• تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۳۱ | کد خبر : 14881
 • به گزارش وعده صادق به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، حبیب‌الله موسوی بهار ظهر امروز در جمع خبرنگاران گزارشی از اقدامات انجام شده و تمهیدات در نظر گرفته شده در دانشگاه علوم پزشکی همدان در تعطیلات نوروز ۹۵ را تشریح کرد و با تشکر از فعالیت یک ساله مجموعه دانشگاه و همکاران رسانه، آشنایی خانواده‌ها برای کنترل چهارشنبه‌ آخر سال اظهار کرد: تمام واحدهای فوریت‌ها در حالت آماده‌باش هستند و تعداد زیادی از پزشکان در بیمارستان‌ها برای امشب مقیم هستند.

  وی افزود: تمهیدات لازم برای تعطیلات نوروزی از چند روز قبل از تا چند روز بعد نوروز در سطح استان انجام شده تا مسافران و شهروندان مشکلی نداشته باشند.

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان به برنامه کشیک نوروزی دندانپزشکی در استان اشاره کرد و گفت: در ایام نوروز، نیروی دندانپزشک توسط معاونت امور بهداشتی دانشگاه در شیفت صبح در واحد دندانپزشکی مرکز سلامت جامعه شهدا واقع در ابتدای خیابان تختی فعال است.

  وی تأکید کرد: رزیدنت‎های دندانپزشکی از ۲۹ اسفندماه تا ۱۳ فروردین ۹۵ در این درمانگاه از ساعت ۱۴ تا ۲۰ و از ۲۰ تا صبح به صورت برنامه آنکالی، فعال هستند.

  موسوی‎بهار افزود: خدمات دندانپزشکی در نهاوند در مرکز بهداشتی درمانی شماره ۴ واقع در بلوار شهید طالبیان، در ملایر در مرکز دندانپزشکی امام علی(ع) واقع در بیمارستان فخریه، در شهرستان بهار در مرکز سلامت بهار ۳ واقع در خیابان سید جمال‌الدین، میدان حر، خیابان شهید مطهری (محله آق‌دروازه)، در کبودراهنگ در مرکز بهداشتی درمانی شماره یک واقع در میدان امام حسین(ع) و در  تویسرکان در مرکز بهداشتی درمانی شهید مدنی واقع در میدان فرشید، میدان نبوت، طبقه پایین ساختمان شبکه بهداشت و درمان این شهرستان ارائه می‌شود.

  وی به ارائه خدمات توسط 21 داروخانه شبانه‎روزی استان در این ایام اشاره کرد و افزود: داروخانه‌های شبانه‎روزی استان در ایام نوروز موظف به ارائه خدمات دارویی به صورت شبانه‌روزی هستند که ۱۰ مورد در شهرستان همدان، سه مورد در شهرستان ملایر و دو مورد در شهرستان نهاوند فعال هستند.

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان همدان گفت:در شهرستان‌های اسدآباد، تویسرکان، کبودراهنگ، رزن، فامنین و بهار نیز یک داروخانه شبانه‎روزی در ایام نوروز به ارائه خدمات می‌پردازد.

  وی با اشاره به فعال بودن هشت آزمایشگاه در ایام تعطیلات نوروز ۹۵ گفت: آزمایشگاه امام حسین(ع)، آزمایشگاه بوعلی (کلینیک الوند) و آزمایشگاه مهدیه ۲ در شهرستان همدان، آزمایشگاه خورشید در نهاوند، آزمایشگاه سینا طب در ملایر، آزمایشگاه ولی‌عصر(عج) در بهار، آزمایشگاه میعاد در بهار، آزمایشگاه بوعلی‎سینا در رزن و آزمایشگاه آتا طب قروه درجزین در این مدت در خدمات مراجعان هستند.

  موسوی‎بهار از فعالیت واحد درمان پیشگیری از هاری از ۱۵ اسفند تا ۱۵ فروردین ماه ۹۵ خبر داد و گفت: برنامه کشیک و آنکال واحد درمان پیشگیری از هاری مرکز بهداشت شهرستان همدان در ایام تعطیلات نوروز مشخص شده است.

  وی از راه‌اندازی ۱۱ ایستگاه سلامت در ایام نوروز خبر داد و بر آماده‌باش واحدها و آمبولانس‌ها، تعامل با سازمان‌های مرتبط، بازدید تیم‌های نظارت بر پایگاه‌ها، اورژانس بیمارستان‌ها و اماکن عرضه مواد غذایی تأکید کرد.

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان افزود: بازدید بازرسان کشوری از اماکن عرضه غذا و رستوران‌ها و اعزام کشیک هیئت رئیسه دانشگاه و روسای بیمارستان‎‌ها به این اماکن از دیگر موارد در نظر گرفته شده است.

  وی  برنامه‌ریزی برای حضور و نظارت اعضای هیئت رئیسه دانشگاه بر اقدامات در ایام نوروز و حضور فعال نماینده دانشگاه، ایجاد ایستگاه‌های سلامت در مبادی ورودی، فعالیت ۲۴ ساعته واحد ‌EOC، استقرار آمبولانس‌های سبک و سنگین و فعال بودن کلینیک‌های ویژه را از جمله نقاط قوت دانشگاه‌‌های علوم پزشکی کشور در نوروز سال گذشته دانست.

  موسوی‎بهار حضور پزشکان متخصص در مراکز آموزشی درمانی، فعال بودن مراکز پاراکلینیک، توجه ویژه برای ارائه خدمات به مسافران و رفع نقایص احتمالی تجهیزات آمبولانس‌ها را از موارد مهم اعلام‌ شده توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد که باید جدی گرفته شود.

  وی اطلاعاتی از بخش‌های فعال ارائه خدمات دیالیز در بیمارستان‌های دانشگاهی استان ارائه کرد و افزود: این خدمات در مراکز آموزشی درمانی شهید بهشتی و بعثت همدان، بیمارستان امام حسین(ع) ملایر، بیمارستان آیت‌الله علیمرادیان نهاوند، بیمارستان ولی‌عصر(عج) تویسرکان، بیمارستان امیرالمومنین(ع) اسدآباد، بیمارستان امام رضا(ع) کبودراهنگ و بیمارستان ولی‌عصر(عج) شهرستان رزن به بیماران ارائه می‌شود.

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان وی ادامه داد: در بخش دیالیز مرکز آموزشی درمانی شهید بهشتی همدان با ۳۱ تخت و ۳۲ دستگاه فعال به ۱۸۵ بیمار، در مرکز آموزشی درمانی بعثت با ۱۵ تخت و ۱۵ دستگاه فعال به ۸۰ بیمار، در بیمارستان امام حسین(ع) ملایر با ۱۵ تخت و ۱۴ دستگاه فعال به ۶۵ بیمار، در بیمارستان آیت‌الله علیمرادیان نهاوند با ۹ تخت و ۹ دستگاه فعال به ۳۶ بیمار، در بیمارستان ولی‎عصر(عج) تویسرکان با هفت تخت و ۶ دستگاه فعال به ۲۵ بیمار، در بیمارستان امیرالمومنین(ع) اسدآباد با ۶ تخت و ۶ دستگاه فعال به ۲۰ بیمار، در بیمارستان امام رضا(ع) کبودراهنگ با هشت تخت و هشت دستگاه فعال به ۳۵ بیمار و در بیمارستان ولی‌عصر(عج) رزن با هفت تخت و هفت دستگاه فعال به ۴۰ بیمار خدمات دیالیز ارائه می‌شود.
   
  وی با بیان اینکه بازرسان بهداشت محیط به تمام واحدها سرکشی و نظارت میکنند، اظهار داشت: واحدهای فوریت‌های با بیش از ۷۰ دستگاه آمبولانس در پایگاه‌های شهری و جاده‌ای خدمات ارائه می‌دهند.

  موسوی‎بهار یادآور شد: پزشکان متخصص در بسیاری رشته‌های پر مراجعه و مادر در بیمارستان‎ها مقیم و در بسیاری رشته‌ها آنکال هستند.

  وی در پاسخ به سئوالی در خصوص جذب نیرو در دانشگاه گفت: جذب کارکنان برای دولت فقط با مجوز ریاست جمهوری است و به نظر می‌رسد سال بعد جذب انجام شود.

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان در مورد رفع کمبود تخت‌های بیمارستانی گفت:  700 تخت بیمارستانی در استان در حال احداث است و با ورود به مدار فضای مناسبی ایجاد می‌شود.

  وی خاطر‌نشان کرد: مکاتبه با وزارت بهداشت برای دریافت مجوز یک بیمارستان بسیار بزرگ انجام شده است و برای ساخت تخت در همدان اعلام آمادگی شده است.

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

   

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  جلسه محرمانه مقامات دولت ایران و اروپایی ها در اقامتگاه سفیر اتریش در تهران حمله جنگنده های مزدوران سعودی به منطقه وادی ضوار در استان مارب یمن عکس/ برندگان مسابقه عکاسی حیات وحش۲۰۱۶ قرآن کریم وحدت را بهترین نعمت و تفرقه را بدترین عذاب ذکر کرده است انتظار طراحان بازی‌های ایرانی از نمایشگاه بین‌المللی TGC اظهارات مقامات ترکیه علیه ایران و پاسخ وزارت خارجه فراخوان اهدای کتاب به کتابخانه‌های روستایی منتشر شد استفاده از نیروی بومی رویکردی برای اجرای عدالت استخدامی است اولین دستاورد رییس‌ جمهور کشورمان حل بزرگترین چالش حقوقی قرن است! سوارز دومین کفش طلایش را هم گرفت + عکس دولت در فساد صندوق فرهنگیان مانند حقوق‌های نجومی به‌دنبال ماله‌کشی است از نرمش هاشمی رفسنجانی در برابر شاه تا اصرار او برای چاپ رساله منتظری لایحه دائمی کردن قانون مدیریت خدمات کشوری هفته آینده در دولت نهایی می‌شود قاسمی درگذشت رضا رستمی را تسلیت گفت دامن زدن به اختلافات مذهبی جایی در سیاست‌های ایران ندارد/کشورهای منطقه در راستای پایان تنش‌ها گام برداشته و سخن برانند آزادسازی ۸ روستا در چهارمین روز عملیات موصل درگیری خونین هواداران در ورزشگاه الغدیر اهواز کاندید نشدم تا آرزوی دخترم برآورده شود اینفوگرافیک/ عملیات موصل به روایت آمار عواقب گشت و گذار شبانه در فضای مجازی