ضرورت تشکیل کمیسیونی با موضوع نظارت بر اجرای اقتصاد مقاومتی در مجلس دهم

0 1

به گزارش وعده صادق به نقل از خبرگزاری فارس از اصفهان، حمیدرضا فولادگر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رابطه با نام‌گذاری سال جدید به نام اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل از سوی مقام معظم رهبری گفت: با تبریک سال نو به ملت شهیدپرور ایران و جامعه ولایت مدار استان اصفهان، انشاء الله نوروزی فاطمی در پیش روی مردم ایران باشد و سالی که حسن مطلع آن حضرت زهرا (س) است به‌ طور قطع سالی همراه با برکت است.

نماینده ادوار مجلس اصفهان در ادامه با اشاره به قابل پیش‌بینی بودن این نام‌گذاری تصریح کرد: خواسته مقام معظم رهبری و مردم از دولت در این سال‌ها تحقق اقتصاد مقاومتی و در رأس کار قرار گرفتن سیاست‌های مرتبط با آن بود، این اولویت باید در تمامی مسائل مرتبط با اقتصاد کشور در سال‌های آتی مورد توجه واقع شود.

نماینده منتخب مردم اصفهان در مجلس دهم اضافه کرد: پرداختن به مسائلی همچون حمایت از تولید داخلی، رونق، خروج از رکود، معیشت جامعه و بهبود فضای کسب‌وکار تنها با تحقق اقتصاد مقاومتی امکان‌پذیر است و خواسته صریح مقام معظم رهبری در این نام‌گذاری توجه به این مسئله است که این بار نیز با دغدغه جامعه همسو شده و باید دغدغه مسئولان اجرایی نیز باشد.

وی همچنین افزود: این بار این خواسته مردم به‌ صراحت از سوی مقام معظم رهبری مطرح‌شده زیرا سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی، وظایف بخش‌ها، قوانین و مسائل مرتبط به آن روی کاغذ آماده‌ شده اما اکنون وقت اقدام و عمل فرارسیده و دولت و مجلس باید در اجرا و نظارت در این امر وظیفه خود را به‌ خوبی انجام دهند تا با خروج از رکود وضعیت اقتصاد کشور بهبود یابد و فعالین اقتصادی بتوانند سرمایه‌گذاری جدید انجام داده و نقدینگی غیرمولد وارد عرصه تولید شود.

فولادگر در پاسخ به سؤالی در مورد احتمال تشکیل کمیسیون ویژه نظارت بر اجرای اقتصاد مقاومتی نیز گفت: در دوره‌های قبل پیشنهاد تشکیل کمیسیون‌های ویژه‌ای نظیر اصل ۴۴ و حمایت از تولید ملی داشتیم و در دوره جدید مجلس نیز احتمال تشکیل کمیسیونی با موضوع نظارت بر اجرای اقتصاد مقاومتی پررنگ خواهد بود.

به گفته نماینده مردم اصفهان در مجلس در حال حاضر به نظر نمی‌رسد خلأ قانونی در این مورد وجود داشته باشد اما مجلس آمادگی کامل برای رفع نواقص احتمالی قانون را دارد و تمرکز خود را بر نظارت نیز خواهد گذاشت.

وی در خاتمه تأکید کرد: در همین مدت باقیمانده از زمان مجلس نهم، دو گزارش نظارتی در مورد اصل ۴۴ و قانون حمایت از تولید داخلی در صحن علنی قرائت خواهد شد.

ممکن است بپسندید

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.