فعالیت موشکی ما کاملا دفاعی است/افزایش صادرات نفت ایران در سال جدید به ۲ میلیون بشکه

0 1

رئیس‌جمهور با بیان اینکه روند اقتصادی خود را در زمینه رشد اقتصادی و کاهش تورم در سال آینده ادامه خواهیم داد، گفت: میزان صادرات نفت به ۲ میلیون بشکه در سال جدید خواهد رسید.

به گزارش وعده صادق، حجت‌الاسلام حسن روحانی روز چهارشنبه و پس از آخرین جلسه هیأت دولت در سال ۹۴ با حضور در جمع خبرنگاران،ضمن آرزوی سعادت برای ملت بزرگ ایران در سال ۹۵ گفت: امسال شاهد باران پربرکت الهی و سربلندی ملت ایران در برجام و پایان تحریم‌ها بودیم و در همین سال مردم ایران حماسه بسیار بزرگی را در هفتم اسفندماه خلق کردند.

وی با بیان این که ایرانیان در بهار باید صمیمیت و صفای خود را نشان دهند، بر ضرورت صله ارحام با نزدیکان و اقوام و ابراز محبت به همه کسانی که در دنیا نوروز را به عنوان یک روز نو پاس داشته و جشن می‌گیرند، تأکید کرد و اظهارداشت: بهار باید روز آشتی، صفا و صمیمیت میان همه گروه‌ها و احزاب باشد.

روحانی با بیان این که سال آینده شرایط کشور با همراهی و کمک مردم بهتر از گذشته خواهد بود، گفت: ما در سال ۹۵ بهاری را آغاز می‌کنیم که در آن بانکها و بیمه‌های ما تحریم نیستند و می‌توانیم با کشورهای مختلف تجارت داشته باشیم و سرمایه‌گذاری‌ها در کشور ما آغاز شده و قراردادهای بسیار مهمی در سطوح مختلف با کشورهای دنیا به امضا رسیده است.

رئیس‌جمهور ادامه داد: امروز بانک مرکزی ایران با بانکهای مرکزی بسیاری از کشورهای دنیا رابطه پولی و مالی ایجاد کرده و سوئیفت برقرار شده است.

روحانی با اشاره به این که سال ۹۵ سالی است که در آن حقوق هسته‌ای ملت ایران به رسمیت شناخته شده و ما با دنیا تبادل مواد هسته‌ای داریم ، خاطر نشان کرد: امروز دنیا تعامل سازنده ایران را باور کرده و ما این تعامل سازنده را با جهان ادامه خواهیم داد.

رئیس‌جمهور با تأکید بر این که ملت ایران از تنش، برخورد و افراط بیزار است، اظهار امیدواری کرد تا با کمک ملت ایران در منطقه خاورمیانه هم صلح، ‌صفا و امنیت برقرار شود و این چند کشوری هم که متأسفانه از مسیر اعتدال خارج شده و خشونت و جنگ را برگزیده‌اند، به مسیر اسلامیت و انسانیت بازگردند و در منطقه شاهد برادری، صفا، صمیمیت و توسعه باشیم.

روحانی با تاکید بر اینکه توان موشکی جمهوری اسلامی ایران صرفا برای دفاع از ملت و کشور است و به هیچ عنوان قصد تجاوز به هیچ کشوری به ویژه همسایگان خود را نداریم، گفت: از این خرسندیم که جنگ‌طلبان و افراطیون که به ناروا موضوع آزمایش موشکی اخیر ایران را به شورای امنیت کشاندند،ناامیدانه بازگشتند و دنیا در پاسخی منفی به آنان، تایید کرد که فعالیت ایران، صرفاً دفاعی و برای حفظ و حراست از کشور است.

رئیس‌جمهور با اشاره به این که ما خود را برای توسعه مناسبات و روابط بهتر با کشورهای دنیا آماده کرده‌ایم، اظهارداشت: سال آینده با حضور و همراهی مردم شرایط متفاوتی را داریم و دولت روند برنامه های اقتصادی خود را در حوزه های کاهش تورم، شتاب در رونق و رشد اقتصادی و آرامش بازار حفظ کرده و درآمدهای نفتی و غیرنفتی کشور توسعه پیدا خواهد کرد به گونه‌ای که فروش نفت و میعانات نفتی در روزهای آینده به مرز دو میلیون بشکه خواهد رسید.

روحانی با درخواست از مردم مبنی بر این که از فضای نوروز برای تقویت دوستی و آشتی و ایجاد رابطه بهتر با یکدیگر استفاده کنند، افزود: ایام عید و نوروز باید برای فرزندان ما روزهای شادی‌آفرین باشد و آنها با فرهنگ خود آشنا شده و با طبیعت آشتی کنند و در این راستا حفظ محیط زیست باید یکی از اصول اصلی ما در این ایام باشد.

رئیس‌جمهور با اشاره به ضرورت رعایت مسایل ایمنی در سفرها برای حفظ سلامت مردم ، گفت: همه دستگاه‌های کشور آماده ارائه خدمات به مسافران نوروزی هستند و در این راستا ستاد هماهنگی خدمات سفرهای نوروزی از ماه‌ها پیش تشکیل شده و نمایندگان دستگاه‌های ذیربط در این ستاد فعال هستند.

روحانی با قدردانی از تلاش‌های همه کسانی که در ایام نوروز به مردم در زمینه‌های گوناگون از جمله خدمات امدادی، اورژانس، بهداشت و درمان، ‌انتظامی و امنیتی، اسکان مسافران و راهداری مشغول ارائه خدمات هستند، افزود: از مرزداران کشور در سراسر مرزهای ایران اسلامی تشکر می‌کنم که در ایام نوروز نیز سنگر خود را برای دفاع و حفاظت از کشور حفظ می‌کنند.

وی با اشاره به گزارش وزیر راه و شهرسازی در جلسه روز چهارشنبه هیأت دولت مبنی بر این که در ایام نوروز در جاده شمال در منطقه سوادکوه و منجیل چند مسیر و تونل به طور موقت برای عبور و مرور مسافران نوروزی بازگشایی می‌شود، گفت: دولت تلاش می‌کند تا جاده‌های مهم برای سهولت در تردد مردم تا پایان سال ۹۵ تکمیل شوند و همچنین در جهت تکمیل برخی از مسیرهای ریلی نیز تلاش خواهیم کرد.

روحانی ضمن اظهار امیدواری از این که نوروز ۹۵ برای ملت ایران، همسایگان و مسلمانان مبارک باشد، از خبرنگاران و اصحاب رسانه به خاطر خدماتشان در ایام گوناگون به ویژه در موضوع برجام، انتخابات هفتم اسفند و ایام نورو ، تقدیر و تشکر کرد.

در پایان نیز نمایندگان اصحاب رسانه با رئیس‌جمهور و شماری از اعضای دولت عکس یادگاری گرفتند.

منبع: فارس

انتهای پیام/

 

ممکن است بپسندید

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.