ارائه خدمات توسط ۲۱ داروخانه شبانه‎روزی در همدان طی ایام نوروز

0 1

به گزارش وعده صادق به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، حبیب‌الله موسوی بهار ظهر امروز در جمع خبرنگاران گزارشی از اقدامات انجام شده و تمهیدات در نظر گرفته شده در دانشگاه علوم پزشکی همدان در تعطیلات نوروز ۹۵ را تشریح کرد و با تشکر از فعالیت یک ساله مجموعه دانشگاه و همکاران رسانه، آشنایی خانواده‌ها برای کنترل چهارشنبه‌ آخر سال اظهار کرد: تمام واحدهای فوریت‌ها در حالت آماده‌باش هستند و تعداد زیادی از پزشکان در بیمارستان‌ها برای امشب مقیم هستند.

وی افزود: تمهیدات لازم برای تعطیلات نوروزی از چند روز قبل از تا چند روز بعد نوروز در سطح استان انجام شده تا مسافران و شهروندان مشکلی نداشته باشند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان به برنامه کشیک نوروزی دندانپزشکی در استان اشاره کرد و گفت: در ایام نوروز، نیروی دندانپزشک توسط معاونت امور بهداشتی دانشگاه در شیفت صبح در واحد دندانپزشکی مرکز سلامت جامعه شهدا واقع در ابتدای خیابان تختی فعال است.

وی تأکید کرد: رزیدنت‎های دندانپزشکی از ۲۹ اسفندماه تا ۱۳ فروردین ۹۵ در این درمانگاه از ساعت ۱۴ تا ۲۰ و از ۲۰ تا صبح به صورت برنامه آنکالی، فعال هستند.

موسوی‎بهار افزود: خدمات دندانپزشکی در نهاوند در مرکز بهداشتی درمانی شماره ۴ واقع در بلوار شهید طالبیان، در ملایر در مرکز دندانپزشکی امام علی(ع) واقع در بیمارستان فخریه، در شهرستان بهار در مرکز سلامت بهار ۳ واقع در خیابان سید جمال‌الدین، میدان حر، خیابان شهید مطهری (محله آق‌دروازه)، در کبودراهنگ در مرکز بهداشتی درمانی شماره یک واقع در میدان امام حسین(ع) و در  تویسرکان در مرکز بهداشتی درمانی شهید مدنی واقع در میدان فرشید، میدان نبوت، طبقه پایین ساختمان شبکه بهداشت و درمان این شهرستان ارائه می‌شود.

وی به ارائه خدمات توسط 21 داروخانه شبانه‎روزی استان در این ایام اشاره کرد و افزود: داروخانه‌های شبانه‎روزی استان در ایام نوروز موظف به ارائه خدمات دارویی به صورت شبانه‌روزی هستند که ۱۰ مورد در شهرستان همدان، سه مورد در شهرستان ملایر و دو مورد در شهرستان نهاوند فعال هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان همدان گفت:در شهرستان‌های اسدآباد، تویسرکان، کبودراهنگ، رزن، فامنین و بهار نیز یک داروخانه شبانه‎روزی در ایام نوروز به ارائه خدمات می‌پردازد.

وی با اشاره به فعال بودن هشت آزمایشگاه در ایام تعطیلات نوروز ۹۵ گفت: آزمایشگاه امام حسین(ع)، آزمایشگاه بوعلی (کلینیک الوند) و آزمایشگاه مهدیه ۲ در شهرستان همدان، آزمایشگاه خورشید در نهاوند، آزمایشگاه سینا طب در ملایر، آزمایشگاه ولی‌عصر(عج) در بهار، آزمایشگاه میعاد در بهار، آزمایشگاه بوعلی‎سینا در رزن و آزمایشگاه آتا طب قروه درجزین در این مدت در خدمات مراجعان هستند.

موسوی‎بهار از فعالیت واحد درمان پیشگیری از هاری از ۱۵ اسفند تا ۱۵ فروردین ماه ۹۵ خبر داد و گفت: برنامه کشیک و آنکال واحد درمان پیشگیری از هاری مرکز بهداشت شهرستان همدان در ایام تعطیلات نوروز مشخص شده است.

وی از راه‌اندازی ۱۱ ایستگاه سلامت در ایام نوروز خبر داد و بر آماده‌باش واحدها و آمبولانس‌ها، تعامل با سازمان‌های مرتبط، بازدید تیم‌های نظارت بر پایگاه‌ها، اورژانس بیمارستان‌ها و اماکن عرضه مواد غذایی تأکید کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان افزود: بازدید بازرسان کشوری از اماکن عرضه غذا و رستوران‌ها و اعزام کشیک هیئت رئیسه دانشگاه و روسای بیمارستان‎‌ها به این اماکن از دیگر موارد در نظر گرفته شده است.

وی  برنامه‌ریزی برای حضور و نظارت اعضای هیئت رئیسه دانشگاه بر اقدامات در ایام نوروز و حضور فعال نماینده دانشگاه، ایجاد ایستگاه‌های سلامت در مبادی ورودی، فعالیت ۲۴ ساعته واحد ‌EOC، استقرار آمبولانس‌های سبک و سنگین و فعال بودن کلینیک‌های ویژه را از جمله نقاط قوت دانشگاه‌‌های علوم پزشکی کشور در نوروز سال گذشته دانست.

موسوی‎بهار حضور پزشکان متخصص در مراکز آموزشی درمانی، فعال بودن مراکز پاراکلینیک، توجه ویژه برای ارائه خدمات به مسافران و رفع نقایص احتمالی تجهیزات آمبولانس‌ها را از موارد مهم اعلام‌ شده توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد که باید جدی گرفته شود.

وی اطلاعاتی از بخش‌های فعال ارائه خدمات دیالیز در بیمارستان‌های دانشگاهی استان ارائه کرد و افزود: این خدمات در مراکز آموزشی درمانی شهید بهشتی و بعثت همدان، بیمارستان امام حسین(ع) ملایر، بیمارستان آیت‌الله علیمرادیان نهاوند، بیمارستان ولی‌عصر(عج) تویسرکان، بیمارستان امیرالمومنین(ع) اسدآباد، بیمارستان امام رضا(ع) کبودراهنگ و بیمارستان ولی‌عصر(عج) شهرستان رزن به بیماران ارائه می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان وی ادامه داد: در بخش دیالیز مرکز آموزشی درمانی شهید بهشتی همدان با ۳۱ تخت و ۳۲ دستگاه فعال به ۱۸۵ بیمار، در مرکز آموزشی درمانی بعثت با ۱۵ تخت و ۱۵ دستگاه فعال به ۸۰ بیمار، در بیمارستان امام حسین(ع) ملایر با ۱۵ تخت و ۱۴ دستگاه فعال به ۶۵ بیمار، در بیمارستان آیت‌الله علیمرادیان نهاوند با ۹ تخت و ۹ دستگاه فعال به ۳۶ بیمار، در بیمارستان ولی‎عصر(عج) تویسرکان با هفت تخت و ۶ دستگاه فعال به ۲۵ بیمار، در بیمارستان امیرالمومنین(ع) اسدآباد با ۶ تخت و ۶ دستگاه فعال به ۲۰ بیمار، در بیمارستان امام رضا(ع) کبودراهنگ با هشت تخت و هشت دستگاه فعال به ۳۵ بیمار و در بیمارستان ولی‌عصر(عج) رزن با هفت تخت و هفت دستگاه فعال به ۴۰ بیمار خدمات دیالیز ارائه می‌شود.
 
وی با بیان اینکه بازرسان بهداشت محیط به تمام واحدها سرکشی و نظارت میکنند، اظهار داشت: واحدهای فوریت‌های با بیش از ۷۰ دستگاه آمبولانس در پایگاه‌های شهری و جاده‌ای خدمات ارائه می‌دهند.

موسوی‎بهار یادآور شد: پزشکان متخصص در بسیاری رشته‌های پر مراجعه و مادر در بیمارستان‎ها مقیم و در بسیاری رشته‌ها آنکال هستند.

وی در پاسخ به سئوالی در خصوص جذب نیرو در دانشگاه گفت: جذب کارکنان برای دولت فقط با مجوز ریاست جمهوری است و به نظر می‌رسد سال بعد جذب انجام شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان در مورد رفع کمبود تخت‌های بیمارستانی گفت:  700 تخت بیمارستانی در استان در حال احداث است و با ورود به مدار فضای مناسبی ایجاد می‌شود.

وی خاطر‌نشان کرد: مکاتبه با وزارت بهداشت برای دریافت مجوز یک بیمارستان بسیار بزرگ انجام شده است و برای ساخت تخت در همدان اعلام آمادگی شده است.

ممکن است بپسندید

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.