• تاریخ انتشار: شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۱۷ | کد خبر : 15968
 • محمدسعیدنژاد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بندرعباس اظهار داشت: رشد قابل توجه سفرهای دریایی در طول سال‌های اخیر و افزایش میزان توجه مردم به جزایر موجب بهبود وضعیت اقتصادی جزایر شده و زمینه‌ساز اجرای پروژه‌های بزرگ عمرانی در این مناطق با هدف تسهیل تردد در آن‌ها شده است.

  وی عنوان کرد: مهم‌ترین اصل مورد توجه در انجام سفرهای دریایی بحث ایمنی و تردد آسان مسافران به جزایر و شهرهای ساحلی کشورمان است که در کانون توجه قرار گرفته و با همت دست اندرکاران و دقت نظر مردم شاهد ارتقای ایمنی در این مسیرها هستیم.

  رئیس سازمان بنادر و دریانوردی افزود: مکانیزه‌سازی سفرهای دریایی، ایجاد اسکله‌ها و سالن‌های مسافری مناسب‌، نظارت کافی بر نوع ترددها، توجه بر اعمال مناسب قیمت‌های مصوب در مسیرها، ارتقای تدریجی کیفیت شناورها و افزایش همکاری با تعاونی‌های مسافری و … از جمله راهکارهایی بوده که طی سال‌های اخیر به آن توجه ویژه صورت گرفته است.

  سعید نژاد خاطر نشان کرد: ایجاد امکان تردد مناسب و آسان مردم به جزایر سبب رشد اقتصادی جزایر و افزایش نقش پذیری آنها در اقتصاد کشور شده و امیدواریم دیگر دستگاه‌های مرتبط با توسعه بنادر نیز با یک برنامه مشخص و مدون در این زمینه گام بردارند.

  وی ادامه داد: در نوروز امسال و در استان هرمزگان برآورد بیش از ۵ تا ۶ میلیون سفر نوروزی را داریم که امکانات برای انجام مناسب این سفرها و رعایت ایمنی در سفر تدارک دیده شده است.

  رئیس سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه بیشترین میزان سفرهای دریایی در استان هرمزگان صورت می‌گیرد، اظهار داشت: تردد در مسیر قشم و کیش بیشترین میزان مسافر را در سفرهای دریایی دارد که عمده امکانات بخش خصوصی و دولتی در این مسیرها متمرکز شده است.

  وی اضافه کرد: در طول سال‌های اخیر سرمایه‌گذاری قابل توجهی از سوی بخش خصوصی در زمینه فعالیت‌های بندری و دریایی شاهد بوده‌ایم که نشان از پویایی اقتصادی در این بخش دارد.

  معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه کشورهای مختلف حوزه خلیج فارس سرمایه گذاری وسیعی در زمینه توسعه فعالیت‌های بندری و دریایی انجام داده‌اند، گفت: میزان درآمدزایی از این بخش در مقایسه با دیگر حوزه‌ها قابل توجه است و بر همین اساس در کشورمان نیز دامنه سرمایه‌گذاری‌ها در این حوزه در گستره سواحل جنوبی کشورمان و جزایر رو به افزایش است.

  وی بیان کرد: میزان اشتغال‌زایی پایدار در بنادر اهمیت این حوزه را دوچندان ساخته است و در صورت سرمایه‌گذاری هر چه بیشتر در این بخش شاهد کمک قابل توجه به رشد اشتغال‌زایی در کشور خواهیم بود.

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار