رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۴۸ | کد خبر : 15084
 • بهارانه‌های رادیو در لحظات تحویل سال

  به گزارش وعده صادق به نقل از خبرگزاری فارس، شبکه های رادیویی با تولید برنامه های ترکیبی، نمایشی با درونمایه طنز و با هدف تفریحی، سرگرمی، آموزشی و اطلاع رسانی تلاش می کنند برای مخاطبان لحظات خاطره انگیزی را رقم بزنند. این برنامه ها با رویکرد اجتماعی، فرهنگی و مذهبی تلاش دارند سال نو را با رنگ و بویی معنوی و مفرح در کنار شنوندگان آغاز کنند. ارتباط با اماکن مذهبی، پخش بیانات رهبر معظم انقلاب و ریاست محترم جمهور، پخش سرود و موسیقی محلی، بیان مشترکات فرهنگی با محوریت نوروز در میان اقوام ایرانی، تبیین مؤلفه های اسلامی نوروز، بررسی آیین های نوروزی، معرفی نوروز به عنوان تجلی فرهنگ ایرانی، اسلامی و … از جمله موضوعاتی است که در برنامه های رادیو به آنها پرداخته خواهد شد.

  لحظه بهار رادیو اقتصاد/ موج اف ام ردیف۹۸ مگاهرتز:

  ویژه برنامه سال تحویل رادیو اقتصاد "لحظه بهار" نامه دارد که با هدف ایجاد فضای معنوی، مفرح و پر نشاط همراه با پیام های اقتصادی مناسب در لحظه تحویل سال تقدیم حضور مخاطبان می شود. این برنامه با بخش های متنوع و اقتصادی از قبیل: طنز، گزارش، کارشناسی، مسابقه و … و آیتم هایی متنوع و جذاب همچون سلام ایران (ارتباط با مراکز اصلی زیارتی(مشهد، قم و جمکران، شیراز، شهرری)، گفت و شنود(عیدانه)، گفتگو با نخبگان و فعالان اقتصادی، گزارش از راهیان نور، پلیس راه و… انعکاس نظرات، تماس ها و پیامک مخاطبان، بوی عید با موضوع عیدی دادن و عیدی گرفتن، خط مستقیم اطلاع رسانی از نظارت بر عملکرد بخش های خدماتی- اقتصادی در ایام تعطیلات نوروز، گزارشگر کسب و کارهای خدماتی، بازارهای مختلف و گفتگو با مسافران نوروزی با رویکرد عیدانه، گفتگو با خانواده شهدا، طنز با رویکرد اقتصادی با موضوعات خرید عیدانه، سفر، اسراف، هر ورقش دفتری است و … اقتصاد درآینه ادبیات فارسی نظم و نثر، میراث فرهنگی معرفی فرهنگ گذشته ایرانیان، استفاده بهینه از محصولات و لوازم در دسترس و تولید شده برای زینت بخشی سفره عید، بهارجان ها قطعات ترکیبی ویژه امام زمان (عج) به عنوان مصداق حقیقی بهار و پیوندزدن معرفت و محبت آن حضرت با زندگی و معاش در سال جدید در کنار شنوندگان رادیو خواهد بود و نیز در بخش پیام نوروزی به پخش پیام نوروزی رهبر انقلاب و رئیس جمهور می پردازد. هدف اصلی این برنامه ایجاد فضای معنوی، شاد و امید بخش بین مخاطبان همراه با اطلاع رسانی اقتصادی در لحظات تحویل سال خواهد بود و ایجاد توجه معنوی برای لحظات پایانی و آغازین سال، اطلاع رسانی بخش های خدماتی و مورد نیاز مخاطبان در سفرهای نوروزی، حفظ مخاطب موجود و جذب مخاطب جدید از دیگر اهداف این برنامه هستند. مهمترین برنامه های اقتصادی کشور در سال ۹۵ ، اقتصاد در سالی که گذشت ، معرفی برنامه های نوروزی رادیو اقتصاد، پیام نوروزی ، دانستنی های اقتصاد از جمله محور های موضوعی این برنامه خواهند بود. لحظه بهار کاری از گروه اقتصاد و جامعه به تهیه کنندگی حمیدرضا کجوری و مهدی شیار و گویندگی ساسان رئیسیان و فاطمه شعبانی یکشنبه اول فروردین ماه ساعت ۰۶:۰۰ الی ۰۹:۰۰ پخش می شود.

  و اینک بهاررادیوایران/ موج اف ام ردیف۹۰ مگاهرتز:

  و اینک بهار ویژه برنامه تحویل سال رادیو ایران است که از ساعت ۴ صبح تا ۹ با حضور مهمانانی از حوزه موسیقی و سینما و با اجرای سعید توکلی و سعیده سلطانی از رادیو ایران به مدت ۳۰۰ دقیقه پخش می‌شود. این برنامه شامل بخش های گزارشی همچون خانه سالمندان، مراکز بهزیستی، راهیان نور، اماکن زیارتی و اماکن نظامی در مرزها می باشد. علاوه بر این شامل بخش های طنز می باشد که در این بخش ها شخصیت ها یکارتونی دهه ۶۰ را در هنگام تحویل سال به دنیای امروز می‌آورد تا بدین طریق یادآور برخی نکاتی باشد که دچار تغییر شده اند. مشاعره طنز توسط خوانندگان از دیگر بخش های برنامه است گزارش از سایر کشورهایی که مراسم نوروز دارند نیز از آیتم های شنیدنی این ویژه برنامه است.

  رادیوپیام موج اف ام ردیف۱۰۴ مگاهرتز:

  اطلاع رسانی در مورد مراسم و آیین های نوروزی، وضعیت جاده ها، گردشگری، تهیه بلیط‌های حمل و نقل و…به انعکاس آداب و رسوم مردم ایران، توصیه های سلامت، حفظ محیط زیست، ایمنی، امنیت، نگهداری گل وگیاه و … معرفی آثار تاریخی، آثار طبیعی، زیارتگاهها، نکاتی در مورد خانواده و اهمیت جمع های خانوادگی، توجه به سبک زندگی  و … در لحظات تحویل سال می‌پردازد.

  بیا باغبان خرمی ساز کن رادیوتهران موج اف ام ردیف۹۴ مگاهرتز:

  بیا باغبان خرمی ساز کن ویژه تحویل سال با آیتم هایی همچون تبریک سال نو، گفتگو با مجری قدیمی رادیو، پخش صدای افراد معروف ورزشی و هنری، گزارش از آستان مقدس سید الکریم(ع)، گزارش از اماکن متبرکه، گفتگو با هنرمندان تلویزیون، گزارش از سطح شهر و گفتگو با مردم، پخش بیانات مقام معظم رهبری در سال نو، پخش سخنان ریاست جمهوری در سال نو. این برنامه ساعت ۶:۳۰ پخش می‌شود.

  بهترین سرآغاز رادیوجوان/ موج اف ام ردیف۸۸ مگاهرتز:

  بهترین سرآغاز این برنامه که ساعت ۷:۰۰ صبح روز تحویل سال از رادیو جوان پخش می‌شود، با هدف ایجاد روحیه نشاط و امیدواری برای شروع یک سال پربرکت، الگوسازی از طریق معرفی افراد موفق در سالی که گذشت، ارائه پیامهای اخلاقی متناسب با تحویل سال و … به استقبال سال نو می‌رود.

  سین مثل سلامت رادیوسلامت/ موج اف ام ردیف۱۰۲ مگاهرتز:

  تولید و پخش برنامه‎های متنوع و امیدبخش با رویکردهای مختلف برای لحظات تحویل سال جدید، از تدارکات ویژه این شبکه‎ رادیویی است. شبکه‎ رادیویی سلامت با ویژه برنامه‎ تحویل سال به نام سین مثل سلامت به استقبال سال جدید می‎رود. این ویژه برنامه با ساختار ترکیبی و نمایشی و فضایی شاد و مفرّح، از ساعت ۶ صبح به مدت ۲۴۰ دقیقه، به تهیه کنندگی شهرام زین العابدین و گویندگی سیما رستگاران و علی مهنام فر از گروه  تغذیه رادیو سلامت بر روی موج اف . ام ردیف ۱۰۲ مگاهرتز تقدیم شنونده های صدای دانش، نشاط و آرامش می شود. صله رحم، هدیه دادن و هدیه گرفتن و تاثیر آن بر سلامت افراد، احترام به بزرگترها و سالمندان، تقویت آیین ها و سنتها، امید به زندگی، تغذیه سالم، نوروز و اهمیت توجه به آن و … از جمله موضوعات محوری ویژه برنامه‎ سین مثل سلامت است. گردش و گردون (گفتگو با کارشناسان حوزه نجوم درباره تحولات علمی در لحظه های تحویل سال)، چای با طعم نوروز(پرداختن به پیشینه نوروز و آداب و سنتهای آن)، خبر خوان(مروری بر رخدادهای مهم سال ۱۳۹۴)، شاخه نبات(بخش نمایشی ویژه برنامه)، مداد رنگی(بخش روایی ویژه برنامه)، راهیان نور(گزارش از اردوی راهیان نور)، تفسیر دعای تحویل سال، گزارش از مراکز استانها، پوشش سخنرانی مقام معظم رهبری ـ ریس جمهور، سفره هفت سین(خواص تغذیه ای هفت سین)، و پخش دیگر گزارش ها از مراکز مختلف درمانی و … از جمله بخش های ویژه برنامه‎ «سین مثل سلامت» است. یادآور می‌شود، برنامه‌های شبکه رادیویی سلامت به صورت ۲۴ ساعته از موج اف.ام ردیف ۱۰۲ مگاهرتز تقدیم شنونده‌های صدای دانش، نشاط و آرامش می‌شود.

