رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۳۱ | کد خبر : 14907
 • آماده‌باش ۱۲۴ پایگاه اورژانس پیش‌بیمارستانی و یک پایگاه اورژانس هوایی در اصفهان

  غفور راستین در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان با اشاره به آماده‌باش نیروهای امدادی این مرکز برای حوادث احتمالی چهارشنبه آخر سال اظهار داشت: در حال حاضر مجموعه فوریت‌های پزشکی اصفهان در قالب ۱۲۴ پایگاه اورژانس پیش‌بیمارستانی و یک پایگاه اورژانس هوایی و مجموعه همه بیمارستان‌های دولتی، خصوصی، خیریه و وابسته به ارگان‌های اصفهان در حال حاضر آماده‌باش هستند.

  وی افزود: کدهای داخل شهر اصفهان در محل‌های تجمع حضور پیدا می‌کنند و کد بیمارستان سوانح سوختگی و بیمارستان فیض نیز امروز به صورت ۱۰۰ درصد آماده‌باش هستند و جراح و چشم‌پزشک در این بیمارستان‌ها مستقر شده است.

  مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی اصفهان با بیان اینکه امیدوار هستم که مردم امسال هم مثل سال گذشته همکاری خوبی در این زمینه صورت دهند، ادامه داد: ما در سال گذشته کمترین آمار مصدومان را در سطح کشور داشتیم و تنها ۱۰ نفر مصدوم در اصفهان بودند، امسال هم همت کرده و بیشتر مراقب بچه‌های خود باشند. مردم امشب از حضور فرزندان خود در جاهایی که امکان انفجار ترقه در آنها وجود دارد، خودداری کنند.

  وی خاطرنشان کرد: خواهش من این است که اگر در محلی انفجار ترقه صورت می‌گیرد، حتماً ۱۱۵ در جریان قرار گیرد و در صورت آتش‌سوزی، آتش‌نشانی در جریان قرار گیرند.

  راستین تصریح کرد: بر اساس قانون کشوری، هر مریضی که به هر بیمارستان منتقل شود، بیمارستان موظف است که مریض را بپذیرد و درمان‌های عملی روی آن انجام دهد و این موضوع در دستور کار همه بیمارستان‌ها قرار گرفته است.

  وی گفت: در صورت اطلاع‌رسانی، مردم بافرهنگ اصفهان کمتر به‌سمت ترقه‌زدن می‌روند چراکه امروز چهارشنبه‌سوری ما دیگر چهارشنبه‌سوری گذشته نیست و مردم با رفتن درون آتش، جان خود را به خطر می‌اندازند و احتمال دارد اعضای بدن خود را از دست دهند.

  مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی اصفهان بیان کرد: اگر مردم مشاهده کردند که ترقه خرید و فروش می‌شود، نیروی انتظامی را مطلع کنند.

  وی در توصیه‌ای خطاب به مردم پیرامون درمان سوختگی‌های مردم گفت: باید بگویم درمان‌های سوختگی کاملاً تخصصی است و مردم باید از درمان‌های خودساخته خودداری کنند چراکه استفاده از خمیر دندان، سیب‌زمینی و دیگر مواد، سبب تشدید سوختگی می‌شود.

  راستین خاطرنشان کرد: اگر مردم می‌بینند که لباس‌های کسی بر بدن او چسبیده، نباید با جدا کردن این لباس‌ها، به وی آسیب بزنند بلکه باید او را از محل حادثه دور کرده و آتش را خاموش کنند.

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار