استقرار ۳۶ پایگاه جاده‌ای و شهری طی ایام نوروز در قزوین

0 1

پیمان نامدار در حاشیه رزمایش طرح نوروزی ستاد هماهنگی سفرهای نوروزی که ظهر امروز در عوارضی پلیس راه قزوین ـ زنجان برگزار شد، در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قزوین اظهار کرد: نیروها و امدادگران مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قزوین با استقرار ۳۶ پایگاه جاده‌ای و شهری، هفت ایستگاه سلامت و یک پایگاه امداد هوایی در سطح این استان در ایام نوروز سال ۹۵ به مسافران و همشهریان استان قزوین خدمات امدادی و فوریت پزشکی خدمات‌رسانی می‌کنند.

وی افزود: نیروهای مرکز مدیریت حوادث و فوریت پزشکی استان قزوین با تجهیزات و وسایل موردنیاز برای خدمات‌دهی از جمله چند دستگاه موتور لانس و اتوبوس لانس از فردا تا پایان تعطیلات به مسافران در راستای امدادرسانی خدمات‌دهی می‌کنند.

مدیر مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قزوین بیان کرد: کارکنان این مرکز با تلاش و همت خود در ارتقای خدمات‌دهی به شهروندان و مسافران در دو نوبت در طول شبانه‌روز در مراکز و پایگاه‌های امدادی حضور می‌یابند.

نامدار همچنین با اشاره به حوادث چهارشنبه آخر سال از والدین و شهروندان استان قزوین درخواست کرد: خانواده‌ها با در کنار هم بودن و سپری کردن اوقاف خوش و سالم از خروج و آتش‌بازی و استفاده از مواد محترقه فرزندان خود در معابر و محلات جلوگیری کنند.

این مسئول عنوان کرد: والدین با گذراندن اوقات بیشتر با فرزندان خود و توجه بیشتر بر رفتار فرزندان خود در این شب‌ها از بروز حوادث دلخراش و جبران‌ناپذیر پیشگیری کنند.

مدیر مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قزوین خاطرنشان کرد: در صورت بروز حادثه برای یکی از افراد خانواده و اقوام در این شب‌ها، افراد تنها با آب تمیز محل را شستشو داده و از اعمال خودسرانه و شتاب‌زده جلوگیری کنند و با شماره ۱۱۵ مرکز فوریت پزشکی تماس و یا مصدوم را به مراکز درمانی انتقال دهند.

نامدار اضافه کرد: مراکز درمانی و بیمارستان‌های استان قزوین در آماده‌باش لازم برای ارائه خدمات به حادثه‌دیدگان هستند.

ممکن است بپسندید

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.