کد خبر : 15727
تاریخ انتشار : جمعه ۲۸ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۴:۰۸
143 مشترک

آیت‌الله علم‌الهدی: “مرگ بر آمریکا” تنها یک لفظ نیست/آمریکا از عصبانیت از دست ما در حالِ مرگ است

امام جمعه مشهدمقدس با بیان اینکه مرگ بر آمریکا یک شعار شعوری و جدی است و یک لفظ نیست، گفت: امروز آمریکا از عصبانیت از دست ما در حال مرگ بوده و نفس‌های آخرش است و این نتیجه توصیه و اطاعت مردم از ولی امر مسلمین و ایستادگی در پای انقلاب است.

گزارش وعده صادق از مشهد مقدس، آیت الله سید احمد علم الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه مشهد مقدس در جوار بارگاه منور رضوی اظهار داشت: در هفته‌های گذشته عرض شد سخن در آیات سوره انسان در دو بخش است، در باب بخش دوم آیات این سوره باید عنوان کرد در مقابل عملی که ابرار برای وفای نذر و اطعام مسکین و ابن سبیل و یتیم صورت دادند این اطعام به دو منظور صورت گرفت: انگیزه نخست لوجهه الله و انگیزه دوم نیز وحشت از مظهر غضب خدا که سبب عبوس شدن روز قیامت است و ابرار در برابر این وحشت و بخاطر رضای خدا مسکین و یتیم و اسیر را اطعام کردند.

وی افزود: خداوند اجر این دو انگیزه را مشخص می‌کند، در برابر وحشت از عبوس بودن قیامت خداوند در برابر این وحشت به آنها امنیت می‌دهد و در عرصه محشر به آنها امنیت می‌دهد که شرح آن مطرح شد.

آیت الله علم الهدی بیان کرد: انسان منکر خدا و یا انسانی که در جریان زندگی مادی خود با بینش مادی زندگی را تنظیم می‌کند معنایی ندارد که در این زندگی دگربینی باشد و در این زندگی قطعاً خودبینی حاکم است و منافع قدرت و ثروت در حرکت وی منظور می‌شود، دگربینی به عنوان دگربینی جدای از خودبینی در زندگی مادی، دارای منطق نیست.

وی گفت: اگر در یک زندگی انسان بخواهد دگربینی منهای خودبینی داشته باشد باید در آن زندگی خدابینی حاکم باشد. اما اگر خدابینی در زندگی حاکم نباشد چرا در مقام منفعت مادی و اقتصادی و سیاسی و اجتماعی و قدرت یابی، انسان قدمی بردارد در جهت تامین زندگانی دیگری؟ هر قدمی که در حوزه دگربینی صورت دهد منافع خود را در ثروت و قدرت می‌بند.

آیت الله علم الهدی تاکید کرد: در زندگی اگر خدابینی حاکم شد و انسان مومن و معتقد به خدا و معادباور بود، طبیعی است که در این زندگی دگربینی بخاطر خدابینی، به عنوان خود دگربینی موضوعیت دارد.

وی افزود: انسان خدابین نمی‌تواند در زندگی خودبین باشد و منافع را برای خود ببیند، انسان خدابین به هیچ وجه خودبین نیست و در همه زندگی دیگران را می‌بیند، برادران و خواهران امسال تمام شد و شما برحسب اینکه مون به خدا هستید و معادباور هستید در عیش و سرور سال نو نباید خودبین باشید و باید دگربین باشید، آیا آن سور و سات شب سال نو در خانه شما هست آیا در بساط خانواده‌های فقیر و قشر آسیب پذیری که با هزاران مشکل معیشتی سر و کار دارند وجود دارد یا آنها در شب سال نو با غم و غصه و ناداری و فلاکت دست به گریبان هستند.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی با اشاره به اینکه هر خدابینی دگربین است تاکید کرد: عزیزانی که برحسب قرب به پروردگار معرفت کامل نسبت به خدا، از عبوس بودن قیامت وحشت داشتند وقتی وارد قیامت می‌شوند با روی گشاده مورد استقبال قرار می‌گیرند. استقبال خدایی در صحرای محشر برای انسان الگویی قرآن با روی گشاده و سرور و شادی است منتهی این روی گشاده در مظهر رحمت خدا برای ابرار متجلی می‌شود. ابرار وقتی در عرصه محشر قدم می‌گذارند مقامات عالیه قرب خدا را در دل ظلمت و تاریکی و سیاهی محشر مشاهده می‌کنند.

آیت‌الله علم الهدی در خطبه دوم نماز جمعه مشهد مقدس ضمن تقدیر از مردم مشهد بابت حضور باشکوه در مراسم روز شهادت فاطمه زهرا(س) اظهار داشت: امشب شب هفتم صدیقه اطهر(س) است و این مظلومیت بسیار زیاد است؛ کدام تجمع می‌تواند این غربت را پاسخ دهد.

وی تاکید کرد: به پاس عشق و ارادت فاطمی شما هر ساله از سفره حضور مقام معظم رهبری در روز نخست سال در حرم منور رضوی متنعم می‌شویم و به دیدار جمال جان فزای مقام معظم رهبری موفق می‌شویم و راهبرد یک سال حرکت مردم و نظام و مقاومت جهان اسلام از زبان گوهربار ولی امر مسلمین به گوش جهانیان می‌رسد.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان‌رضوی خاطرنشان کرد: اگر مقام معظم رهبری قبل از سخنانی که امسال افاضه می‌کنند، در فرصت دیگری بنا بود با ما روبه‌رو شوند و مطالبات سال گذشته خود را از دولت و ملت سئوال کنند تکلیف چیست؟ تکلیف اول، همدلی دولت و ملت بود و این یک طرفه نبود، یعنی هم ملت با دولت همدلی و همزبانی داشته باشد و هم برعکس. اگر مقام معظم رهبری این تکلیف دوسویه را که برای ملت و دولت مشخص کردند، بازخواست کنند آیا در این یک سال این تکلیف را انجام دادیم یا خیر؟

آیت‌الله علم الهدی بیان کرد: آیا مردم ما با این سیاست‌ها همدلی داشتند یا خیر؟ کسانی که پای میز مذاکره نشستند و مذاکره کردند از نگاه مردم ما انسان‌هایی مومن و معتقد و وابسته به انقلاب بودند و هم در دل مردم و هم در زبان مردم، جا داشتند اما از آن طرف اگر برحسب یک اصل مسلم اسلامی یک نصیحت و خیرخواهی از طرف دلسوزی بروز داده شد، آیا برخورد از آن طرف نیز خیرخواهانه بود یا دولت‌ستیزانه؟

وی گفت: نکته دومی که در توصیه مقام معظم رهبری و در فرمایشات‌شان مشخص بود، مسئله دشمن شناسی و مقاومت در برابر دشمن و استکبارستیزی بود که یک اصل اصیل انقلاب بود که به دولت و مدیران نظام و مردم تکلیف شد و تکلیف کردند به دروازه غرب چشم ندوزید و به دشمنان امیدوار نشوید.

خطیب جمعه مشهد مقدس خاطرنشان کرد: آیا این توصیه‌های رهبر انقلاب عمل شد یا خیر؟ مرگ بر آمریکای شما از ابتدای سال تا انتهای سال کوچک‌ترین تنازلی پیدا نکرد. به مقام معظم رهبری عرض می‌کنیم این مردم پایمردانه در پای اجرای دستورات شما هستند و امروز شاهد هستیم در روی کره زمین عصبانیت آمریکا و عفریت‌های مزدور آمریکا مثل آل سعود به مراتب بیشتر از سال قبل است.

آیت‌الله علم‌الهدی تاکید کرد: ۳۶ سال قبل، شهید مظلوم شهید بهشتی اعلام کرد “ای آمریکا از ما عصبانی باش و در این عصبانیت بمیر” اگر امروز شهید بهشتی سر از خاک بردارد، می‌بیند آمریکا از عصبانیت از دست ما در حال مرگ است و نفس‌های آخرش است و این نتیجه توصیه و اطاعت مردم از ولی امر مسلمین و ایستادگی در پای انقلاب است.

وی گفت: مردم در حماسه‌های مختلف اصل استکبارستیزی را به نمایش گذاشتند و در همه حماسه‌ها نشان دادند مرگ بر آمریکا یک شعار شعوری و جدی است و یک لفظ نیست.

آیت‌الله علم الهدی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر اقتصاد مقاومتی افزود: در این مسئله دولت و مردم باید خود را پای میز محکمه وجدان خود بیاورند و ببینند در اجرای این حجت امام زمان(عج) چه کردند؟ چقدر چشم به داخل و کالای داخلی و تولید داخلی داشتیم؟ دولت نیز باید در محکمه وجدان خود ببیند در اقتصاد مقاومتی چه کرد و در مجموعه فعالیت‌های اقتصادی دولت چه کاری صورت داده است؟

وی بیان کرد: دولت باید این مسائل را برای مردم شفاف کند، مقام معظم رهبری تشخیص  دادند ستاد اقتصاد مقاومتی کفایت نمی‌کند و باید قرارگاه اقتصاد مقاومتی تشکیل شود.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب