• تاریخ انتشار: جمعه ۲۸ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۴۷ | کد خبر : 15618
 • به گزارش وعده صادق به نقل از خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس به قزاقستان، «گییر بکوال» نماینده سازمان امنیت و همکاری اروپا ضمن دیدار با «ارلان ادریس‌اف» وزیر خارجه قزاقستان، آماده‌سازی شرایط برای برگزاری انتخابات مجلس در قزاقستان را خوب ارزیابی کرد.

  در این جلسه، نماینده سازمان امنیت و همکاری اروپا ضمن قدردانی از برخورد باز و همکاری خوب کمیسیون مرکزی انتخابات جمهوری قزاقستان و مقامات دولتی این کشور با ناظران بین‌المللی، سطح کلی آمادگی قزاقستان برای شرکت در انتخابات پیش‌رو را خوب ارزیابی کرد.

   ادریس‌اف نیز در این دیدار در مورد تغییرات سیاسی، اقتصادی و اجتماعی در حال وقوع در قزاقستان در راستای چارچوب ۵ اصلاح بنیادی در کشور، توضیحاتی را ارائه کرد.

  وی افزود: در این رابطه، فرایند ارتقاء شفاف‌سازی فعالیت‌های ساختارهای دولتی و اجتماعی که ایجاد یک محیط مساعد برای تقویت نهادهای دموکراتیک در کشور و شفافیت انتخابات را به همراه دارد، در حال اجراست.

  وزیر خارجه قزاقستان همچنین اشاره کرد: در چارچوب مبارزات انتخاباتی، احزاب سیاسی پیشنهادات و برنامه‌های خود را برای توسعه کشور به مردم ارائه کردند و فرصت‌های خوبی در این زمینه برای آگاهی‌بخشی به مردم فراهم شده است.

  در این دوره از انتخابات مجلس قزاقستان که قرار است ۲۰ مارس سال جاری برگزار شود، ۶ حزب سیاسی در انتخابات شرکت خواهند کرد.

  در این انتخابات ۲۳۴ نامزد به رقابت می‌پردازند که ۱۸۷ نفر آنان را مرد و ۴۷ نفر دیگر را زن تشکیل می‌دهند.

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار