• تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۳۶ | کد خبر : 15293
 • به گزارش وعده صادق به نقل از مشرق، رویترز روز چهارشنبه با انتشار سندی گزارش داد: دولت عربستان به وزارتخانه ها و دیگر نهادهای دولتی ابلاغ کرده است که هزینه قراردادهای واردات، اشتغال، حفظ و نگهداری و قراردادهای مرتبط با طرح های مندرج در بودجه کل کشور را به مقدار حداقل ۵ درصد کاهش دهند.

  بر اساس این سند، وزارت اقتصاد و برنامه ریزی سیاست جدید ریاضت اقتصادی را با هدف صرفه جویی و صَرف بهینۀ بودجه ها پیشنهاد کرده است.

  نهادهای دولتی عربستان هم اکنون باید در قراردادهای خود برای کاهش هزینه ها بازنگری کنند، ولی در این سند مطلبی درباره چگونگی مذاکره با طرف های قراردادها خصوصاً واردکنندگان و پیمانکاران برای بازبینی در توافقات قبلی وجود ندارد.

  این سند همه نهادهای دولتی عربستان را به کسب اجازه از وزارت دارایی پیش از انعقاد هر گونه قرارداد ملزم کرده است.

  سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان ۵ ماه پیش در اکتبر ۲۰۱۵ نخستین مرحله از سیاست ریاضت اقتصادی را ابلاغ کرده بود و این کشور به علت کاهش درآمدهای نفتی با کسری ۲۰ درصدی بودجه مواجه است.

  کارشناسان سازمان ملل متحد اعلام می کنند که کسری بودجه عربستان در سال ۲۰۱۶ به علت کاهش قیمت نفت و هزینه های جنگ افروزی در یمن بیش از ۱۲۰ میلیارد دلار خواهد بود.

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  عکسی زیبا در حاشیه نبرد موصل یکی از نادرترین اتفاقات آسمانی +عکس بار سنگین ترافیک در آزادراه های البرز اعتراض لیدرهای استقلال به فحاشی تماشاگران علیه پرسپولیسی‌ها/ داور چهارم مانع تقسیم خوشحالی منصوریان با انصاری شد دولت به دلیل نگرانی از برخی افشاگری‌ها درباره صندوق ذخیره فرهنگیان «فانی» را برکنار کرد/ تغییرات کابینه کاملاً انتخاباتی بود یک تن از مجروحان حادثه تروریستی کرکوک شهید شد به ازای هر ۱۵۰ هزار نفر جمعیت کشور یک عضو خواهیم داشت راهپیمایی گسترده مردم بحرین در حمایت از شیخ «عیسی قاسم» بهینه سازی تجهیزات مخلوط کن واحد گندله سازی شرکت فولاد مبارکه عکس/ تسلط کامل نیروهای عراقی بر اوضاع امنیتی کرکوک بهترین نرم افزارها از نگاه کاربران/ لبخند این نوزاد نارس سوژه رسانه ها شد/ زندگی در فرکانس ماکروویوها رصد ناوگان جنگی روسیه در جریان عبور از کانال مانش در جنوب انگلیس فیلم/ فکرمیکنند ازامام علی باغیرت ترهستند_ شیعه های تقلبی نابودی داعش در گرو نابودی آل‌سعود است سازمان ملل: داعش از سپر انسانی در موصل استفاده میکند فساد صندوق ذخیره فرهنگیان از دلایل برکناری فانی/ نفوذ جریان دوم‌خرداد و اهداف انتخاباتی عامل تغییر وزرا بود شمخانی: تروریست‌های تکفیری در عراق و سوریه در سرازیری شکست قرار گرفته‌اند وزیری که همه هدفش فربه کردن پزشکان است! اگر ترمیم کابینه انتخاباتی نیست دولت وزرای پیرتر را برکنار کند/ کابینه روحانی توان کار جدی ندارد در تدارک انتقال مجروحان کرکوک به بیمارستانهای تهران هستیم