انگیزه خیران نهادهای حمایتی در خمین تقویت شود

0 0

به گزارش وعده صادق به نقل از خبرگزاری تسنیم از خمین٬ سیدمهدی ساداتی عصرامروز در کارگروه سالمندان و مشارکت های بهزیستی شهرستان خمین با بیان اینکه نظام نوین خدمات رفاهی و بهزیستی چند نکته اساسی و مهم را مورد نظر قرار داده که پیشگیری از ایجاد، تشدید و تعمیق معلولیت‌ها و ناتوانی‌ در جمعیت کشور و توجه به مسئله پیری از جمله این نکات است، اظهار داشت: کشور ایران نسبت به دیگر کشورها به‌ویژه کشورهای در حال توسعه دارای جمعیت سالمندی در حال رشدی است.

وی افزود: رشد جمعیت سالمندی در کشور ایران بسیار تند و سریع‌تر از دیگر کشورها است به‌گونه‌ای که براساس برآوردها و پیش‌بینی‌های انجام شده در سال ۲۰۵۰ تعداد سالمندان در دنیا برابر افراد زیر ۱۴ سال است که براین اسا٬ این گروه نیاز به نگهداری و برنامه‌ریزی‌های خاص خود را دارند که می‌طلبد براساس برنامه‌ریزی٬ شیوه‌های صحیح زندگی را بیاموزیم و دوران سالمندی پویا و فعال داشته باشیم.

فرماندار خمین بااشاره به مشکلات شهرستان ادامه داد: در ۲سال اخیر باوجود کمبود منابع مالی، دولت حمایت خوبی از نهادهای حمایتی همچون بهزیستی و کمیته امداد امام(ره) در بخش‌های خدمات‌رسانی ، ایجاد اشتغال خانگی برای افراد تحت‌پوشش در اولویت قرار داده که باید گفت در این راستا عملکرد مسئولان خمین مطلوب ارزیابی می‌شود.

ساداتی بااشاره به اینکه افراد خیر و نیکوکار مقربان درگاه الهی هستند گفت: این توانایی اقتصادی خیران برخواسته از لطف خدای متعال است و آن ها هم از بضاعت اقتصادی خود برای از بین بردن محرومیت افراد تحت پوشش به کار می‌گیرند.

وی افزود: خیران در شهرستان خمین در بخشهای متنوعی با حمایت های مادی و معنوی بستر مناسبی را برای حمایت از خانواده های نیازمند و آسیب پذیر را فراهم می‌کند٬ به‌طوریکه مشارکت خیران در خمین برای توسعه آبادانی و مساعدت آموزشی، بهداشت و درمان و خدمات رسانی در نهادهای حمایتی با میزان کل بودجه عمرانی شهرستان مساوی است که این نشان از نوع دوستی و نهادینه شدن فرهنگ انفاق در جامعه به ویژه شهرستان خمین دارد.

فرماندار خمین تصریح کرد: بی‌شک کمک خیران منطقه و یا نیکوکاران غیرساکن به عنوان سرمایه های اصلی نهادی مانند بهزیستی، کمک شایانی در راستای برطرف کردن بخشی از نیازهای اقشار آسیب پذیر می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: استفاده از توان ارزشمند خیران و نیک اندیشان، به پیشبرد اهداف نهادی مانند بهزیستی در جهت توانمندسازی مددجویان کمک می‌کند که البته توجه به توانمندی های اعتقادی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی مددجویان باید از اولویت های اصلی بهزیستی باشد و تقویت و تعالی عزت نفس آنان بیش از پیش باید مورد توجه قرار گیرد.

ممکن است بپسندید

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.