• تاریخ انتشار: شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۰۹ | کد خبر : 16138
 • رئیس شورای راهبردی روابط خارجی هم بر حمایت ایران از سوریه در رویاروئی با تروریسم تکفیری مورد حمایت برخی کشورهای خارجی و روند سیاسی تاکید کرد و گفت که این سیاست راهبردی و ثابت ایران است.

  به گزارش وعده صادق به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه(سانا) بشار اسد روز شنبه در دیدار دکتر«کمال خرازی» رئیس شورای راهبردی روابط خارجی جمهوری اسلامی ایران و هیات همراه با وی در دمشق، خاطرنشان کرد که استعمارگران غربی و مزدوران آنها درصدد تحمیل ارده خود که متناقض با منافع ملت های منطقه است، می باشند.
  وی در این دیدار که « محمدرضا رئوف شیبانی» سفیر ایران در سوریه هم حضور داشت، تصریح کرد که اما ملت های منطقه تلاش دارند تا ضمن حفظ حاکمیت و تحقق حقوق خود، سرنوشت خود و کشورشان را به دست خودشان رقم بزنند.
  رئیس جمهور سوریه اظهارداشت: ایستادن کشورهای دوست و در راس آنها ایران و سوریه در کنار سوریه در عرصه های نظامی و سیاسی سهم زیاد و موثری در تقویت پایداری سوری ها در جنگ علیه تروریسم داشته است.
  بشار اسد تاکید کرد: حمایت کشورهای دوست به ملت سوریه کمک کرده است تا امنیت و ثبات را به کشورشان بازگردانند و شرایط مناسبی را برای آنها فراهم کرده تا بتوانند آینده خود و کشورشان را رقم بزنند.
  بشار اسد و دکتر خرازی در این دیدار آخرین تحولات در سوریه و به ویژه در خصوص « توقف عملیات جنگی» و گسترش دایره آشتی های ملی در چند منطقه سوریه و چند مرحله گفت وگوها در ژنو مذاکره کردند.

  رئیس شورای راهبردی روابط خارجی هم بر حمایت ایران از سوریه در رویاروئی با تروریسم تکفیری مورد حمایت برخی کشورهای خارجی و روند سیاسی تاکید کرد و گفت که این سیاست راهبردی و ثابت ایران است.
  دکتر خرازی اظهارداشت: رهبریت جمهوری اسلامی ایران معتقد است هدف اصلی پشت سر هجمه های سخت و شدید علیه سوریه ، ضربه زدن به نقش محوری آن در جبهه مقاومت است.
  وی صبح چهارشنبه در نخستین ایستگاه خود در این سفر دوره ای وارد لبنان شد و با مقامات سیاسی و مذهبی و نخبگان و کارشناسان این کشور به طور جداگانه گفت وگو و تبادل نظر کرد.
  دکتر خرازی عصر جمعه از طریق مرز زمینی لبنان و سوریه وارد این کشور شد.

  ایسنا

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار