• تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۱۱ | کد خبر : 15112
 • به گزارش وعده صادق به نقل از خبرگزاری فارس از گرگان به نقل از روابط عمومی استانداری گلستان، حسن صادقلو در سومین جلسه ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی این استان با تأکید بر اینکه اقدامات اقتصاد مقاومتی باید ماندگاری داشته باشد، اظهار کرد: باید در اقتصاد مقاومتی، تولیدات به گونه‎ای مدیریت شود که موجب وابستگی دنیا به ما شود و کشورهای دیگر به ما نیاز داشته باشند.

  وی افزود: مباحث اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری با این رویکرد مطرح شد که تحریم‎ها و کاهش قیمت نفت نتواند ما را آزاد دهد و به واقع باید شرایطی را به وجود آوریم که اقتصاد بتواند روی پای خود بایستد.

  صادقلو افزود: باید نقشه راه عملیاتی در استان برای اقتصاد مقاومتی داشته باشیم و از این طریق پهنه‎بندی موضوعی و مکانی اتفاق بیفتد.

  استاندار گلستان با تاکید بر هدفگذاری در اقتصاد مقاومتی، گفت: باید جامعه هدف شهری، جامعه هدف روستایی و جامعه هدف عشایری به درستی تبیین شوند و روح اقتصاد مقاومتی را جایگزین اقدامات عادی دستگاه‎ها کنیم.

  وی با اشاره به تجمیع مالی در اقتصاد مقاومتی، خاطرنشان کرد: باید تجمیع مالی نسبت به اقتصاد مقاومتی در بین دستگاه‎ها صورت گیرد تا اقدامات کوچک جای خود را به کارهای بزرگ بدهد.

  این مسئول با اشاره به اقدامات و فعالیت‎های سپاه و بسیج در روستاها، یادآور شد: با استفاده از دانش بومی روستاها و همراه کردن علم روز و ایجاد بنگاه‎های اقتصادی باید درآمد پایدار در روستا ایجاد شود و سپاه و بسیج که اقدامات اقتصاد مقاومتی را در روستاها پیگیری می‎کنند، می‎توانند از این راهکار بیشتر بهره گیرند.

  صادقلو توجه به صادرات را در عرصه اقتصاد مقاومتی مهم دانست و افزود: تولیدات خوب و با کیفیت باید در راستای امر صادرات صورت گیرد تا بتواند برون‎گرایی مورد نظر را در اقتصاد مقاومتی ایجاد کند.

  وی با تأکید بر اهمیت دانشگاه‎ها، گفت: دانش‎محور بودن اقتصاد مقاومتی مسئله‎ای مهم است که باید دانشگاه‎ها با تهیه بسته‎ای علمی کمک کنند تمامی تولیدات استان با محور دانش‎بنیانی صورت پذیرد.

  استاندار گلستان با بیان اینکه باید تمامی اقدامات با تکیه بر اسناد بالادستی صورت گیرد، خاطرنشان کرد: ابلاغیه مقام معظم رهبری، سند برنامه ششم توسعه، اسناد بالادستی استان نظیر سند ۱۴۰۴، سند ۱۴۱۴ و سند آمایش سرزمین باید در اقدامات دستگاه‎ها در خصوص اقتصاد مقاومتی مورد توجه جدی قرار گیرد.

  وی افزود: اقدامات اقتصاد مقاومتی باید با رویکرد مردمی کردن صورت گیرد و برون‎سپاری می‎تواند مقدمه‎ای برای مردمی کردن اقتصاد باشد.

  همچنین در این جلسه حسین پیشقدم رئیس سازمان مدیریت و برنامه‎ریزی استان گزارشی از مباحث اقتصاد استان و همراهی دستگاه‎ها ارائه کرد.

  لازم به ذکر است در سومین جلسه ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان مدیران دستگاه‎های اجرایی استان گزارشی از اقدامات صورت گرفته ارائه کردند و پیرامون مباحث اقتصاد مقاومتی استان بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار