انقلابی ماندن حوزه‎های علمیه موجب ماندگاری انقلاب اسلامی می‎شود

0 1

به گزارش وعده صادق به نقل از خبرگزاری فارس از زنجان، آیت‎الله شیخ علی خاتمی در خطبه‎های نماز جمعه این هفته اظهار داشت: ۲۹ اسفند به عنوان روز قیام ملی و مدنی است که نتیجه آن ملی شدن صنعت نفت ایران در سال ۱۳۲۹ بود.

وی با اشاره به ۲۹ اسفند ۱۳۸۱ و حمله آمریکا به عراق به بهانه داشتن سلاح غیر مجاز، افزود: این حمله پیامی برای ایران و قدرت نمایی آمریکا در منطقه بود که صدام و صدامیان نیز سزاوار این مجازات بودند.

خطیب جمعه زنجان با اشاره به اول فروردین در روز یکشنبه گفت: امام خمینی(ره) در تعبیر «الی احسن حال»، می‌فرمایند: منظور از احسن حال این است که در این سال نو انسان تغییرات روحی دیده و واقعا تحول برایش حاصل شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان حمله رژیم پهلوی به فیضیه قم را نیز به عنوان مهد، خاستگاه و پایگاه انقلاب از نظر فکری، رهبری و ولایت مطرح کرد و افزود: حمله رژیم پهلوی به فیضیه قم برای خاموش کردن فروغ مرجعیت شیعه بود که محقق نشد.

آیت‎الله خاتمی با اشاره به دوم فروردین ۱۳۶۱ به عنوان سالروز قیام غرورآفرین فتح‎المبین، گفت: بعد از عملیات موفقیت آمیز الی طریق‏القدس که بخش عظیمی از سرزمین خوزستان آزاد شد، قرار گاه متمرکز کربلا برای ایجاد هماهنگی بین ارتش و سپاه تشکیل و عملیات فتح‎المبین برنامه‎ریزی شد و طی این عملیات شمال خوزستان به طول ۲ هزار و ۲۰۰ کلیومتر آزاد و به میهن اسلامی ملحق شد.

وی با اشاره به چهارم فروردین سالروز وفات حضرت ام‏‌البنین(ع)، مادر چهار شهید بزرگوار، اظهار داشت: این روز در تقویم فرهنگ عمومی کشور روز تکریم مادران و همسران شهدا نامگذاری شده است، مقام و منزلت شهدا به دلیل تربیت درست مادران والا شده و مادران شهدا نقش ویژه‎تری در تربیت شهدا داشته‎اند.

خطیب جمعه زنجان نطفه و نان پاک و دامن مادر را به عنوان نخستین گهواره انسان در تربیت شهدا مهم دانست و گفت: نقش همسران شهدا نیز در این زمینه قابل توجه است که همسران شهدا فرزندان پاک و پاکیزه و متدین را تحویل جامعه داده‎اند.

وی با تقدیر از حضور مردم زنجان در مراسم تشییع شهدای مدافع حرم در زنجان، گفت: شهید داود مرادخانی و شهید حاج رحمان بهرامی از شهدای گرانقدر نظام اسلامی هستند.

نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان با بیان اینکه در حال حاضر خط مقاومت ایران، عراق،سوریه، نوار غزه و یمن در برابر رژیم جعلی اسرائیل است، گفت: اگر فرزندان ما به مبارزه نروند باید در مرز ایران با آنها مقابله کنیم.

آیت‏‌الله خاتمی با اشاره به دیدار طلاب حوزه‎های علمیه با مقام معظم رهبری تصریح کرد: بیانات مقام معظم رهبری مثل همیشه نقشه راه برای ما محسوب می‏‌شود.

خطیب جمعه زنجان ادامه داد: از دیدگاه مقام معظم رهبری حوزه علمیه قم، همانطور که موجب پیروزی انقلاب شد باید برای ماندگاری انقلاب نیز انقلابی باقی بماند.

وی افزود: اگر حوزه علمیه نبود حرکت امام شاید به موفقیت نمی‎رسید که این نشان‌دهنده نقش این حوزه در شکل‏‌گیری و استمرار انقلاب است، به نوعی اگر بخواهیم نظام اسلامی همچنان اسلامی و انقلابی بماند باید حوزه علمیه انقلابی باقی بماند زیرا اگر حوزه انقلابی نماند نظام در خطر انحراف از انقلاب قرار خواهد داشت.

ممکن است بپسندید

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.