تشریح انتظارات بخش خصوصی کردستان از نمایندگان مجلس

0 0

به گزارش وعده صادق به نقل از خبرگزاری فارس از سنندج، سیدکمال حسینی چهارشنبه شب در مراسمی که به مناسبت آغاز سال جدید به همت اتاق بازرگانی سنندج برگزار شده بود، اظهار کرد: اقتصاد ایران در شرایط کنونی و به ویژه پس از اجرای برجام، صرفا نباید بازاری برای واردات کالا باشد، بلکه تولید صادراتی، سرمایه‌گذاری مشترک داخلی و خارجی به ویژه در مناطق کمتر برخوردار، می‌تواند گامی در راستای دستیابی به توسعه پایدار باشد.

وی در ادامه با بیان اینکه به عنوان بخش خصوصی مطالباتی از نمایندگان مردم در مجلس داریم، گفت: انتظار داریم نمایندگان از یک سو به صورت پویا در همه بخش‌های اقتصادی، منافع و خواسته‌های استانی را با خواست‌های ملی در سطح کشور گره بزنند و از سوی دیگر از اتاق بازرگانی به عنوان بازوی مشورتی در حوزه‌های اقتصادی بهره‌مند شوند.

رئیس اتاق بازرگانی سنندج تصریح کرد: آنها همچنین باید نگرش مثبت مدیریت ارشد استان در صیانت از فعالان اقتصادی را مبدل به جسارت برای بهره‌مندی از روح قانون و تعمیم آن در تفکر مدیران اجرایی و کارشناسان میانی برای بهبود مستمر فضای کسب و کار کنند.

حسینی، دستیابی به این مهم را مستلزم وجود سیستمی پاسخگو و پایشی بر عملکرد دستگاه‌های مرتبط دانست و گفت: بدانیم بهبود فضای کسب و کار به ویژه در مناطق محروم، بسترساز مناسبی برای تسریع آهنگ توسعه اقتصادی و خواسته فعالان بخش خصوصی است.

این مسئول در پایان گفت: راه‌اندازی و توسعه تشکل‌ها و انجمن‌های اقتصادی به منظور هم‌افزایی و بهره‌گیری از توان خرد جمعی و کار کارشناسی از برنامه‌های اساسی اتاق بازرگانی سنندج است.

ممکن است بپسندید

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.