• تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۲۰ | کد خبر : 15261
 • به گزارش وعده صادق به نقل از خبرنگار مهر، نورالله حسن زاده عصر امروز در جلسه شورای برنامه ریزی خوزستان عنوان کرد: توسعه اقتصادی استان باید بر اساس طرح آمایش سرزمین به پیش برود.

  وی افزود: در صورتی اعتبارات ویژه ای به طرح های اقتصادی استان که دارای ۲۰ تا ۹۰ درصد پیشرفت هستند، تخصیص یابد، این سرمایه گزاری به اندازه کل سرمایه گذاری های صورت گرفته تاکنون خواهد بود.

  حسن زاده اظهار کرد: طرح های اقتصادی در حال اجرا در خوزستان که شامل ۷۰۰ پروژه می شوند به اعتبار ١۶ هزار میلیارد تومانی نیازمند هستند. تخصیص چنین اعتباری نیازمند حمایت جدی مسئولان است.

  رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت خوزستان گفت: در سال جاری، ۴٩ طرح اقتصادی با اعتبار سه و نیم میلیارد دلار از سوی استان به صندوق توسعه ملی ارسال شده است.

  حسن زاده با اشاره به کمبود اعتبارات تخصیص یافته به این سازمان در سال جاری گفت: به همین منظور ستاد تسهیل راه اندازی شد تا بتوانیم با اعتبارات اندک پروژه های مهم و تاثیرگذاری را به مرحله اجرا برسانیم.

  خوزستان بزرگترین تولید کننده نمک دریایی

  وی تصریح کرد: خوزستان در بخش معدن از پتانسیل های زیادی برخوردار نیست و تعداد بسیاری از  معادن در استان رسوبی هستند. البته این نکته نیز قابل ذکر است که این استان بزرگترین تولید کننده نمک دریایی در کشور محسوب می شود.

  حسن زاده با بیان اینکه سالانه ۱۱میلیون تن سیمان در خوزستان تولید می شود، گفت: کل تعداد پروانه های بهره برداری معادن در استان ٢٩٠ مورد است.

  رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت خوزستان با بیان اینکه حدود هزار کارت بازرگانی برای تجار شهر اهواز صادر شده و در این زمان ۱۰۰هزار واحد صنعتی فعال و هفت هزار واحد صنعتی بدون پروانه در کل استان وجود دارد، اظهار کرد: در همین راستا مذاکراتی بین اتاق اصناف استان و اداره کل پست  برای ارائه پروانه فعالیت به واحدهای غیر فعال صورت گرفته است.

  حسن زاده تصریح کرد: در حال تدوین سند راهبردی توسعه صندوق صنعت معدن و تجارت استان با استفاده از طرح آمایش سرزمین هستیم.

  وی عنوان کرد: فضای کسب و کار در استان مناسب نیست. البته این فضا بر کل کشور حاکم شده است. یکی از مشکلات جدی سرمایه گذاری در استان عدم ارائه تسهیلات بانکی مناسب به سرمایه گزاران است، در این زمینه باید تصمیمات جدی اتخاذ شود.

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار