران نباشد در اینصورت مردم در دوره های بعدی انتخابات به آن ها پاسخ رد خواهند داد زیرا از نماینده خود انتظار دارند دنبال جذب سرمایه گذار برای ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی باشد نه مسائل حاشیه ای.

  بازوند افزود: من اعتقاد دارم اگر نمایندگان مردم در مجلس دنبال حواشی نباشند می توانند تا ۸۰ درصد از ظرفیت خود استفاده کنند ولی اگر نماینده ای گرفتار حواشی شود نمی تواند از بیشتر از ۳۰ درصد ظرفیت خود استفاده کند.

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  اعلام جزئیات طرح سازمان ملل برای حل فراگیر بحران یمن تشکیل کمیته ۴ جانبه بین شهرداری، شورای شهر، مجلس و استانداری تهران/آماده‌سازی طرح مدیریت واحد شهری واکنش ایران به اهدای جایزه «چتم هاوس »/ ظریف: این جایزه متعلق به ملت ایران است صفارهرندی: کسانی که ۲۰ سال پیش علیه نهضت آزادی حرف زدند، امروز فکرشان همان فکر نهضت آزادی است پیروزی تیم فوتبال جوانان ایران برابر ازبکستان در نیمه اول داماد عصبانی دوساعت بعد عقد عروسش را طلاق داد! عکس/ دیدارهای امروز ظریف با One Calclulator از دست ماشین حساب پیش فرض گوشی خود خلاص شوید پیروزی ایران برابر ازبکستان تا پایان نیمه اول دیدار مجمع نمایندگان چهارمحال و بختیاری با معاون اول رییس جمهور اتفاقی باورنکردنی در سردخانه/ مرده‌ای در آغوش مادرش جان گرفت+عکس کری و ظریف برنده جایزه چتم‌هاوس شدند معاون اول رئیس مجلس اتریش با ظریف دیدار کرد کاریکاتور/ دلیل حس نکردن تورم تک رقمی!! ورود ۵ حزب جدید به عرصه سیاسی کشور مسلح شدن ۲ هزار شهروند «سرپل» برای مقابله با تهدیدات احتمالی داعش دروغ‌های عجیب و غریب درباره برخی پرونده‌ها می‌شنویم/نسبت‌های دروغ به رهبری و نظام قضایی می‌دهند اختصاص بیش از ۹ هزار میلیارد ریال اعتبار برای توسعه استان مرکزی کشف سامانه هایی در زیرساخت‌های ایران با قدرت شنود و تخریب جزئیات عملیات صرافی خودپردازها/عدم تبدیل ریال به ارز خارجی