نگاه مدیران برای استفاده از ظرفیت‎های موجود گلستان باید تغییر یابد

0 0

به گزارش وعده صادق به نقل از خبرگزاری فارس از گرگان، حسین پیشقدم بعد از ظهر امروز در جمع مدیران دستگاه‎های اجرایی استان گلستان با انتقاد از عدم توجه و حمایت از برخی بخش‎های خصوصی استان که اتفاقا عملکرد خوبی هم دارند، اظهار کرد: متاسفانه شاهد هستیم که برخی از بخش‎های خصوصی که در سطح استان عملکرد خوب دارند علاوه بر اینکه حمایتی از آنها نمی‎شود بلکه برای پیشرفت آنها هم مانع‎تراشی می‎شود.

وی با اشاره به اینکه باید نگاه خود را به بخش خصوصی عوض کنیم، تصریح کرد: دستگاه‎های دولتی و اجرایی باید حمایت از بخش خصوصی را به صورت صددرصدی داشته باشند.

رشد اقتصادی بدون حمایت‎ همه جانبه از بخش خصوصی محقق نمی‎شود

پیشقدم با اظهار تاسف از بی‎مهری‎هایی که به بخش خصوصی می‎شود، گفت: متاسفانه حمایت جدی از بخش خصوصی وجود ندارد تا دستگاه اجرایی از بخش خصوصی حمایت می‎کند هزاران فکر به غیر از آن فکر اصلی که وظیفه دولت افزایش رشد اقتصادی استان و تولید سرانه ناخالص استان است، می‎شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‎ریزی استان گلستان خاطرنشان کرد: رشد اقتصادی و افزایش سطح درآمدهای عمومی بدون حمایت‎های همه جانبه دستگاه‎های اجرایی از بخش خصوصی محقق نمی‎شود.

درآمد طرح ۱۰ هزار هکتاری میگو معادل ۲ برابر کل اعتبارات استان گلستان است

پیشقدم افزود: در حالی که از نگاه بودجه‎ عمومی دولت کل اعتباراتی که به استان اختصاص داده می‎شود بیش از ۶۰۰ تا ۷۰۰ میلیارد تومان نمی‎باشد و در سال آینده در خوشبینانه‎ترین وضعیت اگر رشد اعتبارات بالغ بر ۱۰ تا ۱۵ درصد باشد مجموع اعتبارات استانی به یک‎هزار میلیارد تومان نمی‎رسد ولی تنها در بخش خصوصی پرورش میگو با تحقق طرح توسعه‎ای ۱۰ هزار هکتاری درآمدی معادل دو برابر کل اعتبارات استان یعنی ۲ هزار میلیارد تومان را نصیب استان می‎کند.

وی با تاکید بر اینکه باید از بخش خصوصی حمایت کنیم،‌ یادآور شد: نگاه سازمان مدیریت و برنامه‎ریزی استان حمایت جدی از بخش خصوصی است و در سال آینده برنامه‎های عملیاتی در این راستا در دستور کار خود قرار می‎دهد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‎ریزی استان گلستان گفت: قبل از احیای سازمان مدیریت و برنامه‎ریزی کشور تشکیلات جدیدی با عنوان «توسعه مشارکت‎های عمومی غیردولتی» با نگاه حمایت از بخش خصوصی در این سازمان راه‎اندازی شد.

پیشقدم افزود: این مرکز به دنبال حمایت از پروژه‎هایی در سطح استان و سراسر کشور از قبیل فرهنگی، ورزشی، اقتصادی و حتی راه هستند که قابل واگذار بخش خصوصی است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‎ریزی استان گلستان خاطرنشان کرد: چراکه اعتقاد سازمان مدیریت و برنامه‎ریزی بر این است که بخش خصوصی بهترین بازوی دستگاه‎های دولتی و اجرایی کشور می‎تواند باشد و در راستای تحقق توسعه و افزایش رشد تولید ناخالص داخلی کشور و استان‎ها نقش اساسی دارد.

ممکن است بپسندید

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.