سئول نیازمند توسعه روابط با تهران است

0 0

به گزارش وعده صادق به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «هوانگ کیو آهین» نخست‌وزیر کره جنوبی در سخنانی تاکید کرد که ایران از جمله بازارهای نوظهوری است که کره جنوبی نمی‌تواند نسبت به آن بی‌توجه باشد.

وی که این سخنان را در ملاقات با صاحبان شرکت‌ها و موسسات بزرگ کشورش مطرح می‌کرد، خاطرنشان کرد که باید از شرکت‌های کره‌ای در زمینه صادرات و اجرای طرح‌های مختلف و مشترک با ایران حمایت شود.

نخست‌وزیر کره جنوبی یادآور شد: باید کاری کرد که مسیر ورود این شرکت‌ها به کشورهایی که توانایی‌های بالا و بالقوه دارند، مانند ایران و همچنین هند هموار شود.

به گفته «هوانگ»، باید هر آنچه در توان داریم از حمایت‌های مالی گرفته تا سرمایه‌گذاری در اختیار شرکت‌های محلی بگذاریم تا بتوانند با شرکای ایرانی خود همکاری مطلوبی برقرار کنند.

خبرگزاری یونهاپ امروز جمعه از قول وی نوشت: میزان صادرات کره در ماه گذشته میلادی نزدیک به ۱۲ ممیز دو دهم درصد کاهش یافته و این خبر خوشایندی برای کشور نیست.

کره جنوبی از سال گذشته میلادی با مشکلات اقتصادی فراوانی روبرو شده و بخصوص در عرصه تجارت خارجی شاهد رکود تدریجی بوده است.

این کشور پس از لغو تحریم‌ها علیه ایران تلاش گسترده‌ای برای ورود به بازار کشورمان داشته و تاکنون چندین هیئت تجاری به ایران اعزام کرده است.

ارزش تبادلات تجاری کره و ایران نزدیک به هشت میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار در سال ۲۰۱۴ میلادی بوده است که نیمی از ارزش این تبادلات در سال ۲۰۱۱ میلادی است.

نخست‌وزیر کره جنوبی همچنین با برشمردن مزیت‌های کشورمان گفت: کشوری با منابع بسیار غنی مانند ایران می‌تواند بازار بسیار خوبی هم برای کره باشد.

وی تصریح کرد که ایران دارای ویژگی‌های قابل توجهی نسبت سایر کشورهای منطقه است و ما می‌توانیم در زمینه تولیدات شیلاتی و کشاورزی و همچنین عرصه فرهنگی همکاری نزدیکی با ایران پهناور داشته باشیم.

ممکن است بپسندید

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.