شاعران به استقبال سفر نوروزی رهبر معظم انقلاب رفتند

0 1

به گزارش وعده صادق به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد، پنجمین شب شعر مردمی سپندوار در آستانه سفر نوروزی مقام معظم رهبری، سه‌شنبه شب با حضور شاعران آیینی کشور، برگزار شد.

حجت‌الاسلام علی عدالتی مجد، دبیر شب شعر سپندوار در ابتدای این برنامه با اشاره به اهداف برگزاری این شب شعر گفت: اولین هدف و برنامه ما، نهادینه کردن گفتمان مقام معظم رهبری در حوزه ادبیات فاخر فارسی، هنر و ادبیات است. همچنین دومین هدف ما، فرهنگ‌سازی و ترویج آثار ادبی و هنری و به ویژه اشعار مقام معظم رهبری است.

عدالتی سومین هدف برنامه سپندوار را ایجاد بستر لازم برای تبدیل شدن مشهد به پایتخت هنر حماسی و انقلابی عنوان کرد و ادامه داد: چهارمین برنامه ما، ایجاد جایزه ادبی امام خامنه‌ای (حفظه‌الله‌تعالی) در سطح جهان اسلام در حوزه شعر مقاومت، انقلاب، شهدای مدافع حرم و سایر عرصه هاست.

دبیر شب شعر سپندوار گفت: برای سال آینده در نظر داریم این محفل صرفاً در عرصه شعر نباشد بلکه در حوزه‌های گرافیک، خوشنویسی و سایر حوزه‌ها نیز نمایشگاه و نشست فراگیر برگزار کنیم.

عدالتی در پایان عنوان کرد: جا دارد یاد و خاطره شاعران عزیزی که سال‌های گذشته در بین ما بودند و در سپندوار شعر خواندند ولی این روزها در میان‌مان نیستند را گرامی بداریم.

در ادامه این محفل ادبی، شاعران آیینی آقایان:‌ راد، عزیز‌پور، ابوالقاسمی، اسماعیلی، نیک، سیدی، عباسی، خراسانی، اسرافیلی، زرافشان، محدثی، غلامپور، اکبرزاده و خانم‌ها: رضوان، بیات مختاری، طارمی به شعرخوانی پرداختند.

ممکن است بپسندید

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.