• تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۵۱ | کد خبر : 15137
 • به گزارش وعده صادق، مریم ورزدار در پاسخ به این پرسش «آیا طرح‌هایی همچون قبح‌زدایی از تجرد دختران نیاز واقعی زنان و دختران امروزی است؟» اظهار داشت: هم اکنون یکی از مشکلات اجتماعی بالا رفتن سن ازدواج و افزایش میزان تجرد در میان جوانان است که باید در جهت آسان‌سازی و تشویق برای ازدواج به هنگام برنامه‌ریزی کرد.وی افزود: قبح زدایی از تجرد دختران مشکل اصلی جوانان نیست بلکه مشکل مهم آنها تأخیر در سن ازدواج است. ارائه طرح‌هایی در رابطه با قبح‌زدایی از تجرد دختران مشابه برنامه‌هایی است که غرب اجرا می‌کند، آنها همگام با شاخص‌های توسعه نتوانستند آمار ازدواج و تشکیل خانواده را افزایش دهند بنابراین تعریف نوینی از خانواده ارائه کردند به گونه‌ای که هم‌خانه بودن در آنجا روال شده است.

  استاد دانشگاه امام صادق (ع) گفت:  اگر ما در کشور اسلامی ایران نتوانیم طرح جامعی را برای ازدواج جوانان ارائه کنیم نباید به دنبال پاک کردن صورت مسئله بوده و طرحهایی را برای قبح زدایی از تجرد ارائه دهیم.

  ورزدار ادامه داد: در جامعه اسلامی ایران، ازدواج و تشکیل خانواده یک ارزش محسوب می‌شود و مشکل مردم قبح‌زدایی از تجرد نیست بلکه آنها از تأخیر در ازدواج جوانان نگران و ناراحت هستند هم‌اکنون بسیاری از دختران تمایل به ازدواج دارند اما مشکلات موجود در جامعه باعث شده تا نتوانند در سن مناسب ازدواج کنند.

  استاد دانشگاه امام صادق (ع) با اشاره به اینکه معاونت زنان و خانواده وظیفه دارد طرح‌هایی را برای افزایش آمار ازدواج دختران برنامه‌ریزی کند، افزود:‌ ارائه طرح‌هایی همچون قبح‌زدایی از تجرد بیهوده بوده و همانند آب در هاون کوبیدن است که هیچ نتیجه اثربخشی نخواهد داشت. نخبگان و افراد فعال در عرصه‌های فرهنگی باید واکاوی کنند تا مشخص شود دلیل اصلی کاهش آمار ازدواج در جامعه چیست، آیا صرفاً مسائل اقتصادی مطرح است.

  وی بیان کرد:‌ ارائه چنین طرح‌هایی به این دلیل است که نگاه به فرامرزها دارند و در بحث مسائل فرهنگی شاهد اقدامات و کارهای تقلیدی هستیم در حالی که باید مشکلات و معضلات اصلی زنان ایرانی را شناسایی کنیم و نیازشناسی از جامعه زنان براساس جامعه غرب نباشند.

  منبع: تسنیم

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها : , , ,
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  واکاوی تنش مرزی هند و پاکستان/لغو اجلاس سران «سارک» در اسلام آباد رکورد فساد شکسته شد؛ سکوت حامیان دولت پس از افشاء واقعیت فساد ۸۰۰۰ میلیاردی+عکس نبرد موصل سرآغاز جنگ جهانی سوم می‌شود؟/ پایان داعش، آغاز جنگ مستقیم حدیث درخصوص حسابرسی از نفس مهر پرتلاطم به آموزش‌وپرورش آمد/گمانه‌زنی‌ها برای وزیر در راه فساد ۸ هزار میلیارد تومانی صندوق ذخیره فرهنگیان آغاز ارسال اخطار کتبی به منازل سربازان غایب از امروز هنر روحانی این است که نهادهای مزاحمرا با خود همراه کند آمریکا کلاهبرداری‌کرد/ دولت یقه داخلی‌ها را گرفت! طرح سیاسی عارف تغییر ناتمام! آیا تیم اقتصادی دولت یازدهم نیاز به ترمیم دارد؟ عکس/ آمبولانس‌های نُقلی رنو! رونمایی از نوار دوچرخه سواری آبی درخشان در لهستان + تصاویر نیروهای عراقی در رفتار با دستگیرشدگان معیارهای انسانی را رعایت کنند مشاورغیررسمی ابتکار در ازای سالانه نیم میلیون دلار چه می‌خواست؟ پربحث‌ترین اخبار خبرگزاری فارس در ۳۰مهر تعداد شهدای ایرانی حادثه تروریستی کرکوک سه تن اعلام شد امربه‌معروف و نهی از منکر نیاز به وزارتخانه مستقل دارد آغاز تحقیقات شورای حقوق بشر سازمان ملل درباره حلب دستور العبادی برای اعزام شمار بیشتری از نیروهای عراقی به کرکوک