• تاریخ انتشار: جمعه ۲۸ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۵۳ | کد خبر : 15600
 • به گزارش وعده صادق به نقل از خبرگزاری تسنیم از بوشهر، مصطفی سالاری  شامگاه پنج‌شنبه درنشست ستاد اجرایی خدمات سفر با حضور معاون رئیس جمهور در بوشهر با بیان اینکه دهکده گردشگری ساحلی بوشهر ظرفیت مهمی در جنوب کشور فراهم کرده است اظهار داشت: راه‌اندازی دهکده گردشگری ساحلی بوشهر که ظرفیت مهمی در جنوب کشور ایجاد کرده پیش بینی می‌شود تحول اقتصادی ایجاد کند.

  وی با بیان اینکه ظرفیت‌های گردشگری در تمامی نقاط استان بوشهر فراهم است خاطر نشان کرد: غیر از ظرفیت ساحلی در بخش‌های منابع طبیعی، جنگل‌کاری، کشاورزی و میراثی ظرفیت‌های مهمی برای گردشگری در استان بوشهر فراهم است که زیر ساخت‌های آن در حال اجرا است.

  استاندار بوشهر با بیان اینکه طرح‌ها و دهکده‌های مهمی در حوزه گردشگری در نقاط مختلف استان بوشهر طراحی شده تصریح کرد: استان بوشهر دارای طبیعت و سواحل زیبا است که اولویت نخست توسعه استان بوشهر اجرای طرح‌های گردشگری ساحلی است.

  سالاری با بیان اینکه ۸ ماه از سال در استان بوشهر وضعیت آب و هوایی مناسبی است گفت: ۴ ماه از سال وضعیت آب و هوایی بسیار خوب و ۴ ماه دیگر آب و هوا بسیار عالی است که زمینه حضور گردشگران به نقاط مختلف این استان فراهم کرده است.

  وی از آغاز سفرهای نوروزی به استان بوشهر خبرداد و افزود: از امروز سفر میهمانان نوروزی به استان بوشهر آغاز شده که این سفرها هر چند کوتاه است ولی  با استقبال مردم میهمان‌نواز این استان روبرو می‌شود.

  استاندار بوشهر با بیان اینکه نیاز به یک تحول اساسی در بخش گردشگری استان بوشهر داریم بیان کرد: به سبب نبود زیرساخت‌های لازم و نبود امکانات ارائه خدمات تاکنون حضور گردشگران در شهرهای این استان درآمدزا نبوده‌ است که توسعه زیرساخت‌های خدماتی در مناطق مختلف استان بوشهر در اولویت این بخش قرار دارد.

  سالاری توسعه زیرساخت‌ها مانند هتل، خدمات رفاهی و اقتصادی مورد تاکید قرار داد و افزود: یکی از ظرفیت‌های مهم گردشگری در بوشهر بافت تاریخی این شهر است که برای جذب گردشگر در این بافت زیبا نیاز به حمایت‌های ویژه از مرکز است.

  وی تاکید کرد: یکی از مشکلات اساسی در بافت تاریخی بوشهر واگذاری ساختمان‌های این بافت به بخش خصوصی است که عمدتاً با بروکراسی و پیچ و خم‌های اداری مواجه می‌شود.

  استاندار بوشهر با بیان اینکه این بروکراسی سبب افزایش طولانی شدن بازسازی بناها در بافت بوشهر می‌شود گفت: اگر بروکراسی در بازسازی بافت تاریخی بوشهر برطرف شود زمان مرمت این بناها کوتاه می‌شود و برای سرمایه‌گذار در راستای بهره‌برداری از آن مقرون به صرفه می‌شود.

  سالاری با تاکید بر طراحی مدل‌های جدید اقتصادی در بافت تاریخی بوشهر بیان کرد: برخی از نقاط بافت تاریخی بوشهر به سبب ریزش بناها متروکه شده که برای تسریع در احیا بافت نیاز به مشارکت جدی در ارائه خدمات و حمایت‌های ویژه از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی و تقویت سازمان‌های مردم نهاد است.

  وی با بیان اینکه دانشکده معماری در بافت تاریخی بوشهر مستقر است گفت: این دانشکده سبب شده رونق مجدد به بافت برگردد و  اجرای اینگونه طرح‌ها برای احیا بافت بوشهر ادامه دارد.

  استاندار بوشهر با بیان اینکه بافت تاریخی بوشهر هویت و معرف بوشهر است تصریح کرد: این بافت با معماری منحصر بفرد و زیبا ظرفیت مهمی در این شهر است که نظیر آن در کمتر جایی از کشور می‌توان دید.

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  دومین اجلاسیه خبرگان رهبری از آذر به اسفند موکول شد دولت منتقدان راعلیه خودمنسجم می‌کند/نبایدکشور راپرهزینه اداره کرد عکس/ بزرگ ترین کشتی دنیا آتش، کارگاه مبل سازی را خاکستر کرد خداحافظی با امواج آنالوگ+عکس نگرانی کره شمالی از موشک های مافوق صوت آمریکا فیلم/ آنچه در زمانه ما هست و در مناظره انتخابات آمریکا نیست! شمارش معکوس برای اتمام بزرگترین پروژه نوسازی بافت فرسوده غرب کشور در بررسی وزرای پیشنهادی فتنه خط قرمز مجلس است/ توقع مردم تغییر در حوزه اقتصادی بود برجام، فضای مساعدی برای ترمیم زخم کهنه اقتصاد سلامت و آموزش پزشکی فراهم کرد وابستگان نظامی ایران با آرمان‌های بنیانگذار انقلاب تجدید میثاق کردند فکر می کند از آسمان افتاده/ می خواهد قهرمان ملی باشد نمایشگاه صنعتی ایران ، روسیه و ارمنستان عکس/ تاب دست ساز بارش برف سنگین در اردبیل آیفون شما در خطر است؛ هرچه سریع تر به ۱۰٫۱ آپدیت کنید بانک مرکزی: نرخ بانکی ۱۲ ارز افزایش و ۲۰ واحد پولی دیگر کاهش یافت آمریکا در زمان حکومت اوباما جنگ سرد جدیدی علیه روسیه بپا کرد اقتصاد مقاومتی با سفارش و توصیه محقق نمی‎شود/ گریه‎های استاد برای وجود ربا در سیستم بانکی اظهار نظر «عارف» درباره رای اعتماد به وزرای پیشنهادی دولت