شیعیان بحرین و شرق عربستان در اعتراض به بازداشت‌های سیاسی تحصن می‌کنند

0 0

«عبدالزهراء السلمان» معارض بحرینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در منامه اظهار داشت: احزاب معارض بحرینی این شب ها در شهرها و روستاهای مختلف بحرین در تدارک برپایی تجمع های اعتراضی هستند که همزمان با آن در مناطق مختلف استان الشرقیه عربستان هم برگزار می شود.

وی افزود: دو ملت عربستان و بحرین در شادی و غم و خوشی ها و ناخوشی ها شریک یکدیگرند چون دشمنشان واحد است و آن رژیم آل سعود و رژیم آل خلیفه هستند که  نقش های مشترکی در مقابله و سرکوب شهروندان عربستان و بحرینی داشته اند.

این رهبر معارضان بحرینی اقدامات معارضان کشورش را مثبت ارزیابی و تاکید کرد: ما از آنچه که نهادهای حقوقی در جهان برای حمایت از ملت بحرین در مقابله با طاغوتیان انجام می دهد استقبال می کنیم .

وی افزود: عناصر رژیم آل خلیفه با پشتیبانی اشغالگران سعودی همچنان دست به کشتار و تعرض به نوامیس و مقدسات ملت بحرین می زنند و جوانانی که برای بازسازی مساجد تخریب شده تلاش می کنند مورد هر گونه تعرضی قرار می گیرند.

وی افزود:هر گونه تحرکات حقوقی از سوی جامعه جهانی برای کمک به ملت بحرین به ایجاد افکار عمومی بین المللی منجر می شود که رژیم های غربی را تحت فشار قرار خواهد داد که در نهایت شاید آنها را از خواب غفلت بیدار کرده و مسئولیتشان را در قبال جنایات رژیم مزدور آل خلیفه بشناسند.

«زینب الخواجه» روز دوشنبه به همراه فرزند یک ساله‌اش در منامه بازداشت شد.

سازمان عفو بین الملل هم  آزادی فوری این فعال حقوق بشری را خواستار شد و گفت: زینب الخواجه و خانواده‌اش بی گناه و به دلیل بیان نظرات خود در خصوص نقض حقوق بشر در بحرین بازداشت شده‌اند.
عفو بین الملل افزود: این فعال حقوق بشر بحرین متهم به پاره کردن عکس مسئولان این کشور و سعی برای دیدار با پدرش در زندان است و به دلیل فعالیت‌های مسالمت آمیز خود در زمینه آزادی بیان و دموکراسی زندانی شده است.
این سازمان بابیان اینکه دادگاه بحرین زینب الخواجه را به سه سال زندان محکوم کرده گفت: حکم زندان برای این فعال دموکراسی‌خواه مخالف قوانین بین المللی بوده و این ثابت می‌کند که دولت بحرین با این اقدامات سعی در خاموش کردن آزادی بیان و مخالفان خود را دارد.
این فعال بحرینی دختر «عبدالهادی الخواجه» فعال برجسته بحرینی و خواهر «مریم الخواجه» نایب رییس مرکز حقوق بشر بحرین است.
مرکز حقوق بشر بحرین در جدیدترین گزارش هفتگی خود اعلام کرد نظامیان آل خلیفه از ۴ تا ۱۱ مارس (۱۴ تا ۲۱ اسفند)، ۱۳ شهروند را به اتهام‌های سیاسی بازداشت کرده اند.
قیام مردمی در بحرین از سال ۲۰۱۱ آغاز شده که در جریان آن مردم این کشور و بخصوص شیعیان به رغم سرکوبگری‌های شدید رژیم آل خلیفه خواستار اصلاحات سیاسی و اجتماعی هستند.
فعالان بحرینی می‌گویند که بیش از ۳ هزار زندانی سیاسی در زندان‌های این کشور به سر می‌برند که به اکثر آنها  اتهام‌هایی مربوط به آزادی بیان و مخالفت با خاندان حاکم زده شده است.

ممکن است بپسندید

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.