• تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۳۱ | کد خبر : 14901
 • فریبرز آیتی در گفت وگو با خبرنگار حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان اظهار کرد: ۷ درصد گواهی‌های صادره از سازمان پزشکی قانونی کشور مربوط به عدم ارتباط صدمات با حادثه ترافیکی مورد ادعا بوده است.

  مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و تحول اداری سازمان پزشکی قانونی کشور با اشاره به آمار ۴۰درصدی مصدومین ناشی از حوادث ترافیکی از مجموع مراجعین به  سازمان پزشکی قانونی کشور بیان کرد: تعداد کثیری از مراجعان سازمان پزشکی قانونی را مصدومین ناشی از حوادث ترافیکی تشکیل می دهند که این تعداد در سال ۹۳ نزدیک به ۳۰۵ هزارمصدوم را شامل شده است.

  وی افزود: از مجموع ۳۰۵ هزار مصدوم حوادث ترافیکی که در سال ۹۳ به سازمان پزشکی قانونی کشور مراجعه کردند نزدیک به ۲۱ هزار و ۵۰۰ مورد یعنی معادل ۷ درصد گواهی صادره از سازمان مربوطه مبنی بر عدم ارتباط صدمات با حادثه ترافیکی مورد ادعا بوده است.

  آیتی همچنین گفت: گزارش های مذکور به اشکال مختلف به شکل بروز صدمات در اثر خودزنی یا غیر مرتبط با تصادف ادعایی در قالب تصادفات ساختگی و جعلی نگارش یافته و به مرجع محترم قضایی انعکاس یافته است.

  وی افزود: این موضوع با دستور رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور و به منظور جلوگیری از سوء استفاده معدود افراد متخلف که از محل پرداخت خسارات بیمه برای خود ارقام نجومی به صورت غیر مشروع از بیمه ها اخذ می کردند در طی دوسال اخیر در دستور کار پزشکی قانونی قرار گرفته است.

  مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات وتحول اداری سازمان پزشکی قانونی کشور در ادامه بیان کرد: با پیش بینی تعداد مراجعین حوادث ترافیکی در سال ۹۵ از این طریق، در مجموع عددی بالغ بر ۱۲ هزار میلیارد ریال از فساد و کسب درآمد غیرمشروع از محل خدمات ناشی از خودزنی و تصادفات جعلی منفعت مستقیم جهت شرکت های بیمه ای عاید خواهد شد.

  وی ادامه داد: در مقابل سازمان پزشکی قانونی خواستار کمک از سازمان های بیمه گر و بیمه مرکزی در راستای تقویت بنیه تخصصی و زیرساخت های نرم افزاری خود بوده تا بتواند به روند جاری در جهت شناسایی افراد سود جو و متخلف ادامه داده و لیستی از این افراد تهیه و در اختیار محاکم قضایی و سازمان های بیمه گر قرار گیرد.

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  روسیه: هیچ آتش بس جدیدی در سوریه مد نظر نیست برخی از سخنرانی دانشجویان انقلابی در نماز جمعه ناراحتند اداره کشور به دعوا احتیاج ندارد/ امام انقلاب کرد تا دروغ و تهمت از جامعه برچیده شود هرگونه افزایش حقوق و مزایا و استخدام‌های جدید ممنوع است عباس صدری، پژوهشگر و استاد فلسفه اسلامی درگذشت درخواست ستاره استقلال برای جدایی در نیم‌فصل! عکس/ کوه‌های رنگی در چین ترکیه در کوچه پس کوچه‌های موصل دنبال چه می‌گردد/ شاه ماهی بعثی‌ها به عراق برگشت کوتاه شدن پیام اطلاع رسانی ترابرد پذیری/وایبر ایرانی در راه است/ترفند پدر برای دور کردن فرزند از تبلت و رایانه دلیل افزایش بدهی کشورهای خاورمیانه چیست؟ جلسه آسیب‌شناسی احزاب در کمیسیون شوراهای مجلس برگزار شد توضیح درباره بازداشت دو متهم مرتبط با بانک سرمایه برگزاری نشست جامع مذاکرات ایران و اتحادیه اروپا درسطح معاونان وزرای خارجه شرایط تحصیل در رشته دوم همزمان با دوره ارشد اعلام شد یک گام دیگر در راستای یکسان‌سازی نرخ ارز/قیمت دلار دولتی بالا رفت عکس/ تصادف مرگبار کامیون و زانتیا میکروب های لوگوی گوگل زیر میکروسکوپ قرار گرفت+ عکس دولت تدبیر چقدر شغل ایجاد کرد؟مرکز آمار:۸۱۱ هزار شغل/وزیر روحانی: ۲٫۴ میلیون شغل مدافعان حرم نقش بسزایی در حفظ امنیت ایران دارند رییس‌جمهور وارد خمین شد