رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۲۰ | کد خبر : 15207
 •  تکمیل پروژه های نیمه تمام خوزستان به بخش خصوصی واگذار می شود

  به گزارش وعده صادق به نقل از خبرنگار مهر، مهرداد نیکو پیش از ظهر امروز چهارشنبه در جلسه شورای برنامه ریزی استان خوزستان عنوان کرد: کلیه پروژه های اقتصادی در هر شهرستان باید با در نظر گرفتن طرح بهره مندی آمایش انجام بگیرد. این مسئله باعث می شود تا ارائه خدمات زیر ساختی از سوی سازمان های مربوطه به راحتی صورت بگیرد.

  وی افزود: عمده ترین متولی تکمیل پروژه های نیمه تمام، دولت است. در همین راستا بیش از سه هزار پروژه نیمه تمام در خوزستان وجود دارد. در این زمان اگر هفت برابر بودجه عمرانی برای تکمیل به ما داده شود باز هم همه پروژه تا تکمیل نخواهند شد.

  نیکو تصریح کرد: در همین زمینه مقرر شده تا تکمیل پروژه های نیمه تمام به بخش خصوصی واگذار شود. در همین راستا، دستور العمل ارزیابی توان سرمایه گزاری از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تصویب شده است.

  اجازه قطعه قطعه باغات را نمی دهیم

  کیخسرو چنگلوایی رئیس سازمان جهادکشاورزی خوزستان نیز با حضور در این جلسه عنوان کرد: باید از ظرفیت های باغات دزفول به خوبی استفاده کرد. به طور حتم قطعه قطعه شدن این باغات یکی از تهدیدات جدی برای این شهرستان محسوب می شود.

  وی افزود: جهاد کشاورزی به هیچ عنوان اجازه تبدیل شدن باغات این شهرستان به ویلا را نخواهد داد. متاسفانه هر باغ یک هکتاری به چندین ویلا تبدیل شده است.

  چنگلوایی تصریح کرد: البته در بحث گردشگری می توان با هماهنگی سازمان های متولی برنامه هایی در این زمینه را برگزار کرد.

  رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: دو هزار و ۵٠٠ هکتار باغ در منطقه شیهون دزفول نیازمند طرح هایی برای آبیاری تحت فشار است. سازمان جهاد کشاورزی همه توان خود را به کار خواهد گرفت تا اعتبارات مورد نیاز در این زمینه را تامین کند.

  وی اظهار کرد: در سال جاری پنج هزار و ۴۰۰ هکتار چغندر قند در استان زیر کشت رفته که این میزان محصول به خارج از استان ارسال می شود. در همین راستا به ازای هر سه هزار و ۵۰۰ هزار هکتار چقندر قند به یک کارخانه پنج تنی نیازمند هستیم که در همین زمنیه ۲۰ کارخانه باید احداث شود.

  احداث پالایشگاه های کوچک

  حبیب آغاجری نماینده مردم امیدیه و ماهشهر در مجلس شورای اسلامی نیز با حضور در این جلسه عنوان کرد: شهرهای ماهشهر و امیدیه از ظرفیت بسیاری در زمینه صنایع پائین دستی پتروشیمی برخوردار هستند. زیرساخت های مناسبی هم در این زمینه وجود دارد. باید در این خصوص برنامه ریزی منسجمی انجام بگیرد.

  وی افزود: یکی از راه حل های افزایش آمار اشتغال در شهرستان های دارای ظرفیت های همچون پتروشیمی احداث پالایشگاه های کوچک است. گازهای نفتی هر روز به هدر می رود می توان با  احداث پالایشگاهی در این زمنیه جلو هدر رفت سرمایه های را گرفت.

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار