• تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۵۵ | کد خبر : 15095
 • به گزارش وعده صادق به نقل از خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور دقایقی پیش در حاشیه آخرین جلسه هیئت دولت در سال ۹۴ در جمع خبرنگاران، گفت: در سال ۹۴ شاهد باران پربرکت الهی برای سرزمین خشک‌مان بودیم. شاهد سربلندی در برجام و پایان تحریم‌ها بودیم. در همین سال مردم حماسه بزرگی را در ۷ اسفند آفریدند.

  وی افزود: بهار پیام‌های خاصی دارد؛ پیام اعتدال و میانه‌روی و صلح و دوستی را برای ما دارد. در این بهار باید پیام صلح و دوستی را در داخل و خارج بدهیم. نوروز روز آشتی و صمیمیت بین همه احزاب و گروه‌ها باشد.

  روحانی با اشاره به اینکه امیدوارم سال آینده سالی برای ساختن ایران با توسعه و آبادانی بیشتر باشد، خاطرنشان کرد: سال آینده شرایط ما شرایط بهتری خواهد بود. بهاری را آغاز می‌کنیم که بانک و بیمه‌های ما در تحریم نیستند.

  رئیس‌جمهور در ادامه تصریح کرد: روابط خوبی را با کشورهای دنیا در سطوح مختلف در این بهار می‌توانیم تجربه کنیم. قراردادهای مهمی با کشورهای دنیا امضا شده و سوئیفت برقرار شده است. حقوق هسته‌ای ما به رسمیت شناخته شده و دنیا تعامل سازنده ایران را باور کرده است.

  وی افزود: مردم ایران از برخوردها و افراط و تنش بی‌زار هستند و امیدواریم در منطقه صلح برقرار شود و یکی دو کشوری که متاسفانه مسیر جنگ را انتخاب کردند به مسیر اعتدال برگردند تا شاهد صلح و صمیمیت در منطقه خاورمیانه باشیم.

  روحانی تاکید کرد: خوشحالیم افراطیون و جنگ‌طلبان و کسانی که به ناروا تست موشکی ما را به شورای امنیت بردند ناامید شدند و جواب منفی گرفتند. ما با موشک‌های‌مان قصد تجاوز به هیچ کشوری را نداشته و نداریم و سلاح‌های‌مان تنها برای دفاع است.

  رئیس‌جمهور در ادامه اظهار داشت: شرایط امروز برای روابط بهتر با دنیا مهیاست. سال آینده در زمینه رونق و رشد اقتصادی وضعیت‌مان را حفظ خواهیم کرد.

  وی تاکید کرد: درآمدها رشد خواهد کرد. فروش نفت و میعانات به ۲ میلیون بشکه در روزهای آینده خواهد رسید. شرایط متفاوتی را در سال آینده تجربه خواهیم کرد. از این فضا و ایام برای دوستی و آشتی بیشتر استفاده کنیم. ایام عید برای فرزندان ما آشتی‌آفرین است.

  این خبر در حال تکمیل است…

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار