تاجران زنجانی علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در روسیه حمایت می‌شوند

0 0

به گزارش وعده صادق به نقل از خبرگزاری تسنیم از زنجان، فئودور دیگچیاروف امروز در مراسم دیدار استاندار چلیابینسک روسیه و هیئت تجاری همراه با مسئولان اقتصادی و تجار زنجان که در محل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان زنجان برگزار شد اظهار داشت: استان چلیابینسک روسیه بین مرز اروپا و آسیا واقع شده است و از این لحاظ توانسته زمینه مناسبات تجاری روسیه با کشورهای مختلف را ایجاد کند.

وی با اشاره به وجود ۲۰۰ معدن فلزات رنگی و غیررنگی در استان چلیابینسک ابراز کرد: استان ما از استانهای صنعتی و تولیدی روسیه به شمار می‌رود به طوری که بیش از ۶۰۰ منطقه برای برداشت معادن و انواع تولیدات در چلیابینسک وجود دارد.

رئیس اتاق بازرگانی استان چلیابینسک روسیه با اشاره به جمعیت ۳٫۵ میلیون نفری ساکن در این استان عنوان کرد: در حال حاضر ۴۰ موسسه آموزشی، ۷۵ سازمان و موسسه علمی در استان چلیابینسک واقع شده است.

وی با بیان اینکه استان چلیابینسک به عنوان مرکز لجتستیکی برای کارهای حمل و نقل در روسیه و خارج از روسیه تعیین شده است، افزود: در یک جمله باید بگوییم که استان چلیابینسک از موقعیت جغرافیایی غنی برخوردار است به طور مثال برای ارسال محموله تجاری از این استان به چین از طریق زمین تنها ۱۰  روز و از طریق دریا ۵۰ روز زمان لازم است.

دیگچیاروف با اشاره به رشد قابل ملاحظه استان چلیابینسک در در تولید ناخالص منطقه‌ای گفت: تولید خالص داخلی این استان هم ۳ تریلیون روبل گزارش شده که عمده آن مربوط به استخراج فلزات بوده است.

وی با بیان اینکه در زمینه فرآورده‌های نسوز، لوله‌های فولادی صنایع استیل و چدن و فلزات رنگی و غیررنگی سهم خوبی در روسیه داریم، ابراز کرد: علاوه بر این استان چلیابینسک در ماشین آلات صنعتی سهم قابل ملاحظه‌تری دارد به طوری که۳۰ تولیدکننده در این زمینه فعال بوده و در ساخت ماشین آلات صنعتی اقدامات خوبی انجام می‌دهند که جرثقیل‌های گردان و دستگاه‌های بالابری که تولید می‌شود نمونه این مهم است.

رئیس اتاق بازرگانی استان چلیابینسک روسیه با بیان اینکه حجم تولیدات محصولات کشاورزی این استان ۸۸٫۴ میلیون روبل است، عنوان کرد: استان چلیابینسک در زمینه تولید ماکارونی رتبه نخست و در تولید گوشت در روسیه رتبه دوم را دارد.

وی با اشاره به اینکه ۲۱ پروژه از سوی وزارت کشاورزی روسیه در استان چلیابینسک به بهره‌برداری رسیده است، تصریح کرد: خوشبختانه گردش تجارت خارجی این استان بسیار مطلوب بوده است.

دیگچیاروف با بیان اینکه استان چلیابینسک همکاری مطلوبی با کشورهای آسیایی نظیر چین و قزاقستان دارد، ابراز کرد: البته ما امیدواریم که ایران و به طور مشخص زنجان هم جزو شرکای تجاری چلیابینسک باشد.

وی با اشاره به صادرات فلز و مشتقات آن و واردات تجهیزات سازه‌های ماشینی استان چلیابینسک افزود: خوشبختانه در استان ما بر اساس قوانین جاری شرایط خوبی برای سرمایه گذاران در نظر گرفته شده که حفاظت حقوق سرمایه گذاران، ارائه معافیت و فراهم کردن زیرساخت و ایجاد فضا برای اجرای پروژه‌های مدنظر سرمایه گذاران از جمله این تسهیلات است.

رئیس اتاق بازرگانی استان چلیابینسک روسیه خاطرنشان کرد: پارک صنعتی ما از جمله پروژه‌های ما برای حمایت از سرمایه گذاران بوده است.

ممکن است بپسندید

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.