• تاریخ انتشار: پنج شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۴۵ | کد خبر : 15437
 • «اژدر اسدبیگی» در گفت‌وگو با خبرنگار حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان با اشاره به عملکرد یکساله گذشته این اداره کل اظهارکرد: ۱۳۰ زندانی حافظ قرآن در زندان‌های کرمانشاه در حال تحمل کیفر هستند که برایشان درخواست عفو موردی کرده‌ایم، در عفو اخیر مقام معظم رهبری در
  استان کرمانشاه  تعداد ۲۸ نفر از ۳۲ زندانی، حافظ قرآن بودند.

  مدیرکل سابق زندان‌های کرمانشاه با تشریح برنامه‌های فرهنگی و اصلاحی زندان‌های استان از آموزش قرآن کریم به ۲۶۰۰ نفر از زندانیان از ابتدای سال جاری خبر داد و گفت:۷۰۰ نفر از زندانیان در حال حفظ قرآن کریم همراه با درک مفاهیم این کتاب نورانی هستند.

  وی اضافه کرد: طرح حبل المتین ونورالمبین به اجرا درآمده است که حضور مددجویان در محافل نورانی قرآن کریم موجب رفع کسالت های روحی و افزایش نشاط وشادابی آنان می شود. دادگستری کل استان کرمانشاه به دلیل اجرای موفق طرح قرآنی حبل المتین رتبه اول پذیرش عفو محکومان را کسب کرده است.

  اسد بیگی همچنین گفت: آزادی مشروط، تخفیف، تعلیق مجازات‌ها و آزادی پایان حبس به زندانیان تعلق گرفته و ورودی ها نسبت به سال گذشته کمتر بوده است.همچنین عفوهای موردی نسبت به سال گذشته بیشتر شده و بازدید ها و سرکشی های مستمر قضات از زندانها در آزادی زندانیان تاثیرگذار بوده و استان کرمانشاه در بهمن ماه در بازدید قضات از زندانها رتبه برتر در کشور را کسب کرده است.

  مدیرکل سابق زندان‌های کرمانشاه ادامه داد: اگر همه افراد خلاف کار را به زندان بیاوریم و پس از طی کردن چرخه اصلاح و تربیت به جامعه بازگردند اما جامعه پذیرای این افراد در جامعه نباشد بازهم زندانی به زندان باز می گردد، متاسفانه ۲۷ درصد از زندانیان بازگشت مجدد به زندان دارند که اگر متوجه قرار گیرد این امر موجب کاهش بازگشت مجدد می شود. 

  وی با بیان اینکه تداوم حمایت های اجتماعی از مددجویان آزاد شده باعث کاهش تکرار وقوع جرم می شود اضافه کرد: بازگشت افرادی که تحت پوشش مرکز مراقبت بعد از خروج قرار دارند به یک درصد می‌رسد.

  اسدبگی تصریح کرد: بیش از ۲۰۰۰هزار خانواده محروم زندانیان تحت پوشش خدمات حمایتی انجمن های حمایت از زندانیان استان هستند و رفع مشکلات عدیده این قشر در معرض آسیب، نیامند تلاش مسئولان و همت خیران است.

  وی در پایان بیان کرد: در حال حاضر ۳۰۰ نفر از زندانیان حقوق بگیر و مشغول به فعالیت هستند و همچنین ۱۲۰۰ نفر در ۳۲ رشته فنی وحرفه آموزی آموزش های لازم را می بینند.
  وی در پایان خاطرنشان کرد: در سال ۹۴ نسبت به سال ۹۳ ،۶۸۰ نفر کاهش جمعیت کیفری داشته‌ایم.

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  در بسیاری از موارد با کاهش شدید تخصیص و تأمین بودجه رو به رو هستیم/ دستور روحانی برای تأمین بودجه پدافند غیر عامل مصوبه،امضا نشده نقض شد/نرخ آژانس‌ها ۵۰درصد بالاتر از نرخ مصوب رئیس سازمان بورس : انتشار برون مرزی اوراق بدهی دولتی عکس/ سخنرانی سعید جلیلی در دانشگاه شهید رجایی زلزله ۴٫۹ ریشتری در خراسان رضوی هدیه ویژه موسسه چاتم هاوس به دکتر ظریف درد قفسه سینه وعلل آن کارخانه‌ای که "تاوارس" را مجذوب خود کرد/آینده سایپا در هاله‌ ابهام اختلاس‌های میلیاردی با آرمان‌های انقلاب همخوانی ندارد/ مفاسد اقتصادی آفتی برای انقلاب است رییس جهاددانشگاهی معرفی شد کمتر از یک هزار میلیارد تومان اعتبار برای خرید تضمینی گندم نیاز داریم روسیه و اوپک گزینه های تثبیت بازار نفت را بررسی می کنند وام مسکن تنها ۲۰ درصد از قیمت یک خانه است آنچه سعد حریری را تسلیم حزب الله کرد! آغاز برداشت رسمی زعفران در کشور/ هرکیلو ۵۰۰ هزارتومان ارزان شد صمیمانه از روحانی می‌خواهم در انتخابات آتی شرکت نکند/ کسی که سه سال به انتقادات گوش نداده ظرف یک سال نیز کاری نخواهد کرد عکس/ «قاهان»، منطقه‌ای زیبا در قم مهم‌ترین وظیفه ناجا در انتخابات جمله ای زیبا در اینستاگرام احمد رضا عابد زاده+ اینستاپست حمله به یک دانشگده پلیس در پاکستان ۲۰ کشته و۱۰۰ زخمی برجای گذاشت