شاهد سربلندی در برجام و پایان تحریم‌ها در سال ۹۴ بودیم/ نوروز روز آشتی بین همه احزاب و گروه‌ها باشد

0 1

به گزارش وعده صادق به نقل از خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور دقایقی پیش در حاشیه آخرین جلسه هیئت دولت در سال ۹۴ در جمع خبرنگاران، گفت: در سال ۹۴ شاهد باران پربرکت الهی برای سرزمین خشک‌مان بودیم. شاهد سربلندی در برجام و پایان تحریم‌ها بودیم. در همین سال مردم حماسه بزرگی را در ۷ اسفند آفریدند.

وی افزود: بهار پیام‌های خاصی دارد؛ پیام اعتدال و میانه‌روی و صلح و دوستی را برای ما دارد. در این بهار باید پیام صلح و دوستی را در داخل و خارج بدهیم. نوروز روز آشتی و صمیمیت بین همه احزاب و گروه‌ها باشد.

روحانی با اشاره به اینکه امیدوارم سال آینده سالی برای ساختن ایران با توسعه و آبادانی بیشتر باشد، خاطرنشان کرد: سال آینده شرایط ما شرایط بهتری خواهد بود. بهاری را آغاز می‌کنیم که بانک و بیمه‌های ما در تحریم نیستند.

رئیس‌جمهور در ادامه تصریح کرد: روابط خوبی را با کشورهای دنیا در سطوح مختلف در این بهار می‌توانیم تجربه کنیم. قراردادهای مهمی با کشورهای دنیا امضا شده و سوئیفت برقرار شده است. حقوق هسته‌ای ما به رسمیت شناخته شده و دنیا تعامل سازنده ایران را باور کرده است.

وی افزود: مردم ایران از برخوردها و افراط و تنش بی‌زار هستند و امیدواریم در منطقه صلح برقرار شود و یکی دو کشوری که متاسفانه مسیر جنگ را انتخاب کردند به مسیر اعتدال برگردند تا شاهد صلح و صمیمیت در منطقه خاورمیانه باشیم.

روحانی تاکید کرد: خوشحالیم افراطیون و جنگ‌طلبان و کسانی که به ناروا تست موشکی ما را به شورای امنیت بردند ناامید شدند و جواب منفی گرفتند. ما با موشک‌های‌مان قصد تجاوز به هیچ کشوری را نداشته و نداریم و سلاح‌های‌مان تنها برای دفاع است.

رئیس‌جمهور در ادامه اظهار داشت: شرایط امروز برای روابط بهتر با دنیا مهیاست. سال آینده در زمینه رونق و رشد اقتصادی وضعیت‌مان را حفظ خواهیم کرد.

وی تاکید کرد: درآمدها رشد خواهد کرد. فروش نفت و میعانات به ۲ میلیون بشکه در روزهای آینده خواهد رسید. شرایط متفاوتی را در سال آینده تجربه خواهیم کرد. از این فضا و ایام برای دوستی و آشتی بیشتر استفاده کنیم. ایام عید برای فرزندان ما آشتی‌آفرین است.

این خبر در حال تکمیل است…

ممکن است بپسندید

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.