رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: جمعه ۲۸ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۵۱ | کد خبر : 15825
 • خشکسالی‌های اخیر سبب خالی‌شدن سفره‌های آب زیرزمینی خراسان جنوبی شده است

  به گزارش وعده صادق به نقل از خبرگزاری تسنیم از شهرستان‌های خراسان‌جنوبی، حجت‌الاسلام و‌المسلمین عباسعلی خزاعی ظهر امروز در خطبه‌های نماز عبادی و سیاسی جمعه این هفته نهبندان با گرامیداشت اعیاد و به ویژه عید نوروز اظهار داشت: اعیاد و عید نوروز در آموزه‌های دینی جایگاه ویژه‌ای دارد و سنت‌های حسنه آن مانند صلح رحم مورد تاکید اسلام است.

  وی با اشاره به اینکه در اعیاد و عید نوروز باید معنویت محور باشد، افزود: این به آن معنا است که اگر برنامه شادی هم باشد ما را از معنویت دور نکند و در حقیقت عید، بازگشت به سوی بندگی و اطاعت خدا است.

  خطیب نماز جمعه نهبندان ادامه داد: دست اندرکاران برنامه‌های نوروزی باید براساس معنویت و آموزه‌های دینی برنامه‌های عید نوروز را تنظیم کنند.

  خزاعی تصریح کرد: گاهی اوقات عنوان می‌شود که آداب باستانی باید گرامی داشته شود که اگر این آداب باستانی با آموزه‌های دینی مطابقت نداشته باشد، درست نیست.

  امام جمعه نهبندان یادآور شد: مثل سالیان قبل در روز عید نوروز پیام نوروزی و سخنرانی رهبر انقلاب را خواهیم داشت که همگان باید به این پیام و سخنرانی گوش بدهیم که قطعا مطالب مهمی درباره افق سال آینده مقام معظم رهبری عنوان خواهند کرد.

  وی با اشاره به روابط ایران و کشورهای غربی گفت: کشورهای غربی قابل اعتماد نیستند چرا که در جلوی دوربین با خنده مصنوعی یک مطلب را می‌گویند و ساعتی بعد مطلب دیگری را می‌گویند که این موضوع برای ملت ایران روشن است.

  خزاعی افزود: در مذاکرات هسته‌ای این موضوع را دیده‌ایم و بعد از ما‎ه‌ها که از مذاکرات و به نتیجه رسیدن مذاکرات می‌گذرد اما می‌بینیم که غربی‌ها به تعهدات خود عمل نکرده‌اند.

  امام جمعه درمیان: اقتصاد وابسته به نفت، اقتصادی آفت‌زده است

  حجت الاسلام والمسلمین علیرضا حسینی امام جمعه درمیان نیز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اظهار داشت: وابسته بودن اقتصاد به نفت یک معضل بزرگ است و باید با توجه به فرمایشات رهبر انقلاب راهبردهایی اتخاذ شود تا اقتصاد از زیر سایه نفت خارج شود.

  وی با اشاره به اینکه اقتصاد متکی به نفت اقتصادی بیمار است افزود: در شرایطی که کشور با تحریم و نوسانات قیمت‌ها مواجه است زمینه بروز فساد در کشور به وجود می‌آید و معیشت مردم، طرح‌های عمرانی و هزینه‌های جاری کشور دچار مشکل می‌شود.

  امام جمعه درمیان تصریح کرد: اقتصاد دولتی دایره گونه است و راندمان پایینی دارد و تا وقتی سایه دولت بر اقتصاد باشد همین روال ادامه خواهد داشت و احزاب سیاسی سبب خواهد شد اقتصاد به بیراهه برود.

  حسینی با اشاره به سالروز حمله آمریکا به عراق گفت: ذات خبیث آمریکا در نقاط مختلف به نمایش گذاشته شده و عده‌ای ساده لوح در کشور نباید همه چیز را در گرو رابطه با آمریکا بدانند.

  امام جمعه درمیان گفت: از اول انقلاب روحانیت در همه حرکات استقلال طلبانه پیش قدم بوده‌اند و به دشمن ضربات سنگینی وارد کرده‌اند، به همین دلیل دشمن به مرجعیت و نهادهای انثلابی حمله‌ور شده و در صدد ضربه زدن به آن‌ها است.

  حسینی خاطرنشان کرد: کشور ما در حال حاضر وارد یک سری مناسبات سیاسی شده است که مقیاس جهانی دارد و مورد توجه قرار گرفته است در این راستا همه باید سعی کنیم تا به همه نشان دهیم که یک کشور مسلمان با خط و مشی قرآن می‌تواند در جهان حرفی برای گفتن داشته باشد.

  وی افزود: مردم فهیم و با بصیرت ایران همیشه در کنار دولت بوده‌اند و ایستادگی کرده‌اند در این راستا دولتمردان باید به پاس حضور مردم در تمام صحنه‌های سیاسی کشور که کور سوی امید دشمنان را خنثی کرده است تمام توان خود را در برطرف کردن مشکلات اقتصادی، معیشتی واشتغال به کار ببندند.

  امام جمعه درمیان یادآور شد: ما باید بحران آب در کشور را جدی بگیریم زیرا با خشکسالی‌های اخیر سفره‌های زیر زمینی هیچ جایگزینی ندارند و بهترین راهکار در شرایط حاضر صرفه جویی و استفاده بهینه از منابع موجود است.

  امام جمعه زیرکوه: فیضیه قم بسیار سرنوشت ساز برای جمهوری اسلامی ایران بود

  حجت الاسلام والمسلمین مرتضائی نیا امام جمعه زیرکوه نیز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان زیرکوه با اشاره به مناسبت‌های اخیر و ایام فاطمیه و با تشکر از همه مردم و عزاداران در سطح شهرستان زیرکوه به خاطر برگزاری مراسمات و عزاداری‌های این دهه اظهار داشت: مردم و همه هیئت‌های عزاداری در ایام فاطمیه انصافا یک عاشورای دیگری خلق کردند و حق هم همین است و هر سال فاطمیه باید پررنگ‌تر باشد و این تقویت مهدویت است.

  وی با اشاره به هجوم مزدوران پهلوی به مدرسه فیضیه قم در سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) گفت: مزدوران در این روز به این مدرسه هجوم آوردند و خیانت کردند. وحشیانه‌ترین رفتار رژیم پهلوی را مزدوران در آن زمان در مدرسه فیضیه قم داشتند، چرا که فیضیه مهد انقلاب است و حرکت‌های مردمی از آنجا شروع شد و در عین حال برای جمهوری اسلامی ایران سرنوشت ساز بود.

  وی خاطرنشان کرد: همچنان فیضیه و حوزه‌های علمیه باید انقلابی‌ بماند و آن را حفظ کنند.

  مرتضائی نیا در بخشی دیگر از سخنان خود به روز جهانی آب اشاره کرد و تصریح کرد: آب مایه حیات و سرمایه این کشور است و باید از آن درست استفاده کرد، چرا که اسراف در آن حرام و از گناهان بزرگ است.

  امام جمعه زیرکوه در بخشی دیگر از سخنان خود به صحبت‌های مقام معظم رهبری در چند روز اخیر اشاره کرد و بیان داشت: از مهم‌ترین تاکیدات ایشان در این سخنان، انقلابی ماندن، انقلابی فکر کردن و انقلابی عمل کردن بود و باید مورد توجه قرار گیرد.

  وی تصریح کرد: علت تاکیدات مقام معظم رهبری بر این موارد این است که برخی نا‌آگاهان و ساده لوحان ضرورت انقلابی ماندن و انقلابی حرکت کردن را فراموش کردند.

  مرتضائی‌نیا مرزبندی بین دشمنان، بصیرت دینی و سیاسی داشتن، تقوای فردی و جمعی داشتن، ولایت مداری و تبعیت از ولایت فقیه، مردم گرایی و اعتماد واقعی به نظر و آراء مردم وغیره را از مهم‌ترین شاخص‌های انقلابی‌بودن و انقلابی زیستن برشمرد و با اشاره به رحلت آیت الله خزعلی و واعظ طبسی تصریح کرد: این دو عالمی بزرگوار و در خط امام و رهبری ایستاده و زندگی کردند.

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار