• تاریخ انتشار: جمعه ۲۸ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۱۷ | کد خبر : 15692
 • به گزارش وعده صادق به نقل از خبرگزاری فارس از ایلام، آیت‌الله محمدنقی لطفی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه ایلام اظهار داشت: بهبود شرایط اقتصادی و رفاه عمومی باید اولویت اصلی دولت و مجلس در سال ۹۵ باشد.

  نماینده ولی فقیه در استان ایلام گفت: سال ۹۴ را مردم با تحمل سنگین مشکلات اقتصادی سپری کرده و دولتمردان رفع مشکلات اقتصادی را به سال آینده موکول کردند، بنابراین مهمترین و ضروری‌ترین کار دولت و مجلس خروج کشور از رکود در بخش‌های مختلف از جمله صنعت، مسکن، بی‌ثباتی در بازار ارز و طلا و متوقف نشدن بنگاه‌های تولیدی است.

  امام جمعه ایلام اضافه کرد: اقتصاد مقاومتی شروع یک حرکت مردمی با حمایت و مدیریت دولت نوید رونق اقتصادی و ناکام گذاشتن تحریم‌های ظالمانه دشمن است و بارقه‌های امید در مردمی شدن اقتصاد بازیابی شود.

  لطفی تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب درخصوص وظایف نمایندگان در دوره جدید مجلس شورای اسلامی بر همراهی و کمک مجلس به دولت مطالبی ارائه فرمودند.

  نماینده ولی فقیه در استان ایلام گفت: معظم‌له فرمودند در شرایط کنونی کشور سه وظیفه و اولویت اصلی باید مورد توجه مسئولان دولتی قرار گیرد که یکی از آنها اقتصاد مقاومتی است، مشکلات اقتصادی کشور بدون اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی رفع نخواهد شد و مشکلات اقتصادی نیز به وجود نخواهد آمد.

  امام جمعه ایلام ادامه داد: معظم‌له تاکید کردند دولت باید یک قرارگاه اقتصاد مقاومتی تشکیل دهد و برای این قرارگاه فرماندهی تعیین کند، معیار هرگونه همکاری و برنامه‌ اقتصادی سیاست‌های اقتصاد مقاومتی باشد.

  لطفی تصریح کرد: سال ۹۴، سال بسیار سختی برای تولیدکنندگان بود و بیشتر کارگاه‌های تولیدی و کارخانجات صنعتی تعطیل و یا نیمه فعال بودند و این موضوع عامل اساسی در ایجاد رکود و توقف چرخه اقتصادی کشور شد.

  نماینده ولی فقیه در استان ایلام گفت: در سال ۹۴، شوک‌های سنگینی بر اقتصاد کشور وارد آمد، امید است سال ۹۵ سال بهبود اقتصادی و حل مشکلات اقتصادی کشور باشد، گرچه انتظار می‌رفت پس از برجام و لغو تحریم‌ها وضعیت اقتصادی بهتر شود و ثبات اقتصادی و کنترل قیمت و مهار تورم تحقق می‌یافت. 

  وی ادامه داد: در سال ۹۵ باید اولویت کار دولت رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال برای میلیون‌ها جوان بیکار و فراهم کردن ازدواج جوانان باشد و همه اینها با اجرایی کردن سیاست‌های اقتصادی مقاومتی امکان‌پذیر است، نباید به بیرون از مرزهای کشور و کشورهای بزرگ اقتصادی و صنعتی غرب اتکا کرد و باید برای همیشه وابستگی اقتصادی به خارج از کشور را قطع کرده و بر توانمندی‌های داخلی متکی باشیم.

  خطیب جمعه ایلام در بخش دیگری از سخنانش به سال جدید و نوروز باستانی اشاره کرد و گفت: حلول سال نو و عید باستانی نوروز را به همشهریانم تبریک می‌گویم، آغاز سال نو متقارن با بهار طبیعت است، نظام طبیعت همه زیبایی‌های خود را در این فصل آشکار می‌کند و باید در سال نو همه زیبایی‌های درونی، اخلاقی در زندگی فردی و اجتماعی ما بروز و ظهور کند.

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار