• تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۲۷ | کد خبر : 14855
 • به گزارش وعده صادق به نقل از خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، یک عضو شورای رهبری طالبان به رویترز گفته است که شورای عالی رهبری این گروه بعد از دیدار با مقام‌های پاکستانی در حدود ۲ هفته پیش، در یک محل فاش نشده‌ای بین خود تشکیل جلسه داده و تصمیم گرفتند که مذاکرات برنامه ریزی شده برای اوایل مارس را رد کنند.

  رویترز نوشت: این عضو شورای رهبری طالبان گفته که مقام‌های پاکستانی از نمایندگان ما خواسته‌اند که در نشست بعدی مذاکرات صلح افراد تصمیم گیرنده خود را بفرستید.

  وی افزود: این رویای آن‌هاست، اما آن‌ها قادر به دیدن فرماندهان ارشد ما نخواهند شد.

  یک مقام ارشد امنیتی پاکستان که از این گفت‌وگوها آگاهی دارد، به رویترز گفت که فکر نمی‌کند مذاکرات منتفی شده باشد، بلکه با مشکل جدی مواجه است.

  وی افزود: ما به آن‌هایی که در پاکستان هستند به کرات گفته‌ایم که اگر به روند صلح نمی‌پیوندید، مجبور به ترک این کشور هستید.

  این منبع طالبان که این اطلاعات را به خبرگزاری رویترز داده، در گفت‌وگو با مقام‌های پاکستانی شرکت نداشته و در نشستی که بعداً شورای رهبری طالبان برگزار کرده بود، حضور داشته است.

  وی گفت: من شخصاً احساس می‌کنم که «ملا منصور» و برخی رهبران دیگر طالبان طرفدار مذاکرات صلح هستند و نمی‌خواهند پاکستان را اذیت کنند، اما آن‌ها بدون تایید عضو شورای رهبری تصمیم نمی‌گیرند.

  «ذبیح الله مجاهد» سخنگوی گروه طالبان از ابراز نظر راجع به دیدار با مقام‌های پاکستانی خودداری کرد. وی هرچند نشست شورای رهبری طالبان را تایید کرد، اما در مورد آن جزئیاتی ارائه نداد.

  در همین حال، فرماندهان طالبان به رویترز گفته‌اند که با توجه به این تصمیم شورای رهبری، آن‌ها بیشتر روی راه اندازی عملیات سالانه فصل جنگی تمرکز می‌کنند و امیدوارند که مناطق بیشتری را به کنترل خود درآورند.

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار