• تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۴۹ | کد خبر : 15269
 • به گزارش وعده صادق به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری میزان، به نقل از خبرگزاری ‘اسکانیوز’ نوشت، دو میلیون و ششصد هزار نفر در ایتالیا (معادل ۴٫۳ درصد جمعیت) از افسردگی رنج می برند؛ یعنی از هر ۲۳ نفر یک نفر دچار افسردگی شده است.

  موسسه ملی آمار ایتالیا (ایستات) با اشاره به این ارقام، اعلام کرد که مشکلات شدید اقتصادی، از دست دادن شغل، یک بیماری ناتوان کننده یا رویدادهای دردناک از جمله دلایل افسردگی مردم است و بحران اقتصادی نه تنها روی امور مالی مردم، بلکه بر سلامت شهروندان و رفاه روانی آنها تاثیر گذاشته است.

  با اینکه بر اساس آخرین آمار، برای نخستین بار پس از گذشت هفت سال بحران، ضریب بیکاری از ۱۲٫۷ درصد به ۱۱٫۹ درصد کاهش یافته اما مشکلات متعدد و شدید مالی و تاثیرات بحران طولانی اقتصادی در این کشور اثرات منفی خود را روی مردم گذاشته است.

  تداوم بحران اقتصادی، اصلاحات دولتی، تاخیر در پرداخت حقوق ها و اعتراض به شرایط کاری و قراردادی در ایتالیا، باعث شده است تا در این کشور روزانه حداقل تا چهار مورد تظاهرات یا اعتصاب از اعتراض معلم ها تا کارکنان حمل و نقل عمومی تا کارمندان شهرداری، خلبانان، پزشکان و غیره برگزار شود.

  در سال ۲۰۱۴ میلادی در مجموع معادل یک هزار و ۲۳۳ مورد اعتصاب توسط کارکنان بخش های خدمات عمومی در ایتالیا برگزار شد.

  تداوم بحران اقتصادی، کاهش مصرف، تعدیل نیرو در بخش های مختلف ، تعطیلی شرکت ها ، تمدید نشدن قراردادهای کاری و تنش های سیاسی در ایتالیا منجر به اعتراض های گسترده در بخش های مختلف بویژه در خدمات عمومی این کشور شده است و روزی نیست که ایتالیا شاهد برگزاری اعتصاب از سوی کارکنان بخش های مختلف از حمل و نقل عمومی تا وکلا، پزشکان، پلیس، مدارس، معلم ها و غیره نباشد.

  به عقیده پزشکان، درمان های ضد افسردگی تا ۸۰ درصد موارد نتیجه مثبت دارد اما متاسفانه تنها کمتر از نیمی از افرادی که به این نوع درمان نیاز دارند، همواره با تاخیر به پزشک مراجعه می کند.

  پزشکان بر این عقیده اند افرادی که دچار افسردگی شده اند معمولا بطور عمیق ناراضی بوده و از نبود عناصر مهم در زندگی شان مانند عشق، ایجاد روابط کاری و اجتماعی یا حتی با داشتن تمام اینها رنج می برند. پیامد افسردگی این است که فرد دچار خود درگیری می شود و همواره خود را ناتوان و ترسو می بیند بطوری که عزت نفس جایش را به محکومیت و تحقیر می دهد. 

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار