رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: جمعه ۲۸ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۱۵ | کد خبر : 15736
 • پهلوگیری اولین کشتی‌ ایرانی پس از لغو تحریم‌ها در بندر اروپایی/ آنتورپ بلژیک مقصد بعدی«آذرگون»

  به گزارش وعده صادق، اوایل ماه جاری مدیرعامل کشتیرانی از بازگشایی مسیر دریایی به بنادر اروپایی پس از ۷ سال خبر داد و با اعلام”مذاکره با کشتی‌سازان اروپایی، چینی، کره‌ای و شیپ‌یاردهای داخلی برای خرید کشتی” گفت:‌ اولین کشتی‌ ایرانی با محموله محصولات پتروشیمی به سمت یک بندر اروپایی حرکت کرد.

  محمد سعیدی با اشاره به ایجاد شرکت مشترک کشتیرانی در آلمان و ایتالیا برای پوشش بنادر شمالی و جنوبی اروپا از اعزام اولین کشتی کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران  به سمت اروپا خبر داد و افزود:‌ این کشتی طی روزهای آینده به بنادر اروپایی می‌رسد و محصولات پتروشیمی را حمل می‌کند که در حال حاضر مورد نیاز شدید شرکت‌ها و کارخانه‌های اروپایی است.

  وی با بیان این‌که پس از ۷ سال کستی‌های ایرانی به سمت بنادر اروپایی حرکت کردند، تاکید کرد: از سوی دیگر در حال برنامه‌ریزی برای ایجاد خط منظم کشتیرانی از بنادر خلیج‌فارس و اسیای شرقی به سمت بنادر آمریکای لاتین هستیم.

  مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به تردد کشتی‌های ایرانی به آمریکای مرکزی و شمال قاره آمریکا (کانادا) از فراهم شدن مقدمات ایجاد خط کشترانی به سمت آمریکا طی ماه‌های آینده خبر داد و پیش‌بینی کرد با رفع تحریم‌های ایران توسط کانادا، تجهیزات نفتی برای بخش آفشور ایران توسط کشتی‌های ایرانی حمل می‌شود.

  حال پس از گذشت حدود ۲۰ روز مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران از پهلو گیری کشتی کانتینری ایرانی در بندر هامبورگ خبر داد.

  سعیدی با اشاره این‌که پس از ۶ سال تحریمهای اروپا با اجرایی شدن برجام و رفع تحریمها، نخستین کشتی کانتینربری ناوگان کشتیرانی راهی بنادر اروپا شد، اظهار کرد: این دیروز با ورود به بندر هامبورگ با استقبال مقامات بندری این شهر در این بندر پهلو گرفت.

  وی با بیان این‌که با پهلوگیری این کشتی سرویسهای منظم خطوط این شرکت رسما افتتاح شد، تصریح کرد:‌ در مراسم استقبال مقامات بندری هامبورگ، نمایندگان ترمینال Eurogate، مدیران ارشد شرکت PWL و جمعی از صاحبان کالا و شرکتهای تجاری آلمان با حضور بر عرشه کشتی آذرگون از حضور مجدد شناورهای خطوط کشتیرانی در بندر هامبورگ ابراز شادمانی و لوح یادبود بندر هامبورگ را تقدیم فرمانده کشتی آذرگون کردند.

  وی تاکید کرد: کشتی آذرگون پس از تکمیل بارگیری نخستین محمولات خود بندر هامبورگ را ترک و در مسیر بازگشت به خلیج فارس جهت بارگیری سایر محمولات صبح دوشنبه (دوم فروردین ماه ۹۵) وارد بندر آنتورپ بلژیک خواهد شد.

  منبع: تسنیم

  انتهای پیام/

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار