• تاریخ انتشار: پنج شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۰۷ | کد خبر : 15456
 • به گزارش وعده صادق به نقل از خبرگزاری تسنیم از شهرضا، احمدرضا صفابخش صبح امروز در جمع رسانه‌های گروهی شهرستان با بیان اینکه برگزاری اردوهای مختلف بسیجیان به مناطق محروم از جمله برنامه‌های اصلی سازمان بسیج سازندگی است، اظهار داشت: این اردوها که با مشارکت بسیجیان خواهر و برادر حوزه‌ها و پایگاه‌های مقاومت بسیج محلات در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته برگزار می‌شود، نقش مؤثری در رونق اقتصادی و ایجاد تأسیسات مورد نیاز مردم در این مناطق داشته است.

  وی با بیان اینکه یکی از شیوه‌های اجرای اردوهای سازندگی، برگزاری اردوهای هفت روزه یا جهادی است، افزود: در این شیوه، بسیجیان در مدت یک هفته به یکی از مناطق محروم شهرستان یا منطقه خود رفته و براساس برنامه زمان‌بندی شده قبلی، اقدامات فرهنگی و عمرانی گسترده‌ای را انجام می‌دهند.

  مسئول قرارگاه بسیج سازندگی شهرضا گفت: در سال ۹۴، ۱۳۵ نفر اردوی جهادی در قالب ۸ مرحله برگزار شده است که براساس اساسنامه سازمان و برنامه ابلاغی، تمامی مناطق محروم یا کمتر توسعه یافته شهرستان را در برگرفته است.

  وی با اشاره به اینکه امسال ۶۵۹ نفر روز اردوی یک روزه در قالب ۲۱ مرحله برگزار شده، بیان کرد: اردوی سازندگی ۲۰ نفر از بسیجیان حوزه مقاومت بسیج امام خامنه‌ای در روستای سولار، ۱۱ نفر از بسیجیان حوزه مقاومت بسیج خواهران حضرت زینب در روستای وشاره، حضور ۹۶ نفر از بسیجیان حوزه مقاومت بسیج شهید قانع در روستاهای اسفه و اسفه سالار از عرصه‌های برگزاری اردوهای سازندگی در سطح شهرستان است.

  صفابخش گفت: اردوهای سازندگی دانش آموزی تحت عنوان هجرت«3» شیوه دیگری از اردوهای بسیج سازندگی است که در آن، از ظرفیت دانش آموزان شهرستان در عرصه های مختلف سازندگی استفاده می‌شود.

  وی با تأکید براینکه در عرصه برگزاری اردوهای هجرت«3» دانش آموزی به دلیل استقبال گسترده از میزان سهمیه سایر شهرستان‌ها کاسته و به سهمیه شهرضا افزوده شده، اظهار داشت: از ابتدای امسال تعداد ۵۸ نفر برادر و ۹۶ نفر خواهر، هر یک به مدت ۱۰ روز در قالب ۱۵۴ اردو، در عرصه‌های مختلف اردوهای طرح هجرت«3» دانش آموزی در شهرستان فعالیت داشته‌اند.

  مسئول قرارگاه بسیج سازندگی شهرضا با بیان اینکه توزیع تسهیلات اشتغالزایی از دیگر رسالت‌های بسیج سازندگی است، افزود: از ابتدای امسال ۱۹ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی اقتصاد مقاومتی در دو مرحله بین متقاضان توزیع شده است.

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار