رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۵۲ | کد خبر : 15089
 • پیشروی ارتش سوریه با کمک مستشاری ایران و روسیه ادامه خواهد یافت

  به گزارش وعده صادق به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از صدا و سیما، علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی، با اشاره به خروج نیروهای روسیه از مناطق درگیر در سوریه گفت: خروج روسیه از سوریه بر اساس هماهنگی و برنامه‌های از پیش تعیین شده، صورت گرفته و به هیچ عنوان غیرمنتظره نبوده است.  

  دبیر شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه مقابله با تروریسم متوقف نشده است و این روند همچنان ادامه دارد تاکید کرد: پیشروی ارتش سوریه در مناطقی که گروه‌های تروریستی همچنان امنیت مردم و منطقه را تهدید می کنند، با کمک‌های مستشاری ایران و روسیه و در چارچوب مشترک استمرار خواهد داشت.  

  وی افزود: تعیین آینده و سرنوشت سوریه صرفاً به دست مردم سوریه صورت می گیرد و هر گونه طرحی که این مسئله مهم را نادیده بگیرد همانند گذشته محکوم به شکست است.

  عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: تضعیف نظام سوریه از ابتدا یک طرح آمریکایی و صهیونیستی برای تضعیف مقاومت در منطقه بود که تعدادی از کشورهای منطقه هم با آن همراهی کردند و ارتباطی با دموکراسی ندارد.

  شمخانی تصریح کرد: هم اکنون که تروریسم به اروپا و فراتر از منطقه نیز گسترش یافته، متاسفانه باز هم شاهد ادامه سیاست اشتباه گذشته در قبال سوریه هستیم.  

  وی با بیان اینکه تفکیک تروریسم و رویکردهای دوگانه مقابله با آن، راهبرد مخالفان امنیت منطقه است، اظهار داشت: تمام گروه‌های تروریستی و وجوه مختلف آن باید مورد تمرکز و مقابله قرار گیرد و مشروعیت بخشیدن سیاسی به آنها موجب تثبیت تروریسم در منطقه خواهد شد و عواقب خطرناک آن متوجه اروپا و دیگر همسایگان می شود.  

  دبیر شورای عالی امنیت ملی با محکوم کردن تصمیم شورای همکاری خلیج فارس و اتحادیه عرب علیه حزب‌الله لبنان تصریح کرد: حزب الله لبنان نقش اساسی در شکست گروه‌های تروریستی در سوریه و حفظ امنیت لبنان داشته و محبوبیت فراگیر آن در جهان اسلام و کشورهای عربی موجب خشم رژیم صهیونیستی و مزدوران آن شده است.  

  وی افزود: کشورهایی که با رویکردهای سیاسی سعی می‌کنند نیروهای مقابله‌کننده در برابر تروریست‌ها مانند حزب‌الله و حشد الشعبی (بسیج مردمی عراق) را کنار بگذارند و در مقابل، تروریست‌های خشن تکفیری را با ایجاد وجهه سیاسی به متحد خود تبدیل کنند، باید در برابر تاریخ و وجدان ملت‌ها پاسخگو باشند.  

  شمخانی با تجلیل از هوشیاری برخی کشورها در مخالفت با این تصمیم که مورد درخواست رژیم صهیونیستی است، خاطرنشان کرد: همراهی نکردن با کسانی که در جنگ ۳۳ روزه رژیم صهیونیستی علیه لبنان و دیگر جنگ‌های این رژیم علیه مردم فلسطین با سکوت خود دشمن و تهدید اول جهان اسلام را تقویت کردند، وظیفه مهم و نشان‌دهنده رفتار مسئولانه است.

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار