اتحاد تنها راه تحقق اقتصاد مقاومتی است

0 0

به گزارش وعده صادق به نقل از خبرگزاری فارس از اراک، محمود زمانی‌قمی پنج‌شنبه شب در دومین دیدار صمیمانه با اصحاب رسانه در سال ۹۴ اظهار داشت: خروجی سیاست‌های دولت و گفتمان عدالت در دو حوزه سیاست خارجی و داخلی قابل تقدیر است.

وی با اشاره به اینکه مردم در خرداد ۹۲ به این گفتمان اقبال کردند، افزود: این گفتمان موضوعات مهمی را در درون خود داشت که مهم‌ترین آن تنش‌زدایی بود، در این دولت به جای تنش‌زایی تعامل حاصل شد و به جای تقابل با دیگران دفاع از استقلال و عزت کشور با گفتمان منطقی ایجاد گردید و این موارد تماما محقق شده است.

استاندار مرکزی با اشاره به اینکه ما باید با دنیا تعامل پیدا کرده و جمهوری اسلامی ایران را به عنوان الگوی برتر به دنیا بشناسانیم، ادامه داد: قدرت‌های خودخواه و جریان‌های ارتجاعی و دشمنان نظام به دنبال این هستند که یک ملت قدرتمند و توانمند در انقلاب اسلامی ایران وجود نداشته باشد که این مسئله از مسلمات قطعی است.

وی خاطرنشان کرد: تکلیف ما این است که مسیر و گفتمانی انتخاب شود که عزت و اقتدار کشور را تثبیت کند.

استاندار مرکزی گفت: بی‌شک سال ۹۵ سالی است که بدون تحریم، تهدید و زبان‌درازی کشورهای دیگر وارد آن می‌شویم و امیدواریم این خصوصیات سبب سرعت در پیشرفت و توسعه کشور شود.

زمانی‌‌قمی با بیان اینکه به وجود آمدن این موفقیت و پیروزی با راهبری‌های مقام معظم رهبری و تمامی ارکان نظام به دست آمد، اما این مسئله واضح است که یک دولت توانمند و لایق توانست این گفتمان را مدیریت کند و به نتیجه برساند، تصریح کرد: حضور مردم در انتخابات تهران اجازه نداد انتخابات به دور دوم برسد و همین امر سبب شد ۶۰ میلیارد تومان به اعتبارات انتخاباتی در تهران کمک شود و بنابراین اگر امیدی در جامعه است نتیجه اعتماد به دولت است.

وی خاطرنشان کرد: معدل فضای کشور یک چیز است و آن اتحاد و همبستگی ملت است، بنابراین در سیاست داخلی درست است با اینکه مردم گرفتار هستند، اما خودشان می‌دانند که این شرایط نتیجه چیست و همچنین به این مسئله باور دارند که دولت در راستای رفع این مشکلات تدبیر خواهد کرد و به منظور بهتر شدن وضعیت زندگی مردم تمام تلاش خود را می‌کند.

استاندار مرکزی گفت: اگر همچنان تورم ۴۴ درصدی وجود داشت و نرخ ارزها آزاد شده بود معلوم نبود که کشور هم‌اکنون در چه شرایطی قرار داشت، تعامل منطقی ما با دنیا و دفاع از عزت انقلاب اسلامی دشمنان به خصوص اسرائیل غاصب را آزار داده و می‌دهد از این منطق هم انقلاب اسلامی سود می‌برد و هم مخالفان کشور آزار می‌بینند.

زمانی‌ قمی خاطرنشان کرد: برای رسیدن به نقطه مطلوب هیچ راهی به جز اتحاد نداریم، مسائل در کشور پیچیده است و اگر به دنبال تحقق اقتصاد مقاومتی و برون رفت از مشکلات هستیم باید با یکدیگر متحد باشیم.

ممکن است بپسندید

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.