  سرود فروردین رادیوفرهنگ/ موج اف ام ردیف۱۰۶ مگاهرتز:

  رادیو فرهنگ سال ۹۵ را با «سرود فروردین» آغاز می کند. شنوندگان رادیو فرهنگ اول فررودین سال ۱۳۹۵ لحظات تحویل سال نو را با ویژه برنامه «سرود فروردین» که از ساعت ۶:۳۰ صبح پخش می شود، آغاز خواهند کرد. برنامه « سرود فروردین» برنامه ای است که در قالب نمایش لحظات آغاز سال نو را با شنوندگان رادیو فرهنگ همراه خواهد بود. در این برنامه آداب و رسوم ایرانیان در هنگام آغاز سال نو و همچنین آداب و رسوم اقوام و شهرهای مختلف ایران برای استقبال از بهار به شنوندگان معرفی می شود. این برنامه همچنین بخش هایی درباره ارادت ایرانیان به امام رضا (ع) و حضور در حرم مطهر امام هشتم برای لحظات تحویل سال پخش می‌کند. بخش هایی از این برنامه نیز به بازخوانی و روایت اشعاری اختصاص دارد که شاعران فارسی زبان در وصف بهار و نوروز سروده اند. فریده دریا مجد، شهریار حمزیان، احمد لشینی و نگین خواجه نصیر بازیگران این برنامه نمایشی و مریم مقدسی و مینا خاندانیها تهیه کنندگان برنامه سرود فروردین خواهند بود که به مدت ۱۵۰ از رادیو فرهنگ روی موج اف ام ردیف ۱۰۶ و ای ام ردیف ۵۸۵ پخش می شود.

  موسم گل رادیونمایش موج اف ام ردیف۵/۱۰۷ مگاهرتز:

  با صدای ژاله علو  در برنامه "موسم گل" سال نو در رادیو نمایش تحویل می شود . حمید رضا هدایتی، طراح و مجری برنامه رادیویی "موسم گل" گفت این برنامه مجموعه ای ترکیبی نمایشی است که درآن نمایش هایی متناسب با آیین های نوروزی، با حضور هنرمندان اداره کل هنرهای نمایشی رادیو  و پیام های نوروزی ایشان به روی آنتن رادیو نمایش می رود. در این برنامه  با نگاه به آیین های نوروزی پیش از آغاز سال نو و خاستگاه نوروز، تجربه ی خوبی با مهرداد ضیائی و ژیلا تقی زاده در قالب گفتگوی کارشناسی وجود دارد. تهیه کنندگی "موسم گل" را ژاله محمدعلی بر عهده دارد و انتخاب موسیقی این برنامه به گونه ای است که حال و هوای ترانه های قدیمی نوروز را تداعی می کند .بخش مهمی از این برنامه به گفت و گو با مردم کوچه و بازار درباره آیین‌های نوروزی و حال و هوای این ایام اختصاص دارد که امیدواریم مورد توجه مخاطبان رادیو نمایش قرار گیرد .این برنامه، همزمان با  تحویل سال ۱۳۹۵ از رادیو نمایش پخش خواهد شد.

  لحظه آغاز رادیو ورزش/ موج اف ام ردیف۹۲ مگاهرتز:

  ‌ برنامه «لحظه آغاز» با هدف ارزشگذاری به شروع سال جدید به مفهوم آغازی دوباره، تجدید آرمان‌ها، اتخاذ تصمیم جدید، پی‌ریزی الگویی جدید و کارآمد برای حیات فردی و اجتماعی مبتنی بر روحیات و آموزه‌های دینی و ملی طراحی شده است. محور موضوعی و محتوایی آن حضور اهالی ورزش با بیان خاطرات و تجربیات، آموزه‌های نوروزی، تبیین و تبلیغ آیین نوروز در حوزه‌هایی اخلاقی نظیر صله‌رحم، کمک به همنوع، ایثار، گذشت، رفع کدورت خواهد بود. ویژه برنامه «لحظه آغاز»  به صورت زنده از ساعت ۷:۱۵ تا ۱۱ روز یکشنبه اول فروردین ۹۵ با آیتم های : پخش مصاحبه‌‌های شنیدنی، ارتباط با اماکن مذهبی در لحظات تحویل سال، پخش ترانه و سرودهای شاد ویژه نوروز، مسابقه تلفنی، ارتباط‌گیری با سامانه پیامکی و امکان حضور مخاطبان در این حوزه، گزارش از اردوهای ورزشی قرین با ایام پایان سال، ارتباط استودیویی با استان های کشور و برنامه‌های ویژه تحویل سال است. «لحظه آغاز»، از گروه ورزش و تفریحات، به سردبیری و تهیه‌کنندگی مریم رستمی،گویندگی محمد درخشنده و بتول مرادی ، بازیگری: پیمان قریب پناه، مریم باقری و گزارشگران: مائده علاقه‌مند، مصطفی رحیمی، مجید مرادی و به‌ نویسندگی: عادله گلستانی، حسین شریفی، داود مختاریانی خواهد بود. لحظه آغاز و حضور مهمانان هنری ورزشی در لحظات آغازین سال نو به صورت زنده به روی آنتن رادیو ورزش می رود.

  عطر قرآن، بوی بهار رادیو قرآن موج اف ام ردیف۱۰۰ مگاهرتز:

  برنامه ویژه سال تحویل رادیو قرآن با عنوان "عطر قرآن، بوی بهار" است که از ساعت از ساعت ۶:۴۰ صبح به مدت ۱۵۰ دقیقه به تهیه کنندگی مسعودرضا خالقی و گویندگی علی جباری و مهدی عابدی با موضوعاتی چون پیام مقام معظم رهبری، پیام ریاست جمهوری، پیام مدیر شبکه، دعای توسل، ارتباط با اماکن زیارتی، تلاوت قرآن و … پخش می‌شود.

  ایوان بهاران رادیوگفتگو موج اف ام ردیف۵/۱۰۳ مگاهرتز:

  ایوان بهاران ویژه برنامه تحویل سال این شبکه است که از ساعت۶:۳۰ دقیقه تا ۹:۰۰ صبح پخش می شود. ناصر خیرخواه و احمد توکلی گویندگان این برنامه هستند که به تهیه کنندگی فرهاد دهنوی با موضوعات ارتباط زنده با حرم مطهر امام رضا (ع)، پخش بیانات مقام معظم رهبری در سال نو، پخش سخنان ریاست جمهوری در سال نو، گفتگو با تیم پزشکان جهادی (خیر)، فرماندهان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی مستقر در آبهای خلیج فارس، کارکنان و فرماندهان ناوشکن جمهوری اسلامی مستقر در دریای عمان، پرسنل نقطه صفر مرزی و مرزبانان جمهوری اسلامی پخش می‌شود.

  شکوفه های بهاری رادیوصبا موج اف ام ردیف۵/۱۰۵ مگاهرتز:

  ویژه برنامه تحویل سال با حال و هوای رادیو صبایی و با نام لبخند بهاری در راه است. این برنامه روز اول فروردین ساعت ۷ صبح پخش می‌شود و عنوان آن شکوفه های بهاری است. شکوفه های بهاری شامل قطعات طنز منتخبی از برنامه های رادیویی است که به مدت یک ساعت می تواند تمام حواس شنوندگان را به خود جلب کند . اتفاقات کوچک و بزرگی  که گاه ممکن است در زندگی هر کدام از ما رنگ طنز و لطیفه به خود گیرد در این برنامه شنیده خواهد شد برنامه شکوفه های بهاری در تلاش است فضای متنوع، مفرح و شاد، را برای شنوندگان نوروزی خود ایجاد کند، این برنامه شامل نمایش کوتاه طنز، طنز آهنگ، اجرای بحر طویل می باشد  همچنین در بخش های دیگر برنامه شکوفه های بهاری  با میهمانان ویژه همچون محمد بحرانی صدا پیشه و دوبلور جناب خان، اردلان شجاع کاوه بازیگر سینما و تلویزیون و فریدون بیگدلی خواننده گفتگو خواهد شد. این برنامه جذاب و شنیدنی کاری است از گروه تولید بخش ۱ رادیو صبا به تهیه کنندگی امیر عباس اشرف، گویندگی تورج نصر، نویسندگی شاهرخ باقری نژاد و آهنگسازی مجتبی تیموری که میهمان شنوندگان خواهد بود.

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار